Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Коментар до статті 203 Кримінального кодексу України

Коментар до статті 203 Кримінального кодексу України

Назва:
Коментар до статті 203 Кримінального кодексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,45 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Стаття 203¹

Порушення законодавства, що регулює виробництво, експорт, імпорт дисків для лазерних систем зчитування, експорт, імпорт обладнання чи сировини для їх виробництва

Порушення законодавства, що регулює виробництво, експорт, імпорт дисків для лазерних систем зчитування, експорт, імпорт обладнання чи сировини для їх виробництва, якщо ці дії вчинено у великих розмірах, - карається обмеженням волі на строк до п'яти років.

Примітка. Під великим розміром слід розуміти вартість дисків для лазерних систем зчитування, обладнання чи сировини для їх виробництва, що у три тисячі разів і більше перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Законом України "Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування" від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ[1] (далі – Закон від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ) Кримінальний кодекс України (далі - КК) 2001 р. доповнений новою статтею 203¹, яка передбачає відповідальність за порушення законодавства, що регулює виробництво, експорт, імпорт дисків для лазерних систем зчитування, експорт, імпорт обладнання чи сировини для їх виробництва, якщо ці дії вчинено у великих розмірах (див. примітку 1).

Згідно з приміткою до ст. 203¹, під великим розміром слід розуміти вартість дисків для лазерних систем зчитування, обладнання чи сировини для їх виробництва, що у три тисячі разів і більше перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

1. Предмет альтернативно визначений у диспозиції ст. 203¹: 1) диски для лазерних систем зчитування; 2) обладнання для виробництва дисків для лазерних систем зчитування; 3) сировини для виробництва дисків для лазерних систем зчитування.

Диск для лазерних систем зчитування – будь-який оптичний диск для лазерних систем зчитування із записом або з можливістю запису на ньому інформації, що відображає об’єкти авторського права чи суміжних прав, або без запису такої інформації (див. абз. 3 ст. 1 Закону від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ).

Обладнання для виробництва дисків для лазерних систем зчитування – це основні вузли для спеціалізованого обладнання по виробництву дисків для лазерних систем зчитування, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України (див. п. "б" ч. 1 ст. 5 Закону від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ). Сировина для виробництва дисків для лазерних систем зчитування – оптичний полікарбонат для виробництва дисків для лазерних систем зчитування (див. п. "б" ч. 1 ст. 5 Закону від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ) (див. примітку 2).

2. Із об’єктивної сторони злочин характеризується вчиненням будь-якого із діянь, альтернативно зазначених у диспозиції ст. 203¹:

• порушення законодавства, що регулює: а) виробництво; б) експорт; в) імпорт дисків для лазерних систем зчитування;

• порушення законодавства, що регулює: а) експорт; б) імпорт обладнання для виробництва дисків для лазерних систем зчитування;

• порушення законодавства, що регулює: а) експорт; б) імпорт сировини для виробництва дисків для лазерних систем зчитування.

Під виробництвом дисків розуміється діяльність, пов’язана з застосуванням технологічного процесу по переробці сировини в оптичні носії інформації у формі диску для лазерних систем зчитування, під час якого одночасно з виготовленням диску здійснюється запис на нього інформації, яка є об'єктом авторського права та/або суміжних прав, або без запису, а також реалізацією дисків власного виробництва (див. абз. 2 ст. 1 названого Закону від 17 січня 2002 р. № 2953-ІІІ). Виробництво дисків для лазерних систем зчитування здійснюється суб’єктами господарювання лише за наявності у них ліцензії на провадження такої діяльності та за умови дотримання ліцензійних умов.

Суб'єкт господарювання, який має намір провадити господарську діяльність по виробництву, експорту, імпорту дисків для лазерних систем зчитування, експорту, імпорту обладнання чи сировини для їх виробництва, особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до відповідного органу ліцензування із заявою про видачу ліцензії. У заяві про видачу ліцензії повинні міститися такі дані:

1) відомості про суб'єкта господарювання - заявника:

• найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, ідентифікаційний код - для юридичної особи;

• прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів - для фізичної особи;

2) вид господарської діяльності вказаний згідно з ст. 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 1 червня 2000 р. № 1775-ІІІ[2] (повністю або частково), на провадження якого заявник має намір одержати ліцензію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Коментар до статті 203 Кримінального кодексу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок