Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Конституція України: реалізація, застосування, використання, виконання і дотримання

Конституція України: реалізація, застосування, використання, виконання і дотримання

Назва:
Конституція України: реалізація, застосування, використання, виконання і дотримання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,70 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
План

Загальна характеристика роботи 2

Вступ 3

1.Поняття Конституції України та її значення. 7

2.Основні форми реалізації Конституції України 12

2.1. Застосування Конституції України 21

2.2. Використання Конституції України 24

2.3. Виконання Конституції України 26

2.4. Дотримання Конституції України 27

Висновки 29

Список використаних джерел 33

Загальна характеристика роботи

Актуальність теми дослідження .За період становлення і розвитку незалежної України не достатньо освітлена тема реалізації Конституції України, її теоретичне осмислення і практична дія. В процесі виникають питання вирішення яких вдосконалюють та підштовхують на пошук нових шляхів забезпечення реалізації Конституції України.

На сучасному етапі потрібно цілісне теоретичне осмислення, оскільки не вироблено комплексного погляду і ще потрібен аналіз різних поглядів.

Мета і завдання курсової це вивчення понять і значень Конституції України та реалізації основних форм.

Досягнення мети шляхом виконання наступних завдань:

- визначити поняття Конституції України та її значення;

- проаналізувати та визначити поняття і зміст основних форм реалізації Конституції України;

Об’єктом є відносини, що виникають при реалізації застосування, використання, виконання і дотримання Конституції України.

Предметом є основні форми реалізації Конституції України, практичні проблеми пов’язані їх забезпеченням.

Структура та обсяг курсової визначені предметом дослідження, зумовлюються поставленою метою та сформульованими завданнями. Робота містить вступ, два розділи, поділені на чотири підрозділи, список використаних джерел. Повний обсяг становить – 33 сторінки.

Вступ

Держава не існує без Конституції.

Адже саме в конституції закріплюються вихідні положення, на яких ґрунтуються найголовніші форми життя суспільства. Вона закладає підвалини організації та функціонування держави і громадських структур, формулює основи правового статусу особи, є базисом усієї правотворчої діяльності. Сутність конституції - це її внутрішня основа, смисл, найбільш важливі якості і властивості, які визначають всі структурні та функціональні характеристики основного закону суспільства й держави, що знаходять свій предметний вираз у його змісті. Це найбільш узагальнююча категорія, яка уособлює істотні ознаки соціального, політичного призначення та нормативно-правового змісту конституції.

Сутність Конституції знаходить своє втілення в різноманітніших аспектах. Крім юридичного важливий соціально-політичний аспект конституції. Це своєрідний суспільний договір, який фіксує і узгоджує політичні інтереси різноманітних соціальних груп, прошарків, класів тощо. Більшість з них виникає і реалізується в політичній сфері, яка як відомо, є об’єктом діяльності політичних партій, громадських рухів та інших соціальних об'єднань. Така діяльність знаходить свій вираз в різноманітних правових, в тому числі й конституційних документах. Тобто конституція не може не враховувати дійсний стан речей, не фіксувати їх у відповідних її положеннях. Без такого узгодження неможливо досягти соціальної злагоди, забезпечити законність і правопорядок.

В сучасному постіндустріальному суспільстві конституція має бути механізмом здійснення консенсусу всіх соціальних груп, суспільним договором, коли різноманітні верстви суспільства немов передають державі свої повноваження по забезпеченню соціальної гармонії і злагоди на всіх рівнях. Це, безперечно, не означає, що традиційні соціальні та суспільні суперечності зникають, ні, вони пом’якшуються, набувають нових рис, відступають на задній план.

Проголошення 24 серпня 1991р незалежності України створило умови для радикальних демократичних перетворень у нашому суспільстві і державі. Змінилась організація державної влади - відбувся поділ її на законодавчу, виконавчу, судову. Виникли нові інститути, властиві суверенній демократичній правовій державі, зокрема, інститути президентства, конституційної юрисдикції, Збройні Сили України та ін. Почалось становлення сучасного українського парламентаризму й правосуддя та цілісної системи органів виконавчої влади. Водночас відійшли у небуття колишні загальносоюзні державні органи й організації та численні недемократичні інститути (однопартійність, цензура тощо).

У суспільстві почала складатися реальна багатопартійність, демократична виборча система, місцеве самоврядування тощо. Поряд із змінами в організації держави й суспільства і завдяки їм, відбуваються зміни у правовій системі в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Конституція України: реалізація, застосування, використання, виконання і дотримання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок