Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Прислів’я, приказки, тлумачення. Правові поняття, висловлювання видатних людей, про закон, право, мораль

Прислів’я, приказки, тлумачення. Правові поняття, висловлювання видатних людей, про закон, право, мораль

Назва:
Прислів’я, приказки, тлумачення. Правові поняття, висловлювання видатних людей, про закон, право, мораль
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,05 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
1.Прислів’я, приказки

Прислів’я нам допомагають, хоч інколи гіркі бувають.

Ті, хто Закон залишає, хвалять безбожних, а ті, хто Закон береже на них буряться.

Хто закон береже, розумний той син, а водиться із гультяями, засоромлює батька свого.

Хто відхиляє вухо своє, щоб не слухати Закону, то буде огидна й молитва того.

Де двоє лається, там адвокат користається.

Закон як дисло: куди повернеш, туди й вийшло.

Голий голодного не позиває.

На нема і суду нема.

Одні руки права пишуть, одні їх можуть.

Між людьми все так буває, що сильний слабого утискає.

Хто сильніший, той в правіший.

Рука руку миє, обидві сухі.

Винен чи не винен, а терпіти повинен.

Благо держави – найвищий закон.

Чого не забороняє робити закон, те забороняє робити сором.

2. Тлумачення, правові поняття, висловлювання видатних людей про закон, право і мораль.

Справа про тлумачення терміну «законодавство» у конкретній нормі (ч. З ст. 21 Кодексу законів про працю України) була предметом розгляду Конституційного Суду України. У прийнятому цим органом 9 липня 1998 р. рішенні зазначалося: «Термін "законодавство" досить широко використовується у правовій системі в основному у значенні як сукупності законів та інших нормативно-правових актів, які регламентують ту чи іншу сферу суспільних відносин і є джерелами певної галузі права. Цей термін без визначення його змісту використовує і Конституція України (статті 9, 19, 118, пункт 12 Перехідних положень). У законах залежно від важливості і специфіки суспільних відносин, що регулюються, цей термін вживається в різних значеннях: в одних маються на увазі лише закони; в інших, передусім кодифікованих, в поняття "законодавство" включаються як закони та інші акти Верховної Ради України, так і акти Президента України, Кабінету Міністрів України, а в деяких випадках — також і нормативно-правові акти центральних органів виконавчої влади.

Поняття «право» може тлумачитись двояко: як система "норм, що регулюють суспільні відносини, тобто право в об'єктивному розумінні, та як право суб'єктивне, тобто визначені законом повноваження конкретної особи на певні дії або цінності. Наприклад, право на працю, відпочинок, на конкретну річ. У юридичній практиці широко застосовуються обидва значення цього поняття, що зобов'язує чітко уяснити, про що йдеться у конкретному випадку.

1.Правo встановлюється aбo санкціонується (тобто офіційно схвалюється) державою. Воно є єдиним" різновидом норм, що розробляються та приймаються державою за певною процедурою. У випадку існування інших норм соціального характеру, що справляють значний вплив на поведінку суб'єктів, держава затверджує їх шляхом санкціонування. Цим вона надає нормам юридичного характеру і бере на себе обов'язок охороняти їх засобами примусу.

2. Право є системою норм. Приписи, що складають право, є не простою сукупністю, а системним утворенням. Вони певним чином підпорядковуються та" взаємодіють.

3. Право є загальнообов'язковим. Воно являє собою єдину систему приписів, обов'язкових для всього населення, що проживає на території певної держави. На відміну від інших соціальних норм, що поширюються лише на частину населення і виконуються лише в силу їх авторитетності для суб'єктів, реалізація правової норми не залежить від ставлення до неї та симпатій окремих осіб. Право не передбачає можливість невиконання чи порушення приписів будь-ким. Така поведінка визнається протиправною і карається державою.

4. Формальна визначеність права вказує на те, що правові норми є не просто ідеями чи думками, а являють собою певну реальність, втілену в конкретних правових актах. Лише правові норми здатні точно відобразити вимоги, що висуваються до поведінки суб'єктів у вигляді чітко визначених прав та обов'язків.

5. Право має загальний характер. За його допомогою регламентується невизначена кількість відносин. Кожна правова норма поширюється на багато однотипних випадків, і на невизначену кількість суб'єктів.

6. Право охороняється державою. У випадках, коли правові приписи не виконуються добровільно, держава застосовує певні засоби для їх примусової реалізації. Йдеться про діяльність спеціально створених органів держави, що створюють умови, за яких дія права є найбільш раціональною та обгрунтованою, а також про можливість призначення одного з різновидів юридичної відповідальності у випадку вчинення правопорушення чи іншого невиконання правового припису.

Отже, право — це система загальнообов'язкових, формально визначених загальних правил поведінки, що встановлюються, гарантуються і охороняються державою з метою упорядкування суспільних відносин.

Серед усіх соціальних норм найбільш поширеними і значущими для суспільства є мораль і право.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Прислів’я, приказки, тлумачення. Правові поняття, висловлювання видатних людей, про закон, право, мораль

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок