Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття кримінального конфлікту

Поняття кримінального конфлікту

Назва:
Поняття кримінального конфлікту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Зміст :

1. Поняття кримінального конфлікту........................................................2

2. Види кримінальних конфліктів...............................................................4

а) триваючі...................................................................................................4

б) ситуативні................................................................................................6

3. Джерела кримінальних конфліктів.........................................................8

4. Динаміка кримінальних конфліктів......................................................9

5. Список використаної літератури..........................................................16

1.Поняття кримінального конфлікту

Юридичний конфлікт – конфлікт, у якому суперечка зв'язана з правовими відносинами сторін і, отже, суб'єкти і мотивації їх поводження, а також суб'єкт конфлікту мають правові ознаки.

Великий інтерес являє собою кримінальний конфлікт – різновид юридичного конфлікту, що дозволяє найбільше докладно проілюструвати його механізм і динаміку.

Навряд чи має потребу в поясненні твердження про те, що злочин, злочинне поводження, а виходить, і інтереси злочинця суперечать інтересам суспільства і його окремих громадян. Досить очевидно, що саме карне законодавство, що визначає, що ж є злочинним, випливає з необхідності захисту визначених суспільних інтересів. У кримінально-правовій і кримінологічній літературі міркування на подібні теми давно вже стали загальним місцем. Однак ці, здавалося б, банальні думки мають цілком конкретний і ємний зміст у застосуванні до даного предмета.

Протиріччя злочинних і суспільних інтересів у багатьох випадках виливається в протистояння інтересів злочинця і конкретної особистості (групи). Злочин, де маються потерпілі – конкретні особи, як правило, створює конфліктну ситуацію або прямий міжособистісний (міжгруповий) конфлікт, що здійснюється шляхом зусиль приватних осіб, у тому числі самих потерпілих, а також за допомогою державних інститутів у процесі карного судочинства. Крадіжка особистого майна і приватної власності, тілесні ушкодження і наклеп, а також багато інших видів злочинів являють собою обмеження особистих або групових інтересів, що завжди створюють ґрунт для конфліктів.

Але в багатьох випадках злочин не тільки створює можливість для конфліктів, але саме є наслідком конфліктів і їхньою заключною стадією. Особливо явно подібний причинно-наслідковий взаємозв'язок простежується на прикладі насильницьких злочинів, таких, як навмисної убивство, тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості і злісне хуліганство.

Традиційна кримінологічна модель аналізу насильницьких злочинів майже не звертає уваги на міжособистісну взаємодію між злочинцем і жертвою, що відбувається до здійснення злочину. Тим часом події насильницького злочину звичайно передує послідовність циклів взаємодії, що складаються з взаємних стимулів і реакцій злочинця і потерпілого. Досить виразно з цього приводу висловилися західні і вітчизняні виктимологи, що зайнялися не тільки аналізом поводження жертви, але і що приділили увагу – правда головним чином у теоретичному плані – міжособистісній взаємодії злочинця і жертви. Зокрема, А.В.Ривман і Л.В.Франк, що сприйняли західний виктимологічний досвід і самі здійснивши поглиблені дослідження, прийшли до висновку, що основним змістом злочинних і дозлочинних подій є міжособистісна взаємодія . Вітчизняний виктимолог В.Я.Рибальска прямо ототожнила дозлочинні події з конфліктом, що розвивається по спіралі . Насильницькі і деякі інші злочини Ю.М.Антонян назвав «злочинами відносин» .

Для усвідомлення того, що цим злочинам, як правило, передує конфліктна ситуація, досить навіть звернутися до формулювань Кримінального кодексу і традиційно застосовуваним у вітчизняній кримінології позначенням мотивів насильницьких злочинів. Такі, наприклад, часто використовувані поняття як «помста» і «ревнощі», «злість» і «ворожість», мають прямий зв'язок з конфліктними взаєминами. До поняття конфлікту, як неважко побачити, протягаються нитки від таких понять і формулювань, як «необхідна оборона» і «перевищення меж необхідної оборони», «сильне щиросердечне хвилювання, викликане протизаконними діями потерпілого», «опір представнику влади або інших громадян, що припиняють протиправні дії», «перешкоджання правомірній діяльності потерпілого, зв'язаної з виконанням їм службового або громадського обов'язку» і т.п. Відомо, що хуліганським діям звичайно передує той або інший привід з боку потерпілого, і їх, як правило, помилкова кваліфікація в процесі слідства або в суді в якості «безпричинних» найчастіше зв'язана лише з явною несорозмірністю приводу і відповідних дій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Поняття кримінального конфлікту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок