Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальні правила виявлення слідів рук

Загальні правила виявлення слідів рук

Назва:
Загальні правила виявлення слідів рук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Важливим завданням огляду місця події є знаходження слідів рук злочинця. Звичайно не всі сліди, знайдені на місці пригоди, належать злочинцю. Вони можуть бути залишені потерпілими, їх родичами, знайомими та іншими особами, що не мають відношення до злочину.

Крім того, знайти сліди рук на місці події важко з таких причин: 1) сліди рук звичайно малопомітні або зовсім невидимі без технічної обробки поверхні предмету, на якій вони залишені; 2) злочинці нерідко вживають спеціальних заходів, щоб не залишати на предметах, до яких вони торкалися руками, своїх слідів. Іноді вони скоюють злочин у рукавичках, витирають сліди на предметах, які брали руками, або забирають ці предмети з місця пригоди і десь знищують або викидають. Тому шукати сліди рук необхідно дуже ретельно на всіх предметах, і передусім виділяти ті сліди, які міг залишити злочинець і які потім можуть бути використаними для розкриття та розслідування злочину.

Питання, чи належать виявлені в ході огляду місця події сліди рук злочинцю, вирішується умінням правильно орієнтуватися в обстановці місця події, представляти собі характер скоєного злочину, визначати ті предмети, яких злочинець міг торкнутися руками, оцінювати місцезнаходження і положення слідів на предметах і встановлювати зв'язок між слідами рук та іншими слідами.

Перед тим, як приступити до пошуку слідів рук, необхідно вивчити обстановку місця події, з'ясувати, як діяв злочинець (як потрапив у помешкання, де ходив, що робив на місці пригоди, які предмети переміщав, яким шляхом вийшов тощо). Після цього потрібно в думці моделювати дії злочинця на місці пригоди для того, щоб визначити вірогідні предмети, на яких можуть залишитися сліди.

Якщо злочинець, наприклад, потрапив у приміщення, зламавши двері, слід ретельно оглянути їх поверхню, ручки, замок, косяки і т. ін. У випадку, коли він потрапив до приміщення через вікно, необхідно зібрати і ретельно оглянути всі уламки розбитого чи видавленого скла. Сліди рук також шукають на підвіконні, трубах та радіаторах опалення, під вікном, на предметах, які знаходились на підвіконні та скинуті з нього. Якщо злочин був скоєний у нічний час, оглядають вимикач, абажур настільних ламп, а також самі лампочки. Знаючи, яким чином злочинець потрапив до помешкання, і місце, звідки вкрадені речі або коштовності, встановлюють найбільш вірогідний шлях руху злочинця в кімнаті та оглядають предмети, які заважали йому рухатися спинки стільців, краї столів, тумбочки, стінки шаф, верхні частини ліжок.

Обов'язково слід оглянути предмети, звичайне положення яких змінене, наприклад, перекинуті меблі, речі, викинуті злочинцем із шафи, валізи і т. ін. Огляду підлягають також внутрішні сховища, які були розкриті злочинцем. Особливу увагу при цьому звертають на ручки, замки шаф та столів. Відшукуючи сліди рук, особливо ретельно потрібно оглянути пляшки, графини, склянки, келихи, тарілки та інший посуд, якщо передбачалося, що злочинець їв або пив на місці події.

Коли знайдено викрадений автомобіль, то сліди рук потрібно шукати на ручках та склі дверцят, вітровому склі, на кермі, передній панелі автомобіля, дзеркалі зворотного виду, протисонячних щитках, а також на хромованих частинах автомобіля (ковпаках коліс, бамперах і т. ін.). У випадку, коли з автомобіля зняті колеса, вкрадені акумулятор чи інструмент з багажника, необхідно шукати сліди рук на крилах, капоті та дверцятах багажника.

Нарешті, з особливою увагою потрібно оглянути всі ті предмети, які злочинець, приніс з собою, залишив або загубив. Такими предметами можуть бути: електричний ліхтарик, свічки, знаряддя зламу, вогнепальна зброя, магазини до неї, різноманітні дрібні предмети в кишенях одягу злочинця, якщо він залишив її на місці пригоди, одягнувшись у крадене. Всі ці предмети можуть мати на собі сліди рук злочинця. Таким чином, під час пошуку слідів рук, на місці пригоди завжди доводиться оглядати велику кількість різноманітних об'єктів.

Якщо під час огляду знайти сліди на предметах не вдалося, наприклад, на папері, картоні тощо, але є підстава підозрювати, що злочинець до них доторкався, то необхідно виявити на них сліди за допомогою порошків, парів йоду або іншим відомим способом.

У кожному конкретному випадку спеціаліст-криміналіст, проводячи огляд, сам визначає (виходячи із обстановки) на яких предметах злочинець міг залишити сліди рук. Тому огляд будь-якого предмета обстановки місця пригоди (знаряддя злочину, уламків розбитого скла, посуду, паперу на столі або на підлозі і т. ін.) потрібно розпочинати з пошуку слідів рук на них.

Приналежність виявлених у ході огляду місця події слідів злочинцю іноді вирішується досить легко. Наприклад, у тих випадках, коли сліди виявлені на внутрішніх поверхнях частин зламаної перешкоди, коли виявлені сліди забарвлені речовиною, що знаходиться в сховищі, а також кров'яні сліди на знаряддях злочину і предметах обстановки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Загальні правила виявлення слідів рук

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок