Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Роль і завдання сільських, селищних голів у місцевому самоврядуванні

Роль і завдання сільських, селищних голів у місцевому самоврядуванні

Назва:
Роль і завдання сільських, селищних голів у місцевому самоврядуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
П Л А Н

Вступ.

1. Досвід самоврядування сільських громад в Україні.

2. Керівники сільських громад в Україні ХІІ – початку ХХ ст. (старости і війти).

3. Загальні функції, повноваження та вимоги до професійно-кваліфікаційних характеристик сільських, селищних голів.

3.1. Повноваження та функціональні обов’язки сільських, селищних голів.

3.2. Вимоги до професійно-кваліфікаційних характеристик сільських, селищних голів.

Вступ

Більш як десятиліття в Україні активно розбудовується місцеве самоврядування. Відбулося його конституційне визнання. Етапним актом стало приєднання нашої держави до Європейської хартії місцевого самоврядування.

Все це підтверджує, що розвиток місцевого самоврядування в Україна набув незворотного характеру і сьогодні є одним із пріоритетних напрямку внутрішньої політики в нашій державі. Про це свідчить також і ряд прийнятих нормативно-правових актів, у тому числі укази Президента України “Про Концепцію державної регіональної політики”, “Про державну підтримку розвитку місцевого самоврядування в Україні “ та інші.

Конституція України визначила територіальну (сільську, селищну, міську) громаду первиннм суб’єктом місцевого самоврядування.

Основний Закон України покладає на територіальні громади вирішення широкого спектра важливих питань насамперед залежить від професійної компетенції сільського, селищного, міського голови й активної участі кожного члена територіальної громади.

Це підтверджує майже тисячоліття історія розвитку територіальних громад в Україні та світовий досвід місцевого самоврядування.

1. Досвід самоврядування сільських громад в Україні

Еволюція територіальної громади в Україні відбувалася починаючи від Київської Русі-України. Протягом століть територіальна громада в Україні, без належної підтримки з боку держави, здійснювала низку важливих функцій, що забезпечували життєдіяльність села чи поселення. Серед них /найважливішими були: господарська; соціального захисту; культурно-просвітницька; забезпечення правопорядку на території громади та збереження рухомого і нерухомого майна, а також політична функції.

Господарська функція територіальної громади диктувалася її відповідним способом виробництва та економічною базою. Територіальні громади володіли маєтками і майном. Громадським маєтком вважалися ті об'єкти, прибуток з яких йшов на потреби й видатки всіх односельців - членів громади, а громадським майном - речі, що служили кожному членові громади. Сюди входили «польова власність» (орні землі, сінокоси, полонини, толоки, городи, сади, пасіки, стави) і будівлі (громадська хата, школа, церква, плебанія, корчма, тюрма, шпихлір, млин, сукновальня тощо). До особливо важливих будівель громад XVIII ст. належали громадські шпихліри - зернові сховища для матеріальної допомоги сільським і міським громадам, відомі по всій Україні, особливо в часи переднівку або голоду.

У господарському житті українців побутував прадавній, відомий усім слов'янським народам звичай взаємодопомоги. Учені-етнографи бачать його зародження ще в родовому суспільстві, коли діяв обов'язок допомоги членам свого роду. З часом цей обов'язок трансформувався в добровільну участь у спілках взаємодопомоги сусідніх сімей. Така добровільність освятилася звичаєм, а тому члени громади сприймали взаємодопомогу до певної міри як обов'язок.

Поширеною формою взаємодопомоги в господарській діяльності територіальної громади можна вважати супрягу. Вона виражалась у тимчасовій спілці двох господарів (найчастіше сусідів), які не мали достатньої кількості робочої худоби, а тому були змушені її об'єднувати на час певних робіт. Крім супряги, стародавньою формою взаємодопомоги під час виконання термінових або трудомістких робіт була толока. Ця форма праці поширена в багатьох народів і виникла вона, безперечно, з появою громади. Сходилися на толоку найчастіше після попереднього запрошення господарів. Не піти на толоку - значило образити господаря. В Україні толокою переважно збирали хліб, сіно, будували хати, громадські будівлі (церкву, школу, «гміну» тощо).

Значну роль у господарській діяльності відігравали громадські позичкові каси, що почали організовуватися вперше на Україні в Галичині у другій половині XIX ст. Фонди позичкових кас нагромаджувалися по-різному: за рахунок продажу громадського лісу чи облігацій, а частіше церковних грошей чи селянської складщини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Роль і завдання сільських, селищних голів у місцевому самоврядуванні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок