Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Окремі аспекти міжнародної протидії злочинам, вчинених з використанням інформаційних технологій

Окремі аспекти міжнародної протидії злочинам, вчинених з використанням інформаційних технологій

Назва:
Окремі аспекти міжнародної протидії злочинам, вчинених з використанням інформаційних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,91 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інформація взагалі та знання зокрема є вирішальними факторами, які впливають на розвиток технології і технологічних ресурсів людства. Власне, вони визначають кордони технологій та можливості в освоєнні природи і подальшого розвитку суспільства. Саме ключові революційні винаходи у галузі інформатики відкривали нові можливості та надавали поштовху до розвитку великих технологічних революцій. Комп'ютерні системи збільшили загальний обсяг інформації, з яким може працювати людство, на 7-8 порядків і довели його до 1025 біт.

Інформація, яка використовується в житті нашого суспільства, містить широкий спектр відомостей: від звичайних облікових даних про громадян в автоматизованих комп’ютерних системах до стратегічних державних програм. Ці відомості, особливо в умовах розширення інформатизації нашого суспільства, все частіше стають предметом злочинних посягань.

Використання сучасних інформаційних технологій на основі персональних комп’ютерів, інформаційно-обчислювальних мереж і комп’ютеризованих мереж забезпечило кожній людині можливості доступу до інформації, що зберігається у відповідних банках даних, встановлення зв’язку незалежно від годин доби і від адміністративних і державних кордонів місцезнаходження абонента. Поряд з перевагами, комп’ютеризація має ряд негативних наслідків. Можна стверджувати, що одним із негативних соціальних та економічних наслідків науково-технічного прогресу є поява комп’ютерної злочинності.

Комп’ютерна злочинність – це новий феномен, породжений можливостями майже безкарного вчинення протиправних дій у сфері, наглухо зачиненій для людини, яка не володіє основами комп’ютерної грамотності.

Термін “комп’ютерна злочинність” вперше з’явився в американській, а потім і в іншій зарубіжній пресі на початку 60-х років, коли були виявлені перші випадки злочинів, вчинених з використанням ЕОМ. Це явище посилюється не тільки в локальному, національному, а й в глобальному масштабі. На думку українських кримінологів, уже зараз ЕОМ є багатообіцяючим знаряддям вчинення корисливих злочинів [1, 101].

Як підкреслюють вчені-криміналісти П.Д. Біленчук, М.А. Зубань та В.О. Голубєв, сьогодні у вітчизняній криміналістичній науці все ще не існує чіткого визначення поняття комп’ютерного злочину, дискутуються різні точки зору з питань їх класифікації. Складність у формулюваннях цих понять існує, як в наслідок неможливості виділення єдиного об’єкта злочинного посягання, так, і множинністю предметів злочинного посягання з точки зору їх кримінально-правового значення [2, 19].

Більшість фахівців розподілило комп'ютерні злочини на два типи:

1. Злочини, в яких об'єктом їх здійснення є ЕОМ:

- знешкодження або заміна даних, програмного забезпечення та обладнання;

- розкрадання вхідних, вихідних даних, програмного забезпечення та обладнання;

- економічне шпигунство та розголошення відомостей, які складають державну чи комерційну таємницю;

- інші злочинні діяння цього виду.

2. Протизаконні акції, для здійснення яких ЕОМ використовується як знаряддя в досягненні злочинної мети:

- комп’ютерний саботаж;

- вимагання та шантаж;

- розтрата;

- розкрадання коштів;

- обман споживачів, інвесторів чи користувачів;

- інші злочини.

До категорії "інші злочинні діяння" віднесено несанкціоноване використання комп'ютера в особистих цілях.

На наш погляд, під комп’ютерною злочинністю слід розуміти суспільно-небезпечну діяльність чи бездіяльність, яка здійснюється з використанням сучасних інформаційних технологій і засобів комп'ютерної техніки з метою спричинення збитків майновим або суспільним інтересам держави, підприємств, відомств, організацій, кооперативів, громадським формуванням і громадянам, а також правам особи.

Розповсюдження загальних комп'ютерних знань, постійне підвищення технічних характеристик та супутнє зниження цін на обладнання, застосування комп'ютерів, мабуть, чи не в усіх професіях, розвиток машинних мов високого рівня, які легко засвоюються будь-якою зацікавленою особою, і, як наслідок, постійне зростання кількості користувачів, зумовило зростання масштабів протизаконних дій, пов'язаних з використанням ЕОМ. Збільшення кількості кримінальних справ, пов'язаних з комп'ютерними злочинами, спостерігається практично у всіх промислово розвинутих країнах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Окремі аспекти міжнародної протидії злочинам, вчинених з використанням інформаційних технологій

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок