Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Відтворення обстановки і обставин події та перевірка показань на місці

Відтворення обстановки і обставин події та перевірка показань на місці

Назва:
Відтворення обстановки і обставин події та перевірка показань на місці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,07 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ПЛАН

1. Поняття відтворення обстановки і обставин події.

2. Підготовка до відтворення обстановки і обставин події.

3. Тактика проведення відтворення обстановки і обставин події.

4. Фіксація відтворення обстановки і обставин події і оцінка його результатів.

5. Перевірка показань на місці.

Література.

1. Поняття відтворення обстановки і обставин події.

У процесі розслідування злочинів часто виникає потреба в проведенні експериментів (дослідів) для перевірки і уточнення даних, одержаних при слідчих діях, і для оцінки слідчих версій.

Експериментальний метод пізнання широко застосовується в слідчо-судовій і експертній практиці, оскільки проведення дослідів дозволяє пересвідчитись в об'єктивній можливості вчинення певних дій, сприйняття окремих явищ, фактів. Застосування цього методу в ході попереднього слідства спеціально передбачене кримінально-процесуальним законом. Відтворення обстановки і обставин події (ст. 194 КПК. УРСР) є процесуальною дією, яка полягає в проведенні спеціальних дослідів з метою перевірки і уточнення доказів, оцінки слідчих версій і одержання нового доказового матеріалу'.

В КПК інших союзних республік ця слідча дія іменується слідчим експериментом.

Шляхом відтворення обстановки і обставин події можуть бути перевірені показання обвинувачених, підозрюваних, свідків і потерпілих, результати оглядів, впізнання та інших слідчих дій. При цьому іноді мається на меті уточнення окремих обставин досліджуваної події.

Проведення відтворення обстановки і обставин події є одним із засобів виявлення причин і умов, які сприяли злочинам і з'ясування яких—організаційних, адміністративних чи технічних—заходів потрібно вжити, щоб зробити неможливим вчинення подібних злочинів у майбутньому.

При проведенні цієї слідчої події відтворюється не та сама подія злочину, а лише обстановка, умови. Наприклад, гр. П. заявив, що в нього з портфеля було викрадено велику суму державних грошей в той час, коли він віз їх в автобусі, повертаючись з банку. На підтвердження своєї заяви він пред'явив портфель, на поверхні якого був прорізаний отвір. Оскільки правдивість заяви П. викликала сумнів, слідчий вирішив перевірити її дослідним шляхом. Встановивши, що в банку П. одержав гроші, упакованими купюрами по 5, 10 і 25 крб., слідчий в присутності самого П. і понятих вклав такі ж пакунки грошей в портфель і запропонував йому витягти їх через проріз. Після того, як всі спроби П. витягти гроші через проріз у портфелі виявилися марними, йому довелося зізнатися в тому, що гроші він привласнив і інсценував крадіжку.

Відтворення обстановки і обставин події не припустиме, якщо воно принижує гідність його учасників і небезпечне для їх здоров'я (ч. 2 ст. 194 КПК УРСР). Так само було б порушенням соціалістичної законності і тому неприпустиме проведення дослідів, які загрожують майну чи порушують законні права і інтереси громадян і організацій.

За метою, процесуальним порядком і прийомами проведення відтворення обстановки і обставин події істотно відрізняється від суміжних слідчих дій (слідчого огляду, обшуку, виїмки, експертизи). Відмінність ця полягає (крім процесуальної різниці) в тому, що відтворення обстановки і обставин події не передбачає одержання і вилучення слідів і речових доказів подібно до того,

як це робиться при огляді. Якщо під час відтворення виявляються сліди і речові докази, потрібно після закінчення його провести огляд. Від обшуку і виїмки відтворення відрізняється також і метою проведення (відшукання при обшуку і вилучення певних об'єктів, тактичні прийоми їх проведення тощо). Відмінність відтворення обстановки і обставин події від експертизи полягає ще й в тому, що при проведенні експертизи закон передбачає використання експертом спеціальних знань в певній галузі науки, техніки, мистецтва чи ремесла, але методика її проведення не регламентується кримінально-процесуальним законом, в той час, як для проведення відтворення закон не вимагає від слідчого таких знань (у разі потреби слідчий чи суд залучає до участі у відтворенні консультанта-спеціаліста), а загальний порядок відтворення обстановки і обставин події передбачений в КПК.

Залежно від мети дослідів відтворення обстановки і обставин події може мати різні види:

1. Для перевірки можливості сприймати за допомогою органів відчуття певні факти, явища, наприклад, для перевірки, чи може дана особа (свідок, потерпілий, обвинувачений, підозрюваний) бачити в певних умовах якусь подію, предмети, людей, чути звуки, зокрема, людську мову, відрізняти за особливостями голосу окремих людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Відтворення обстановки і обставин події та перевірка показань на місці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок