Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Актуальні проблеми цивільного права

Актуальні проблеми цивільного права

Назва:
Актуальні проблеми цивільного права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
135,61 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Предмет цивільного права. Функції цивільного права в регулюванні майнових і особистих немайнових правовідносин.

2. Цивільне законодавство і проблеми його вдосконалення.

3. Особисті немайнові права, їх види що забезпечують природне існування фізичної особи.

4. Особисті немайнові права, що забезпечують соціальне буття фізичної особи.

5. Захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій.

6. Поняття речового права. Види речових прав.

1. Предмет цивільного права. Функції цивільного права в регулюванні майнових і особистих немайнових правовідносин.

Предмет цивільного права є особисті немайнові та майнові відносини засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні та майновій самостійності їх учасників. Майнові відносини складаються з приводу конкретного реального і фізично існуючого майна. Ознаки майнових відносин, які є предметом цивільного права: товарно-грошовий, вартісний характер відносин, самостійність та автономність організаційно-майнового статусу учасників відносин, юридична рівність сторін та самостійність суб’єктів цивільного обігу.

Відносини власності є складовою частиною інституту речового права. Так, до речових прав, крім прав власності належать: право повного господарювання влідання та оперативного управління, право безстрокового користування землею сервітути, іпотека, корпоративне (виникає у господарських товариствах). Особисті немайнові відносини тісно пов’язані з особою суб’єкта, вони є невіддільні від особистих прав. Об’єктом є особисті права та нематеріальні блага які можуть продовжувати можливість одержання грошової винагороди чи іншого матеріального блага. Це є права автора на твори науки, літератури, мистецтва, винаходів промислові зразки, права на товарні знаки, фірмові найменування та інші результати інтелектуальної діяльності. Особисті немайнові відносини, об’єктом яких є особисті права на нематеріальні блага. Немайнові блага, як честь, гідність, не можуть регулюватися, яке не є товаром і позбавлене вартісної оцінки (політичні права і свободи). Функції права – це є правовий вплив на суспільні відносини, спрямовані на досягнення поставлених перед галуззю права, цілей і завдань, а саме регулятивна функція, охоронна та превентивна функція.

2. Цивільне законодавство і проблеми його вдосконалення.

Цивільне законодавство – це система нормативних актів, які містять цивільно-правові норми. Цивільне право – це сукупність юридичних норм. Після Конституції велику юридичну силу мають закони, до яких віднести і ЦКУ від 16.01.2003 року, який складається із шести книг: 1-ша книга “загальні положення (фіз. юр. особи, об’єкти, право чини, строки, терміни, позовна давність). Книга друга – “особисті немайнові права фізичної особи”; в якій забезпечується захист честі, гідності, ділової репутації людини, бо все починається не з майна, а з духовних уподобань, а саме – життя, здоров’я, честь, ім’я, ділова репутація. Книга третя – “Право власності та інші речові права”. Отже, до речових прав віднесено право власності, право володіння, сервітутне право, емфітевзис, суперфіцій, застава та інші речові права. Книга четверта – “Інтелектуальна власність” – це є авторські права на твори літератури, науки, мистецтва. Книга п’ята – “Зобов’язальне право” – регулює майнові зобов’язальні відносини, які виникають з договору, а також з не договірних відносин. Книга шоста “Спадкове право” регулює відносини спадкування за заповітом, за законом, де передбачено 5 черг спадкоємців, а також регулює спадкування особливо майна в господарських товариствах. Сучасне цивільне законодавство містить нормативні акти, які становлять комплексне законодавство. Дія цивільного законодавства в часі передбачена прикінцевими та перехідними положеннями до ЦКУ, де зазначено, що кодекс набирає чинності з 1.01.2004 року, а закони набирають чинності після 10-и днів з дня офіційного оприлюднення у офіційних виданнях держави “Відомостях ВРУ, офіційний вісник України”, газета “Урядовий кур’єр” та “Голос України”.

3. Особисті немайнові права, їх види що забезпечують природне існування фізичної особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Актуальні проблеми цивільного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок