Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Розвиток конституційного процесу 1992-1996 р. в Україні

Розвиток конституційного процесу 1992-1996 р. в Україні

Назва:
Розвиток конституційного процесу 1992-1996 р. в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,84 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Зміст

ВСТУП 3

1. ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД СТАНОВЛЕННЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ 4

2. КОНСТИТУЦІЙНИЙ ПРОЦЕС 1992-1996 РОКІВ 6

2.1. РОЗВИТОК КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ ПІСЛЯ ВИЗНАННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ 6

2.2. КОНСТИТУЦІЙНИЙ ПРОЦЕС ПІД ЧАС КОНСТИТУЦІЙНОЇ КРИЗИ 7

3. ЗНАЧЕННЯ ПРИЙНЯТТЯ КОНСТИТУЦІЇ ДЛЯ РОЗВИТКУ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА УКРАЇНИ 12

ВИСНОВКИ 13

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА 14

ВСТУП

Проголошення 24 серпня 1991 р. незалежності України створило умови для радикальних демократичних перетворень у нашому суспільстві і державі. Змінилась організація державної влади — відбувся поділ її на законодавчу, виконавчу і судову. Виникли нові інститути, властиві суверенній демократичній правовій державі, зокрема, інститути президентства, конституційної юрисдикції. Збройні Сили України та ін.

Почалось становлення сучасного українського парламентаризму й правосуддя та цілісної системи органів виконавчої влади.

Водночас відійшли у небуття колишні загальносоюзні державні органи й організації та численні недемократичні інститути (однопартійність, цензура тощо).

У суспільстві почала складатися реальна багатопартійність, демократична виборча система, місцеве самоврядування тощо.

Українська держава поступово входить у світове співтовариство як повноправний і рівноправний суб'єкт.

Поряд із змінами в організації держави й суспільства і завдяки їм відбуваються зміни у правовій системі в цілому. З перших років незалежності було прийнято значну кількість принципово нових законодавчих актів України замість колишніх союзних законів і підзаконних актів та істотно оновлено чимало чинних законів. Складається якісно нова система права України, в тому числі її провідна галузь — конституційне право [3, с. 3].

Важливим етапом в українському державотворенні й законотворчості, у розвитку українського суспільства і держави стало прийняття 28 червня 1996 р. нової Конституції України. Процес її прийняття був дуже тривалий і складний. Розгляду розвитку конституційного процесу у 1992-1996 роках і присвячена дана робота.

1. Перехідний період становлення сучасної Української держави

Розвиток конституційного права в незалежній Україні (в 1991 — 2001 рр.) умовно можна поділити на три періоди. Перший, доконституційний, період

(1991 — 1996 рр.) характеризувався проголошенням незалежності України та складним і тривалим конституційним процесом, наслідком якого стало прийняття чинної Конституції України. Другий, конституційний, період (1996 — 2000 рр.) позначився реалізацією конституційних положень у чинному конституційному законодавстві і завершився з проведенням всеукраїнського референдуму 16 квітня 2000 р. Третій період (з 2000 р.) має характеризуватися конституційною реформою, зумовленою всеукраїнським референдумом 16 квітня 2000 р., та початком повного введення в дію всіх положень Конституції України 1996 р.

Розвитку національного конституційного права за умов незалежності передував складний перехідний період, пов'язаний із проголошенням державного суверенітету України та її виходом зі складу колишнього СРСР. Хронологічно перехідний період припадає на початок 1990 р. — серпень 1991 р., хоча відокремлення перехідного періоду є умовним, оскільки цей період тривав незначний проміжок часу, а конституційні акти, прийняті в 1990 — 1991 рр., є органічно взаємопов'язаними та взаємозумовленими.

Процеси, які відбувалися в Україні з 1990 р., були пов'язані з першими кроками становлення сучасної Української держави. Цей процес започаткували Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 р. та Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 р., прийняті Верховною Радою Української РСР. Прийняття зазначених конституційних актів знаменувало легітимацію нового правового статусу України як суверенної держави, тобто зміну державного ладу [9, с. 5].

Декларація про державний суверенітет України проголошувала нову назву держави — Україна, вводила в конституційний обіг категорії "національна держава", "національна державність" та нові для нашого суспільства і держави інститути, такі як Президент України, місцеве самоврядування та ряд інших. Декларація проголошувала одночасно внутрішній і зовнішній суверенітет у всіх основних сферах суспільного та державного ладу.

Але чинне на той час конституційно-правове законодавство, що визначало правовий статус України як самостійної суверенної держави, не вирішувало проблеми в комплексі — навіть після проголошення Акта незалежність України протягом більше трьох місяців не була визнана жодною державою світу.

Проведення всеукраїнського референдуму щодо легітимації Акта проголошення незалежності України було призначене на 1 грудня 1991 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Розвиток конституційного процесу 1992-1996 р. в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок