Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат на тему: Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян

Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян / сторінка 3

Назва:
Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
І навпаки, якщо ви зумієте показати людині, що ви її дійсно слухаєте, розумієте і співчуваєте, то тим самим ви зведете можливість конфлікту до мінімуму. Крім того, у вас буде можливість скористуватися тією інформацією, яку ви отримаєте в процесі розмови. Звісно, це не означає, що вам потрібно погоджуватися з усім сказаним. Але людині необхідно відчути себе почутою. Це – той же принцип, згідно з яким розгніваній людині потрібно дати виразити свої емоції словами, вислуховуючи її, тільки у цьому випадку вам потрібно дати виразити свої емоції словами, вислуховуючи її, тільки у цьому випадку вам потрібно приділити тій людині, що говорить, більше уваги і зосередитися самому. Ідеальний варіант полягає в тому, що ви вислуховуєте співрозмовника з певною долею співчуття. Вам слід показати йому, що ви сприймаєте сказане без осудження. Вам необхідно продемонструвати, що ви, принаймні, розумієте те, як йому уявляється ситуація з його точки зору, навіть якщо ваша позиція у цьому питанні – інша.

Іноді застосувати цей підхід дуже важко, особливо, коли конфлікт уже розгорівся. Однак, якщо ви зможете заспокоїти себе достатньо для того, щоб сконцентрувати увагу на активному слуханні, ви виявите, що при розв’язанні конфліктів такий підхід може творити просто дива. Він допоможе заспокоїти іншу людину, якщо ця людина нервує або просто роздратована. Такий підхід сприятиме більш спокійному обговоренню ситуації.

Запам’ятайте, що правильно слухати – це чути і сприймати істинні почуття співрозмовника. Це ключовий принцип, який складається з таких наступних принципів:

- Слухати з співчуттям. Якими б негативними емоціями ви не були б охоплені, відділіть себе від них і слухайте з відкритою сприйнятливою свідомістю. Спробуйте уявити себе на місці іншої людини. Уявіть, як ви і ваші відповіді сприймаються з позиції іншої людини.

- Зосередьтесь на предметі розмови. Не дозволяйте собі ухилятись в сторону. Якщо розмова відхилилася від теми, то, наприклад, ставлячи відповідні питання, ви можете вернути її до вихідної теми.

- Ставитися до співрозмовника поважно. Щоб людина не говорила, ви повинні показувати, що поважно ставитесь до того, що вона говорить і відчуває. При цьому пам’ятайте, що вас не повинна затягти трясовина взаємних ображань та інших проявів неповаги. Якщо, наприклад, людина, з якою ви сперечаєтесь, скаже щось подібне: “Ви - нікчема”, постарайтесь віднестись з розумінням до її прихованих почуттів. Верніться до предмету спору, сказав що-небудь у такому роді: “Схоже ситуація дійсно вас турбує. Щоб ви хотіли у зв’язку з цим зробити?”. Ви можете також нагадати іншій людині про необхідність зберігати поважне відношення один до одного, сказавши: “Я знаю, що ви розгнівані, але давайте спробуємо не завдавати образи один одному, а спробуємо сумісними зусиллями знайти прийнятне для обох рішення проблеми”. Іншими словами, намагайтесь контролювати свої емоції, піднесіться на більш вищий рівень. Потім, як можна швидше, постарайтесь повернутися до конструктивного обговорення питання.

- Слухати уважно, не роблячи оцінок. Це найкращий спосіб дати людині можливість висловити те, що вона в дійсності думає, і виговорити усі емоції, які можуть перешкодити рішенню проблеми. В ідеальному випадку своїм уважним безстороннім вислуховуванням ви зможете спонукати іншу людину поводитися аналогічним чином, коли прийде час створення тієї атмосфери, яка необхідна для розв’язання конфлікту.

- Висловлювати свою думку про почуте, щоб показати людині, що її дійсно слухають. Повторіть своїми словами ті найбільш важливі положення, які зазначені іншою людиною. Це дає можливість не упустити нічого і надає людині можливість виправити вас, якщо ви щось неправильно зрозуміли.

- Відзначте те, чого ви не зрозуміли або у чому ви не впевнені. Цей принцип може здатися очевидним, однак, більшість людей не дотримуються його і залишають після розмови “білі плями”. Непорозуміння, що залишилося може породжувати нове непорозуміння. Для стирання таких плям можна використовувати наступні слова: “Я не зрозумів, що ви тільки що сказали”.

- Спонукайте людину до подальшої розмови. Якщо ви відчуваєте, що людина не повністю описала ситуацію, свою точку зору або свої почуття, ви можете спонукати її до того, щоб вона розповіла трохи більше. Для того ви можете звернутися до неї з наступними словами: “Чи не могли б ви розповісти про це докладніше”. Задавайте ваші питання нейтральним тоном, щоб викликати людину на відвертість. Не запитуйте про це так, нібито вас більше цікавить причина, по якій ви відчуваєте ті або інші почуття. У такому випадку людина може зайняти захисну позицію. А ідея полягає в тому, щоб і змістом питання, і тоном, яким воно ставиться, спонукати людину до подальшої розмови з вами.

- Використовуйте для підтримки розмови немовні засоби. Посміхайтесь, якщо можете, схиляйтесь до співрозмовника, кивайте головою, дивіться у очі, щоб показати, що ви слухаєте і сприймаєте сказане.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок