Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Принципи цивільно – процесуального права

Принципи цивільно – процесуального права

Назва:
Принципи цивільно – процесуального права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,53 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План

1. Поняття принципів. Загально правові принципи

2. Принципи правосуддя

3. Галузеві принципи

У принципах ЦПП найкраще відображені різноманітність його сутності та елементів.

Принципи ЦПП – це основоположні ідеї на яких зафіксовані необхідні і суттєві зв’язки які панують у суспільстві і праві та сприяють здійсненні правосуддя в цивільних справах.

Класифікація принципів ЦПП:

1. Загальноправові - це такі принципи які притаманні будь – якій галузі права.

2. Принципи правосуддя – це ті які відображають основні ідеї та влади судочинства в Україні

3. Галузеві принципи ЦПП – їх є два

а) принципи диспозитивності

б) принципи процесуальної рівності сторін.

Кожен принцип має свої особливості.

Загальноправові принципи притаманні ЦПП і до них відносяться наступні принципи:

1) верховенство права

2) принцип гуманізму

3) принцип законності

4) принцип справедливості

5) принцип етичності

Принцип верховенства права проголошено Конституцією України ст. 8 він забезпечує пріоритетність прав і свобод людини та громадянина, справедливість і гуманність при постановленні судових рішень. До цього принципу належать ще і такі положення як:

1) право призумції невинності кожній із сторін

2) право на судовий розгляд

3) право на достатній час для подання доказів, які підтверджують або заперечують вимоги

4) право на справедливий розгляд справи незалежним судом

5) право на допит свідків з боку іншої сторони

6) право на апеляцію до незалежного та неупередженого суду який має повноваження перегляду та скасування рішення на підставі законності та поданих доказів.

Принцип верховенства права пов'язаний із справедливістю, демократією та законністю і забезпечує ясність і прозорість, беззаперечність та об’єктивність судового захисту порушених невизнаних або оспорюваних прав та інтересів.

Принцип гуманності – термін гуманізм перекладається як модерний, полягає втому що кожен законодавчий орган загалом і суд свою діяльність повинен спрямовувати на здійснення належного захисту прав і свобод та інтересів людини та її особистості. Тобто людина є найвища цінність.

Принцип законності – як і принцип гуманізму він закріплений у Конституції України тобто органами державної влади, місцевого самоврядування, будь – які інші органи та їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підстави в межах повноважень представлених нормативними актами. Суд повинен організовувати свою діяльність виключно дотримуючись закону як його процесуальних норм так і норм матеріального права.

Принцип справедливості – здійсненне правосуддя у цивільних справах нерозривно пов’язані з ідеєю справедливості, одним із завдань цивільного судочинства є справедливий розгляд і вирішення цивільних справ. Правосуддя повинно здійснюватись на законних ним підставах і суд повинен приймати правильні рішення які відповідають істині та закону.

Принцип етичності – цей принцип не закріплений але у стосунках між учасниками процесу, він повинен бути притаманний, повинна бути коректність учасників процесу один до одного.

Основними принципами правосуддя є такі принципи:

1.) здійснення правосуддя виключно судами, тобто конституція визначає, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами і делегування функцій суду або привласнення їх будь – якими іншими органами чи посадовими особами не допускається.

2.) Незалежності суду суддів і не підкорення їх тільки закону. Цей принцип розкривається законом України «Про судоустрій» і заклечається в тому, що судді при здійсненні правосуддя незалежні від будь – якого впливу, і підкоряються тільки закону не допускається втручання або влив на суд чи суддів, не повага до них, упорядженість до суду і тягнуть за собою кримінальну відповідальність. Ніхто не може впливати або здійснювати тиск на суддів при розгляді справ та винесення рішення.

3.) Принцип здійснення правосуддя на засадах поваги до честі і гідності, рівності перед законом і судом. Конституція закріплює положення про рівність громадян перед законом. Суд зобов’язаний поважати і здійснювати правосуддя на засадах рівності перед судом і законом незалежно від раси, національності, кольору шкіри, статі, політичних релігійних та інших переконань, майнового стану, місця проживання.

4.) Принцип здійснення судочинства державною мовою – тобто весь процес ведення судом державною мовою. Сторони та інші учасники також повинні виступати державною мовою. Або мовою якою вони володіють користуючись при цьому послугами перекладача. Вже діловодство ведеться державною мовою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Принципи цивільно – процесуального права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок