Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Первинна інформація про злочинні посягання з використанням пластикових платіжних засобів

Первинна інформація про злочинні посягання з використанням пластикових платіжних засобів

Назва:
Первинна інформація про злочинні посягання з використанням пластикових платіжних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,33 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
До первинної інформації, яка є підставою для проведення перевірки і порушення кримінальної справи, відноситься:

- повідомлення в банк, яке надійшло від держателя пластикової платіжної картки, про її незаконне використання;

- інформація банку або інформація, отримана від обслуговуючого персоналу сервісних точок, про проведення за карткою несанкціонованих операцій;

- затримання "на гарячому" осіб, що незаконно використовують пластикові платіжні засоби;

- матеріали правоохоронних органів про шахрайські дії з пластиковими картками окремих осіб або організованих груп.

Оцінюючи первинну інформацію оперативний працівник повинен враховувати, що природа пластикової картки, як платіжного інструмента, сама по собі ускладнює процес виявлення злочинів, що здійснюються з її використанням.

По-перше, всі економічні злочини, в тім числі і з використанням пластикових платіжних засобів, відносяться до категорії латентних, а це означає, що факт здійснення більшості з них, стає очевидним тільки через певний відрізок часу.

По-друге, велика кількість учасників платіжних систем, обумовлює також велику кількість вразливих ланок в ланцюжку розрахунків.

У випадках, коли інформація про злочинні посягання з використанням пластикових платіжних засобів, в тім числі і при затриманні “на гарячому” поступила з банку або сервісної точки, оперативний співробітник зобов’язаний:

• здійснити виїзд на місце події;

• встановити анкетні дані затриманого;

• вилучити у касира картку і сліп;

• отримати пояснення касира і можливих свідків;

• отримати пояснення затриманого;

• здійснити зовнішній огляд картки і документів, що засвідчують особу затриманого;

• перевірити справжність картки;

• звернутися в процесінгову компанію для встановлення істиного держателя картки, а також можливих місць використання підробленої чи справжньої картки;

• вилучити у процесінгової компанії сліпи з підробленої і справжньої картки;

• здійснити порівняльне дослідження пластикової картки і наявних сліпів для встановлення кількості шахрайських операцій;

• передати матеріали в слідчий підрозділ.

Безумовно, що професійно і точно такі дії може виконати тільки добре підготовлений співробітник. На практиці все виглядає дещо прозаїчніше. Виїзд на місце подій здійснюють оперативні співробітники територіальних підрозділів ОВС, якими ця робота сприймається як додаткове (далеко не головне) навантаження до виконання своїх прямих обов’язків. Як правило, такі співробітники не знайомі не тільки з технологією пластикових платежів але і самим поняттям карток. Вони мають серйозні труднощі з встановленням особи істиного держателя картки і характеру транзакцій, здійснених з її використанням. Співробітникам районних відділень не завжди вдається визначити по якій статті Кримінального кодексу проходить здійснене діяння і які заходи необхідно застосовувати до затриманого.

Найважче піддаються розкриттю злочини, які здійснені:

• з використанням украденої (загубленої) пластикової картки;

• зафіксовані за межами країни банка-емітента виявлені через тривалий період часу;

• без документальних свідчень;

• з використанням різноманітних комбінацій з перерахованих випадків.

В таких випадках проблематичним виглядає навіть отримання відповідей, наприклад, на такі питання:

Чи справжня картка, яка використана?

Чи є законним держателем особа, яка пред’явила картку до оплати?

Чи є дані, вказані на сліпі транзакції, справжніми?

По конкретним матеріалам консультації з цих і можливих інших питань, а також практичну допомогу оперативні працівники можуть отримати в Головному управлінні ДС БЕЗ МВС України, центральному консультативному пункті з проблем комп’ютерної злочинності НЦБ Інтерполу, а також службах безпеки банків і процесінгових компаній.

Як приклад розглянемо реалізацію первинної інформації про шахрайство в м.Києві, що надійшла від представника міжнародної платіжної системи.

23 жовтня 1998 р. на адресу відділу безпеки по роботі з платіжними картами АППБ "Аваль" (м.Київ) був направлений факс представником міжнародної платіжної системи Visa International для країн Балтики і СНД Оленою Гладкою із проханням посприяти службі безпеки Parex Bank у розслідуванні фактів шахрайського використання номерів пластикових платіжних карт фірмою LORTEX L. L. C.

У результаті телефонних переговорів із представниками Parex Bankа було встановлено, що зазначена фірма є офшорною американською компанією і надає послуги в сфері зв'язку і реклами через Internet. За документами фірма нібито розташована в м.Києві на пр-ті Червонозоряному 24-а, телефон/факс: 450-22-53.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Первинна інформація про злочинні посягання з використанням пластикових платіжних засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок