Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Участь у цивільному процесі органів державної влади, місцевого самоврядування та осіб яким надано законом право захищати права і свободи інших осіб

Участь у цивільному процесі органів державної влади, місцевого самоврядування та осіб яким надано законом право захищати права і свободи інших осіб

Назва:
Участь у цивільному процесі органів державної влади, місцевого самоврядування та осіб яким надано законом право захищати права і свободи інших осіб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,28 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План

1. Підстави, мета та форми участі в цивільному процесі органів державної влади та місцевого самоврядування та інших осіб

2. Порядок звернення із заявою на захист прав та охоронюваних законом інтересів інших осіб

3. Участь органів державного управління та інших осіб для дачі висновків в цивільних справах

До органів державної влади належать: уповноважений з прав людини;

Прокурор; місцеві органи державної влади, органи місцевого самоврядування, обласні, районні, міські, адміністрації, а також фізичні і юридичні особи можуть звертатися до суду: (ст. 45, 46, 98, 119,120,238,243,247,292,324,108,114,ЦПК)

Уповноважений ВРУ з прав людини, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні і юридичні особи можуть звернутися у випадках передбачених законом до суду із заявою на захист прав та охоронюваних інтересів інших осіб.

Профспілки які беруть участь у справі у цій процесуальній формі виконують свою соціальну роль як об’єднання по захисту трудових, інших прав та інтересів працівників (ст. 243 КЗпП).

Інші соціальні об’єднання беруть участь у цивільному процесі з метою захисту прав та інтересів окремих громадян, членів своїх колективів або їх сімей.

Підстави участі у процесі зазначених суб’єктів є норми цивільно – процесуального права й інших галузей права, які надають їм повноваження захищати права та інтереси інших осіб.

Зазначені суб’єкти захисту прав інших осіб можуть брати участь у цивільному процесі у двох процесуальних формах:

1) зверненням до суду із заявою, відкриття провадження у цивільній справі

2) вступом у процесі розгляду справи для подання висновком за власною ініціативою чи ініціативою суду.

Органи державної влади і місцевого самоврядування, профспілки, установи організації і окремі громадяни можуть бути суб’єктами захисту прав та охоронюваних інтересів інших осіб за умов: наявності закону, який дає їм повноваження здійснювати захист прав та інтересів інших осіб у конкретних справах; наявності в осіб, захист прав та інтересів яких вони можуть здійснювати, цивільно – процесуальної правосуб’єктності; наявності у них цивільної процесуальної правосуб’єктності.

У здійсненні своїх процесуальних прав вони незалежні від волі осіб, права і охоронювані інтереси яких вони захищаються.

Така участь з метою захисту прав й інтересів інших осіб може мати місце у цивільних справах, пов’язаних з відповідною галуззю народного господарства управління яким ним здійснюється, і якщо така участь передбачена законом.

Опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення майнових і немайнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки (ст. 55,243, 249 ЦПК ).

При цьому органи опіки та піклування є: державна адміністрація районів, міст Києва та Севастополя, виконавчі комітети міських чи районних у містах, сільські, селищні ради, зазначені органи можуть бути суб’єктами захисту прав неповнолітніх, недієздатних, осіб що перебувають під опікою, піклуванням, у всіх підвідомчі судові справи і мають право звернутися із заявою про відкриття провадження у справі, а якщо справа була розпочата за ініціативою інших осіб, можуть вступити у процес для подання висновків.

Форми опіки та піклування згідно СКУ мають право пред’явити позов про визнання шлюбу не дійсним , про позбавлення батьківських прав, про скасування чи визнання усиновлення недійсним.

Справи про поновлення батьківських прав у спорах щодо дітей також розглядається за участю органів опіки та піклування. Вони можуть вимагати відшкодування майнової шкоди заподіяним недбалим виконання опікунських обов’язків та мають право подати заяву про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним (ст. 237ЦПК)

При здійсненні своїх функцій органи опіки та піклування подають до суду висновок щодо розв’язання спору у письмовій формі.

Виконання житлово – комунальними органами функцій управління житловим фондом України зумовлює можливу і необхідну їх участь у цивільному процесі щодо справ пов’язаних із зміною юридичного комунального, споруд і будівель.

Для подання висновку про придатність житлового приміщення для проживання, суди повинні залучати до участі у справі органи санітарно – епідеміологічної служби, а також місцеві житлові органи, якщо рішення у справі може виникнути на інші інтереси.

Функції органів місцевого самоврядування виконує суб’єкти комунальних відносин і підприємницької діяльності. Бюро технічної інвентаризації асоціацій яке зобов’язане здійснювати перевірку реального юридичного стану об’єктів нерухомості.

Житлово – комунальні організації органів місцевого самоврядування у розпорядженні яких є житловий фонд, у певних випадках можуть бути залучені у справи третіх осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Участь у цивільному процесі органів державної влади, місцевого самоврядування та осіб яким надано законом право захищати права і свободи інших осіб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок