Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Протидія злочинності в сфері використання автоматизованих електронно-обчислювальних систем

Протидія злочинності в сфері використання автоматизованих електронно-обчислювальних систем

Назва:
Протидія злочинності в сфері використання автоматизованих електронно-обчислювальних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,15 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Боротьба зі злочинністю в сфері використання автоматизованих електронно-обчислювальних систем [1] ( далі для спрощення будемо вживати поширений термін “комп’ютерні злочини”), вже сьогодні є однією з важливіших державних задач. Для того, щоб ця боротьба була максимально ефективною, безумовно необхідно дослідження цієї ще нової для нашого суспільства форми злочинності, її складовій, виявлення закономірності і тенденцій, а також глибоке вивчення організаційно-правових та інших можливих заходів, які перешкоджають її поширенню, розробку заходів попередження і розслідування таких видів злочину.

При недостатній практиці розслідування “комп'ютерних злочинів” (КЗ) і судового розгляду таких справ, необхідної для розробки їхньої криміналістичної характеристики, можливе застосування порівняльного аналітичного і прогностичного підходів. Джерелами їхнього здійснення є дані:

• щодо стану, структуру, характеристику КЗ в країнах, де поширені ці діяння і розроблені засоби боротьби з ними;

• досвіді правового регулювання боротьби з цим видом злочинів;

• практиці їхнього виявлення, розслідування і профілактики;

• діяльності правоохоронних структур щодо збору, накопичування та аналізу інформації що стосується КЗ.

Стан КЗ характеризується наявністю діянь, предметом зазіхання яким є комп'ютерна інформація, її носії, або протиправними діями, для здійснення яких комп'ютер використовується як знаряддя.

У багатьох публікаціях зазначається значне зростання КЗ на Заході. Це підтверджують документи міжнародних організацій (Європейський комітет із проблем злочинності Ради Європи, Інтерпол), що дають підставу розглядати КЗ і як транснаціональну проблему.

Така небезпечна тенденція зазначалася і більшості виступів учасників Десятого конгресу ООН «Щодо попередженню злочинності і поводження з правопорушниками», що відбувся у Відні (Австрія) 10-17 квітня 2000 р. [2].

Уперше склад КЗ був сформульований в 1979 р. на Конференції американської асоціації адвокатів в м. Далласі (США), де були запропоновані наступні формулювання:

- використання або спроба використання комп'ютера, обчислювальної системи або мережі комп'ютерів з метою отримання грошей, власності або послуг, прикриваючись фальшивими прийменниками, помилковими обіцянками або видаючи себе за іншу особу;

- навмисна несанкціонована дія, що має на меті зміну, пошкодження, знищення або викрадення комп'ютера, обчислювальної системи, мережі комп'ютерів або систем математичного забезпечення, що містяться в них, програм або інформації;

- навмисне несанкціоноване порушення зв'язку між комп'ютерами, обчислювальними системами або мережами комп'ютерів.

Однак ці пропозиції знайшли відображення в американському законодавстві лише через декілька років

Щодо сучасного складу КЗ, до нього включаються все нові і нові види протиправних діянь, хоч і не скрізь досить оформлені в правовому відношенні. Так на сьогодення до цього переліку вже відносяться:

- несанкціоноване проникнення в автоматизовані електронно-обчислювальні системи;

- розкрадання системного і прикладного програмного забезпечення;

- несанкціоноване копіювання, модифікація або знищення комп’ютерної інформації;

- блокування комп’ютерної інформації, шантаж і інші методи комп'ютерного тероризму;

- комп'ютерне шпигунство;

- підробка і фальсифікація комп'ютерної інформації;

- розробка і поширення комп'ютерних вірусів і програмних закладок;

- несанкціонований перегляд або розкрадання інформації з банків даних і баз знань;

- халатна недбалість при розробці, створенні автоматизованих електронно-обчислювальних систем і програмного забезпечення, що призводить до тяжких наслідків і втрати інформації;

- механічні, електричні, електромагнітні та інші види впливу на автоматизовані електронно-обчислювальні системи;

- мережене шахрайство;

- шахрайство з використанням пластикових платіжних карток;

- використання глобальної інформаційної мережі Internet для вчинення віддалених атак проти електронно-обчислювальних систем.

Мабуть цей перелік не є повним а буде з часом поповнюватися, але щодо структури КЗ в узагальненому виді можна дотримувати рекомендацій які були надані ще в 1990 р. Європейським комітетом із проблем злочинності Ради Європи для включення в законодавство європейських країн списку протиправних діянь в сфері комп'ютерної інформації:

1) комп'ютерне шахрайство;

2) комп'ютерна підробка;

3) пошкодження комп'ютерної інформації або комп'ютерних програм;

4) комп'ютерний саботаж;

5) несанкціонований доступ до комп'ютерних систем;

6) несанкціоноване перехоплення інформації;

7) несанкціоноване копіювання захищених комп'ютерних програм;

8) незаконне виробництво копій напівпровідникової продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Протидія злочинності в сфері використання автоматизованих електронно-обчислювальних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок