Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальні положення слідчої тактики

Загальні положення слідчої тактики

Назва:
Загальні положення слідчої тактики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,61 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Предмет і поняття слідчої тактики, її значення.

2. Слідча тактика і кримінально-процесуальний закон.

3. Слідчі дії і оперативно-розшукні заходи.

Література.

1. Предмет і поняття слідчої тактики, її значення.

Предмет слідчої тактики включає наукові основи організації слідчої діяльності, систему методів і засобів підготовки і проведення окремих слідчих дій.

Наукова організація слідчої діяльності полягає у вивченні закономірностей, що визначають програму її оптимального регулювання. Однією з таких закономірностей є планування розслідування. Значна роль в цьому належить слідчим версіям, як одному з методів пізнання істини у справі. Вона рекомендує найдоцільнішу послідовність у сполученні засобів проведення таких слідчих дій як слідчий огляд, допит, обшук, пред'явлення для впізнання тощо.

Отже, слідча тактика — це система наукових засобів і методів, заснованих на вимогах кримінально-процесуального закону, яка застосовується для підготовки і проведення слідчих дій та координації слідчих і оперативно-розшукних заходів з метою розслідування і попередження злочинів.

До теоретичних основ слідчої тактики належать:

а) законність усіх тактичних засобів і методів, що використовуються слідчим у ході розслідування злочину;

б) планування розслідування для визначення його найефективніших шляхів; в) використання даних логіки (формальної і діалектичної) та психології; г) наукове узагальнення і аналіз передового досвіду слідчої діяльності (обмін досвідом на оперативних нарадах, семінарах і конференціях слідчих; анкетування справ по окремих категоріях злочинів з метою вивчення криміналістичної ефективності тактичних методів і засобів).

Велике значення у проведенні окремих слідчих дій, у їх підготовці й виконанні мають логічні засоби. Вони застосовуються на кількох умовно взятих етапах. Перший етап — виявлення доказів, визначення причинних зв'язків виявлених фактів до події злочину, характеру інформації у засобах доведення і їх ролі для дальшого розслідування. Другий етап—конструювання окремих і загальних слідчих версій, планування, визначення загального напрямку розслідування, його послідовності, вибору найефективнішого сполучення способів і засобів його ведення. Третій етап — тактика проведення окремих слідчих дій, оцінка результатів їх виконання.

Нерідко слідчий успішно розкриває окремі злочини, користуючись тільки власним життєвим, фаховим досвідом, який дає практичні знання елементів логіки. Однак, без знання і вірного застосування законів логічного мислення він не може застосувати справді наукові методи розслідування і забезпечити належний його рівень у складних випадках. Тому необхідно постійно тренувати свій інтелект в оперуванні логічними формулами, стосовно конкретної обстановки, в логічному мисленні щодо оцінки доказів, установленні причинних зв'язків, визначенні ролі і місця доказів у розслідуванні злочинів.

У процесі розслідування злочину, як конкретному специфічному випадку пізнавальної діяльності, слідчому необхідно широко використовувати категорії матеріалістичної діалектики, закони логіки — це сприяє предметному і глибокому пізнанню істини, яка не лежить на поверхні і яку встановити надзвичайно важко.

Розслідування злочинів також тісно пов'язане з використанням теоретичних і експериментальних даних психологічної науки. Оскільки процес розслідування — це діяльність, пов'язана з аналізом формування, свідчень, з їх оцінкою, з визначенням тактики допиту, обшуку, пред'явлення для впізнання, відтворення обстановки і обставин події. Знання основ психології має велике значення для простеження формування внутрішньої переконаності слідчого в ході аналізу і оцінки доказів, особливо таких, як свідчення потерпілих, свідків і обвинувачених.

Нині, в зв'язку з проблемою запровадження методів наукової організації слідчої діяльності, особливого значення набувають питання психології слідчого, вивчення яких дозволяє не тільки пізнати Її складність, а й дати рекомендації, що сприяють її найефективнішому здійсненню.

2. Слідча тактика і кримінально-процесуальний закон.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Загальні положення слідчої тактики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок