Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Злочини, пов'язані з діяльністю злочинних організацій

Злочини, пов'язані з діяльністю злочинних організацій

Назва:
Злочини, пов'язані з діяльністю злочинних організацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,87 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Для розуміння питань відповідальності за участь у діяльності злочинних організацій принциповим є усвідомлення такого положення: відповідальність встановлена не за дії осіб, які організувалися (як це має місце, наприклад, при вчиненні крадіжки організованою групою), а за саму організацію для наступної - відповідної дії (бездіяльності). Тому як закінчений злочин розглядається вже діяльність, спрямована на створення злочинної організації, вступ до неї - незалежно від того, чи вчинено якісь конкретні злочини цією організацією. Така організація виступає як своєрідний колективний виконавець злочинів, і роль окремої особи у вчиненні злочину певною мірою нівелюється - кожний несе відповідальність за спільно (разом) скоєне. При цьому враховуються положення, закріплені в ст. ЗО.

У теорії та на практиці неоднозначне вирішується ряд питань, які стосуються відповідальності за участь у діяльності злочинних організацій.

По-перше, у зв'язку з невідповідністю між положеннями Загальної частини (ч. 4 ст. 28) та формулюваннями диспозицій ч. 1 ст. 255, ст. 257 виникає питання про кількість злочинів, які має на меті вчинити злочинна організація. Видається, що існуюча колізія повинна бути вирішена на користь зазначеної статті Загальної частини КК. Отже, статті Особливої частини КК про злочинну організацію можуть застосовуватися, якщо встановлена мета вчинення принаймні двох тяжких чи особливо тяжких злочинів.

По-друге, недостатньо чіткі формулювання диспозицій статей 255, 257 не дають змоги чітко визначити, чи охоплюється ними вчинення учасниками злочинних організацій окремих злочинів, відповідальність за які встановлена в самостійних статтях КК. Враховуючи момент закінчення аналізованих злочинів, необхідність диференціації кримінальної відповідальності окремих учасників злочинних організацій, а також ряд інших обставин, правильною видається позиція, згідно з якою такі злочини слід кваліфікувати за сукупністю зі статтями 255, 257.

Створення злочинної організації (ст. 255 КК). Ця стаття містить загальну норму, яка передбачає відповідальність за участь в організованій злочинній діяльності. Це означає, що, за нею, настає відповідальність за дії, пов'язані з функціонуванням злочинної організації, тоді, коли вони не охоплюються жодною з інших норм про окремі види злочинних організацій (ст. 257, ч. 4 ст. 258, ст. 260, ч. 1 ст. 109).

З об'єктивної сторони злочин, передбачений ст. 255, включає в себе:

а) створення злочинної організації, тобто дії, спрямовані на виникнення злочинної організації, - вербування учасників, визначення її організаційних структур (підрозділів), розробка планів злочинної діяльності, визначення ролей для окремих учасників тощо;

б) керівництво злочинною організацією, яке передбачає виконання організаційно-розпорядчих функцій стосовно організації в цілому чи її структурних підрозділів (визначення загальних планів злочинної діяльності, керівництво здійсненням окремих посягань, розподіл обов'язків між учасниками організації, встановлення зв'язків з іншими злочинними організаціями та корумпованими представниками влади тощо). Керівниками злочинної організації можуть виступати як особи, які її створили, так і ті, що долучилися до неї згодом;

в) участь у злочинній організації передбачає перебування в складі злочинної організації. Особа стає учасником злочинної організації з моменту її утворення (якщо вона входить до кола осіб, з яких первісне виникає організація), або ж відтоді, коли інші учасники дали згоду на її прийняття до вже існуючої організації. Учасник виконує дії в інтересах організації разом з іншими її учасниками чи самостійно, на його потенційне сприяння розраховує вся організація та окремі її члени;

г) організація, керівництво чи сприяння зустрічі (сходці) представників злочинних організацій або організованих груп для розроблення планів і умов спільного вчинення злочинів, матеріального забезпечення злочинної діяльності чи координації дій об'єднань злочинних організацій або організованих груп - для стислості такі діяння можна назвати консолідацією організованої злочинної діяльності. Це, зокрема: пропозиція про проведення таких зустрічей та запрошення на них учасників; встановлення часу і місця їх проведення; визначення кола питань, які підлягають обговоренню й узгодженню; здійснення розпорядчих повноважень у ході зустрічей. надання приміщень, транспорту, засобів зв'язку, охорона зустрічей тощо.

Умовами звільнення від кримінальної відповідальності при

позитивній посткримінальній поведінці (ч. 2 ст. 255) є:

1) вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 255, крім дій з організації та керівництва злочинною організацією;

2) добровільна заява про створення злочинної організації або участь у ній - це повідомлення, вчинене за власною волею, з будь-яких мотивів, до притягнення особи до кримінальної відповідальності ;а дії, пов'язані з існуванням цієї організації та власною участю в ній;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Злочини, пов'язані з діяльністю злочинних організацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок