Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Злочини проти встановленого порядку переміщення предметів через митний кордон України

Злочини проти встановленого порядку переміщення предметів через митний кордон України

Назва:
Злочини проти встановленого порядку переміщення предметів через митний кордон України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,10 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрабанда (ст. 201 КК). Основним безпосереднім об'єктом злочину є встановлений порядок переміщення відповідних предметів через митний кордон України. Додатковим - встановлений порядок обігу предметів дозвільної системи і захисту культурної спадщини, фінансові інтереси держави (у разі несплати обов'язкових платежів), громадська безпека, здоров'я населення.

Предмети контрабанди поділяються на дві групи. По-перше, це предмети, незаконне переміщення яких через митний кордон України є кримінальне караною контрабандою незалежно від наявності спеціальних ознак, які характеризують об'єктивну сторону злочину (історичні та культурні цінності, отруйні, сильнодіючі, радіоактивні або вибухові речовини, зброя та боєприпаси (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї), а також стратегічно важливі сировинні товари, щодо яких законодавством встановлено відповідні правила вивезення за межі України). По-друге, це товари, які вільно обертаються в Україні і незаконне переміщення яких через митний кордон України є контрабандою лише за наявності зазначених у законі спеціальних ознак, а саме: великих розмірів та переміщення через митний кордон певним способом - з приховуванням від митного контролю або поза митним контролем.

Культурними цінностями визнаються об'єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України (ст. 1 Закону «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей»). До культурних цінностей належать, наприклад, оригінальні художні твори живопису, графіки та скульптури, предмети, пов'язані з історичними подіями, розвитком суспільства та держави, історією науки і культури, предмети музейного значення, знайдені під час археологічних розкопок, старовинні книги та інші видання, що становлять історичну, художню, наукову та літературну цінність, окремо чи в колекції.

До зброї як. предмета контрабанди потрібно відносити: 1) вогнепальну зброю; 2) ядерну, хімічну, біологічну та інші види зброї масового знищення; 3) холодну зброю; 4) пневматичну зброю калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду; 5) комбіновану зброю; 6) вибухову зброю.

Для вирішення питання про те, чи є предмет культурною цінністю, отруйною, сильнодіючою, радіоактивною, вибуховою речовиною, зброєю або боєприпасами, можуть бути потрібні спеціальні знання фахівців, які мають залучатися для проведення мистецтвознавчої, фізико-хімічної, криміналістичної або інших експертиз.

Товари - це будь-яке рухоме майно (у т. ч. валютні цінності, культурні цінності), електрична, теплова та інші види енергії, а також транспортні засоби, за винятком транспортних засобів, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України (ст. 1 МК 2002 р.). Не є предметом контрабанди особисті речі - це предмети першої необхідності, призначені, в першу чергу, для забезпечення життєдіяльності власника-громадянина, є власністю такого громадянина та призначені виключно для власного користування такого громадянина, не є товаром та не призначені для відчуження або передачі іншим особам, відповідають меті та цілям перебування за кордоном.

Переміщення товарів розглядається як контрабанда за умови, що воно вчинене у великих розмірах, тобто, якщо вартість товарів у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (примітка до ст. 201).

До стратегічно важливих сировинних товарів, щодо яких законодавством встановлено відповідні правила вивезення за межі України, належать передусім ті сировинні товари, на які поширюється режим ліцензування і квотування зовнішньоекономічних операцій (ст. 381 ГК, ст. 16 Закону «Про зовнішньоекономічну діяльність»). Переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню, щорічно затверджуються КМУ.

Об'єктивна сторона контрабанди виражається в активних діях, які полягають у незаконному переміщенні відповідних предметів через митний кордон України. Під переміщенням через митний кордон треба розуміти ввезення на митну територію України, вивезення з цієї території або транзит через територію України товарів та інших предметів у будь-який спосіб, включаючи використання з цією метою трубопровідного транспорту та ліній електропередачі.

Обов'язковою ознакою злочину є місце його вчинення - це митний кордон. Митний кордон збігається з державним кордоном України, за винятком меж території спеціальних митних зон (ст. 6 МК 2002 р.). Межі території спеціальних митних зон також становлять митний кордон України. Спеціальними митними зонами є частини території України, на яких запроваджено митний режим спеціальної митної зони.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Злочини проти встановленого порядку переміщення предметів через митний кордон України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок