Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат: Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян

Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян / сторінка 2

Назва:
Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Іноді, навіть коли створюється враження, що людина говорить щиро, вона приховує важливу інформацію. Це – випадок недостатнього спілкування, коли, щонайменше, одна людина приховує істинні почуття, думки або бажання. У цій ситуації люди часто дратуються або ображаються, коли не отримують від інших того, на що сподівалися, або коли інші діють всупереч їх очікуванням. Але при цьому вони не говорять чітко про те, що їх турбує. Іншим же тільки залишається сподівання вгадати їх думки.

В іншому випадку, люди не намагаються прояснити те, що їм було незрозуміло з якогось повідомлення. Це також випадок недостатнього спілкування. Дана ситуація може привести до неадекватних дій, що спричинить розвиток конфлікту. В період недостатнього спілкування, проблема, пов’язана з цим, буде посилюватися, поки ця недостача не поповниться.

Отже, ключ до рішення проблеми недостатнього спілкування полягає у поповненні цієї недостачі. Будьте відкритими, говоріть про все, що приховується або що незрозуміло.

Щоб уникнути проблем, пов’язаних з недостачею спілкування, дотримуйтесь таких рекомендацій:

- запитайте самого себе, чи говорите ви те, що думаєте. Чи є в тому, що сказано вами, що-небудь таке, що може виявитися незрозумілим для іншої людини, або може бути нею неправильно проінтерпретоване? Ви повинні стежити за деякими ознаками, які свідчать про те, що інша людина вас не розуміє, такими як розгубленість, збентеження у погляді, повернення до попереднього питання, що говорить про те, що інша людина у дійсності не почула сказаного вами. Якщо зрозуміло, що виникло подібне непорозуміння, вам потрібно повернутися до вже сказаного і пояснити його іншими словами;

- запитайте себе, чи відповідає сказане вами вашим істинним бажанням або почуттям. Якщо не відповідає, то ваші інтереси можуть залишитися незадоволеними. Якщо ви говорите про якісь неприємні речі, будьте дипломатичні та тактовні. Але якщо ви ходите “навколо” – то сказане вами не буде зрозумілим. Як би не було важко, краще сказати усе відразу.

- запитайте себе, чи розумієте ви іншу людину. Чи дійсно ви слухали її уважно та зацікавило? Чи є які-небудь припущення або думки, від яких ви хотіли б позбавитися? Якщо є якісь непорозуміння, то найкращий спосіб перевірки – це повторити сказане іншою людиною. Вона може тоді підтвердити правильність передання змісту, і, отже, можна рушати далі, якщо ні, то попросіть пояснити сказати ще раз.

4. Проблема неясності

Природним результатом недостатнього спілкування є проблема неясності. Вона може привести до нерозуміння смислу сказаного або того, що малося на увазі. Вихідне недостатнє розуміння спричиняє невірні висновки та неправильні дії. Все це призводить до серйозного конфлікту.

Однак, і в цьому випадку проблема має досить просте вирішення. Якщо ви слухаєте кого-небудь і не розумієте те, що сказав співрозмовник, що він мав на увазі або чого прагнув, просто скажіть йому, що вам не все зрозуміло. Навіть якщо вам здається, що все ясно, краще ще раз запитати або переказати почуте, щоб переконатися у тому, що все правильно зрозуміли.

Якщо застосовувати цей прийом, то це допоможе вам переконати вашого співрозмовника у тому, що його слухають уважно, і головне, дозволить звіряти своє розуміння зі сказаним (а також вносити відповідні поправлення, якщо в них виникає потреба).

Отже, не залишайте непорозумінь. Утлумачуйте те, що ви маєте на увазі. І стежте за тим, щоб ваш слухач розумів вас: по його реплікам: “я зрозумів” та їм подібним, а також по його відповідям або по реакціям на почуте. Якщо ж ви втратили впевненість у цьому, або якщо ваше повідомлення дуже важливе або складне, попросіть людину повторити те, що ви їй сказали, щоб переконатися у точності сприйнятого. Якщо ж ви не можете щось зрозуміти з першого разу, не приховуйте цього. Не хвилюйтесь, що будете виглядати нерозумно. Ви тільки введете всіх в оману,

Якщо будете вести себе так, немов би усе зрозуміли, хоча, насправді, це не так, і більш за все допустите помилок у майбутньому. Визнавши, що ви щось не зрозуміли, ви доводите самому собі свою чесність і бажання робити правильно усе з самого початку.

5. Як правильно слухати

Багато хто з людей вважають, що вони уміють точно висловлювати свої думки, інші вважають, що уміють слухати співрозмовника, хоча це й не так. Не дивно, що деякі спроби спілкування так часто закінчуються невдало.

Невміння правильно слухати є однією з основних причин конфлікту, окрім очевидних причин. Коли людина бачить, що її не слухають, у неї можуть виникнути почуття ворожості або осуджування. Хмурий погляд, квапливість, неспокійні жести можуть свідчити про відсутність інтересу, поваги. Це може розстроїти людину і створити у взаємовідносинах деяку напруженість, хоча ви цього зовсім і не бажали.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок