Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Деякі заходи попередження злочинних посягань

Деякі заходи попередження злочинних посягань

Назва:
Деякі заходи попередження злочинних посягань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,24 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Основним механізмом попередження і профілактики злочинних посягань з використанням пластикових платіжних засобів є побудова і реалізація комплексної, багатофункціональної системи безпеки пластикових платіжних засобів. У даному підрозділі зупинимося на аналізі деяких причин, що сприяють можливості здійснення протиправних дій.

Основними причинами, які сприяють шахрайству з використанням пластикових платіжних засобів, є по перше: а) нерозумна економія на засобах захисту пластикових платіжних засобів і по друге: б) невчасне і не всеохоплююче використання "стоп-листів" з метою припинення шахрайства з картками.

З метою профілактики злочинів із застосуванням пластикових карток їхні емітенти періодично інформують мережу організацій, що приймають картки, про номери карток, визнаних недійсними: украдених, загублених, підроблених, фальшивих. Така інформація, як уже говорилося, доводиться у вигляді списку номерів недійсних карток ("стоп-листа").

Платежі за недійсними картками не проводяться, тому співробітникам торгових підприємств і сервісних точок необхідно в усіх випадках робити звіряння, особливо якщо виникають підозри в правомірності використання пластикової картки якоюсь особою. "Стоп-листи" формуються по регіонах: Європа, Африка, Північна Америка, Росія і т.д. розміщення картки в "стоп-листі" обходиться компаніям (банкам) у значні суми, тому з метою економії в окремих випадках вони направляють картки не у всі регіони, а в регіони найімовірнішого кримінального використання.

Умовою, що сприяє злочинним посяганням, є також недостатня взаємодія банківських структур і правоохоронних органів. Банки зацікавлені в залученні клієнтів, оскільки, використовуючи їхні кошти, вони отримують прибуток. Мабуть, з цими і низкою інших обставин пов'язано те, що окремі банки не завжди вимагають ретельної перевірки кандидатів на придбання пластикових платіжних засобів і, часто, з метою збереження іміджу, приховують факти шахрайства з пластиковими платіжними засобами, розраховуючись з потерпілими власними коштами.

Прояви настороженості з боку працівників окремих банків, небажання розголошувати свою неспроможність, окремі провали в роботі заважають правоохоронним органам здійснювати профілактичні заходи і опосередковано додають впевненості у безкарності особам, що вчинюють ці злочини.

Але задля справедливості, слід зазначити, що в правоохоронних органах має місце недооцінка суспільної небезпеки даного виду злочинного посягання, яка призводить до того, що викрадені картки не вносяться в списки номерних викрадених речей і тому не завжди потрапляють у поле зору працівників міліції при обшуку осіб, затриманих за інші правопорушення.

Злочинним посяганням з використанням пластикових карт сприяє також халатне ставлення окремих службовців банку до збереження службової інформації або недбале збереження пластикових платіжних засобів, не говорячи вже про те, якого збитку банку може завдати умисне співробітництво банківських службовців із злочинцями.

Сприяє вчиненню злочинного посягання і те, що бланки, які використовують для оформлення сліпів, не в усіх банках є бланками суворої звітності, що полегшує доступ до них шахраїв.

Важливим фактором, що сприяє злочинним посяганням є недоліки в діяльності торгових і сервісних організацій, де обслуговуються держателі пластикових платіжних засобів. Зокрема, допускаються численні факти грубих порушень порядку обслуговування держателів пластикових карток, зокрема, ведення касових операцій.

Для кожної разової операції з картками конкретного емітента встановлюється максимальний ліміт суми операції. Це означає, що власник картки може протягом одного дня використовувати свою картку в різноманітних пунктах обслуговування (готель, ресторан, бар, бюро прокату автомобілів і т.д.), і в кожному пункті сума проданих товарів або зроблених послуг не повинна перевищувати встановленого ліміту.

Розмір ліміту має строго конфіденційний характер і повідомляється кожному підприємству окремо. Емітенти можуть періодично змінювати ліміти суми операції. У випадку, коли сума вартості одноразово проданого товару або зроблених послуг перевищує встановлений ліміт, підприємствам забороняється розбивати цю суму на декілька рахунків. Підприємство повинно запросити через авторизаційні центри спеціальний дозвіл - код підтвердження.

Касири, замість того, щоб через авторизаційні центри запросити код підтвердження на пред'явлену до оплати кредитну картку і тим самим перевірити, заявлено її як втрачену чи ні, розбивають цю суму на кілька частин. Крім того, касири допускають факти, коли пред'явник пластикової картки розписується в рахунку (сліпі) не в його присутності або присутності працівника підприємства обслуговування. Це дає можливість підробити підпис. Такі дії можуть бути як результатом низької кваліфікації працівника сервісного підприємства, так і результатом його змови зі злочинцями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Деякі заходи попередження злочинних посягань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок