Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Кримінально-правове дослідження cтадій вчинення злочину

Кримінально-правове дослідження cтадій вчинення злочину

Назва:
Кримінально-правове дослідження cтадій вчинення злочину
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
95,53 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
ЗМІСТ

Вступ

Розділ І. Поняття, види і значення стадій вчинення злочину

1.1 Поняття стадій вчинення злочину 6

1.2 Закінчений злочин як самостійна завершальна стадія 17

вчинення злочину

Розділ ІІ. Готування до злочину, як вид попередньої злочинної

діяльності і відповідальність за нього

2.1 Поняття і форми готування до вчиннення злочину 24

2.2 Відмежування готування до злочину від виявлення наміру 41

2.3 Відповідальність за готування до злочину 46

Розділ ІІІ. Замах на вчинення злочину

3.1 Поняття, ознаки і види замаху на злочин 56

3.2 Відмежування замаху на злочин від інших стадій

попередньої злочинної діяльності: готування до

злочину та закінченого злочину 75

3.3 Відповідальність за замах на злочин 84

Висновки 92

Список використаних джерел 98

Вступ

Актуальність теми дослідження. Злочин - це історичний феномен, зло, яке породжується конкретною людиною і направлене проти людини. Він виступає як наслідок нездатності суб′єктів знайти дозволені форми вирішення життєвих проблем. Сам термін „злочин” має декілька значень. З однієї строни цей термін охоплює всі передбачені кримінальним законом суспільно-небезпечні дії, які в силу їх суспільної небезпеки тягнуть покарання. З іншої строни, злочин розуміється, як закінчене діяння. Проте, розуміння злочину є неповним, якщо даним поняттям не охоплюється незакінчене злочинне діяння, тобто попередня злочинна діяльність. Так, в чинному законодавстві передбачена (ст.ст. 14, 15 КК України) незавершеність злочинного діяння та кримінальна відповідальність за неї (ст. 16 КК України).

Оскільки, боротьба зі злочинною діяльністю є ефективною, коли з нею боряться не в загальному, а в кожному конкретному випадку вчинення злочину, незалежно від того чи закінчений злочин, чи незакінчений. Тому, неостанню роль відіграє вірне визначення в кримінальному законі поняття незакінченого злочину, стадій вчинення злочину та відповідальності за попередню злочинну діяльність ( готування до злочину і замах на злочин ).

Для суспільних відносин, що існують на сьогодні в нашій країні, небезпечним є не тільки завершені в повній мірі злочини, а й умисні дії, що входять до складу попередньої злочинної діяльності, і які виражаються у створенні умов для подальшого вчинення злочину ( готування до злочину ), а також і дії, безпосередньо спрямовані на його вчинення ( замах на злочин ), але, які не призвели до закінчення злочину через певні причини. З цих причин дії такого роду наділені суспільною небезпечністю і відповідальність за них, що передбачена в законі, є важливою умовою дотримання суспільного порядку, прав і свобод людини і громадянина.

Отже, актуальність та доцільність існування кримінальної відповідальності за попередню злочинну діяльність зумовлена об′єктивною необхідністю, оскільки діяння особи, навіть перерване на певному із його етапів, становить певну суспільну небезпечність, а притягнення особи до відповідальності є виконанням принципу невідворотності кримінальної відповідальності. З іншого боку, встновлення такого роду відповідальності спрямовується на привенцію злочинів, відвернення настання шкоди, що може бути завдана закінченим злочином.

Визначення стадій злочину має дуже важливе кримінально-правове значення для розмежування закінченого злочину та незакінченого, та відповідальності за них, що є важливим для правильної кваліфікації діяння, визначення суспільної небезпечності діяння і особи винного. Адже, випадки помилкової кваліфікації злочину, пов′язані з неправильним встановленням стадій його вчинення в судовій практиці ще зустрічаються, що веде до призначення покарання, що не відповідає ступеню суспільної небезпечності вчиненого діяння і самого злочинця. А це в свою чергу, означає пряме порушення принципів права вцілому.

Встановлення кримінальної відповідальності за попередню злочинну діяльність в кримінальному законі є свідченням того, що вже на початкових етапах злочинної діяльності особа зазнає кримінально- правової репресії з метою захисту суспільних відносин від будь-яких посягань. Це також є свідченням того, що кримінальне право в цілому виконує свою функціональну роль щодо охорони всіх об’єктів, що перебувають під його захистом.

Саме ці аспекти і обумовлюють актуальність даної теми та необхідність даного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 Реферат на тему: Кримінально-правове дослідження cтадій вчинення злочину

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок