Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Види судово-психіатричної експертизи в цивільному процесі

Види судово-психіатричної експертизи в цивільному процесі

Назва:
Види судово-психіатричної експертизи в цивільному процесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Судово-психіатрична експертиза в цивільному процесі може проводитися амбулаторно, у стаціонарі, у суді, а також заочно (найчастіше посмертно).

Заочна експертиза проводиться у випадках, коли підекспертний внаслідок важкого соматичного захворювання або дальності відстані не може прибути на експертизу. Треба однак підкреслити, що в ряді випадків заочна експертиза є лише попереднім етапом огляду. Експерти по ознайомленні з матеріалами цивільної справи можуть запросити додаткові документи, необхідні для остаточного рішення. При недостатній ясності питання експерт може наполягати на особистому огляді особи, у відношенні якого призначається судово-психіатрична експертиза. У рідких випадках при важкому фізичному стані подэкспертного експерт може виїхати додому або в соматичну лікарню.

Серед заочних експертиз найбільш важк і складної є посмертна судово-психіатрична експертиза. Посмертна судово-психіатрична експертиза призначається судом для рішення питання про психічний стан особи на момент здійснення якого-небудь цивільного акту. Найчастіше посмертна експертиза проводиться відносно осіб літнього й старечого віку при складанні ними заповіту, оформлення дарчої, вступу в шлюб.

Труднощі цього виду експертизи обумовлені необхідністю оцінювати психічний стан даної особи ретроспективно, на підставі даних медичної документації, показань свідків, а також інших, нерідко вбогих матеріалів, що характеризують особистість покійного.

Всі ці дані можуть бути розрізненими, суперечливого й недостатніми для висновку експертизи, оскільки по цивільних справах не ведеться попередій слідство.

Медична документація, якщо покійний перебував у стаціонарі, в основному стосується його фізичного стану. Навіть у тих випадках, коли ці особи перебували під спостереженням психоневрологічного диспансеру або були консультовані психіатрами в соматичній лікарні, оцінка їхнього психічного стану може бути різної в різні дні консультацій і записів спостереження. Така неоднозначність кваліфікації глибини наявних розладів пояснюється рядом причин. Насамперед при посмертній експертизі в цивільному процесі найчастіше мова йде про психічні зміни при судинній патології. Як відомо, при атеросклерозі посудин головного мозку психічні зміни відрізняються нестійкістю, що мерехтить характером, частими коливаннями. При цьому світлі проміжки можуть перемінятися більше вираженими й грубими психічними змінами, що знаходить висвітлення у відповідних записах лікарів, що спостерігали цих хворих у різний час. Нерідко ці особи взагалі не виявлялися в поле зору лікарів-психіатрів, а опис їхнього психічного стану лікарями загальної практики виявляється вбогим і суперечливим. Ще більш суперечлива оцінка психічного стану цих осіб свідками - родичами, друзями, співробітниками й т.п. Це пов'язане із суб'єктивним відношенням до покійного, а також до зробленого їм і угоді, що заперечується надалі.

При цьому свідки, общавшиеся з даною особою в різний час, також описують різний його стан, підкреслюючи або, навпаки, опускаючи окремі нюанси поводження, що мають велике значення для діагностики.

Слід також зазначити, що подібні справи збуджуються й розглядаються звичайно через тривалий час після смерті даної особи. Тому багато важливих деталей, що характеризують його поводження й психічний стан, забуваються, що знижує значимість подібних показань.

Оцінці психічного стану цих осіб може сприяти аналіз їхньої письмової продукції. Їхнього листа, адресовані рідні й близьким, різні записки можуть відображати ступінь і глибину наявного интеллектуально-мнестического зниження. Аналіз їхнього втримування дозволяє встановити характер їхнього орієнтування в навколишньому, здатність до об'єктивного аналізу ситуації в цілому, а також критичній оцінці свого стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Види судово-психіатричної експертизи в цивільному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок