Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів, контрабанда, порушення, відповідальність

Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів, контрабанда, порушення, відповідальність

Назва:
Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів, контрабанда, порушення, відповідальність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,96 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
1. Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів

2. Контрабанда та боротьба з нею митних органів

3. Особливі, контрольні поставки через митний кордон контрабандних наркотичних засобів та інших подібних речовин

4. Поняття та загальна характеристика порушень митних правил

5. Відповідальність за порушення митних правил

1. Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів

Митні органи є структурною складовою системи державного управління, які мають спеціальну компетенцію, особливість якої полягає в тому, що вони як виконавчо-розпоряджувальні органи, уповноважені вищими державними органами видавати акти управління і регулювання з питань митної справи, обов'язкові для виконання іншими відомствами, юридичними та фізичними особами, причетними до експортно-імпортних поставок.

Однією з особливостей такого управління є охорона врегульованих нормами митного, адміністративного, цивільного, фінансового, кримінального, міжнародного та інших галузей права відносин, що виникають під час контактів між учасниками зовнішньоекономічної діяльності і посадовими особами митних органів з приводу переміщення вантажів через митний кордон України.

Відносини, в які вступають митні органи, з одного боку та юридичні і фізичні особи-учасники ЗЕД — з іншого, є компонентом комплексу відносин у сфері регулювання міжнародного, митного, державного, адміністративного, цивільного, господарського, трудового, фінансового, земельного, транспортного, морського, повітряного, кримінального, кримінально-процесуального, військового та інших галузей права.

У сфері митної справи сьогодні діє кілька сотень нормативно-правових актів, які регулюють відносини митних органів з учасниками зовнішньоекономічної діяльності. Відповідно до Конституції України всі державні органи і громадяни повинні в своїй діяльності виконувати вимоги норм права, в тому числі і в сфері митної справи.

Нормами права є встановлені державою загальнообов'язкові правила поведінки, спрямовані на регулювання суспільних відносин.

Норми права мають два аспекти:

* регулятивні норми права, що регулюють позитивну, право-слухняну поведінку учасників (суб'єктів) правових відносин;

* правоохоронні норми, що регулюють правопорушення, поведінку та дії людей, що порушують норми чинного законодавства.

Головна функція норм права — виражати, визначати і захищати інтереси держави, суспільства та особистості.

Митні органи як один з секторів системи державного управління, беручи участь у регулюванні ЗЕД, сприяють найоптимальнішому руху товарів і послуг між Україною та іншими країнами, забезпечують вирішення економічних, політичних, соціальних й інших проблем. Виконувати ці та інші функції митні органи уповноважені Митним кодексом України, Законом України «Про Єдиний митний тариф» та іншими нормативно-правовими актами.

Митні органи виконують ряд функцій:

* організації, впорядкування діяльності суб'єктів у зовнішньоекономічній сфері;

* державного управління;

* контролю за дотриманням, використанням, виконанням і застосуванням правових норм вищезгаданих правових актів.

Однак у практичній діяльності не всі учасники зовнішньоекономічної діяльності добросовісно виконують вимоги правових норм. Певна частина цих учасників свідомо чи не свідомо порушують правові норми. Тому на окремі підсистеми державного механізму управління — на правоохоронні органи, тобто прокуратуру, суд, МВС, СБУ, Державну податкову поліцію, митні органи — покладені функції охорони права від його порушення та відновлення дії цього права.

Охорона права полягає в захисті позитивних правових і неправових дій учасників ЗЕД і посадових осіб митних органів, а також в усуненні та запобіганні шкідливих і небезпечних для особи, суспільства, держави відносин у сфері митної справи.

Для забезпечення такої діяльності митних органів у нормах права передбачені:

* заборона здійснення протиправних дій або бездіяльності;

* санкції за порушення цих заборон;

* застосування на практиці цих санкцій митними органами. Функція охорони правових норм реалізується, крім різних способів, і шляхом застосування заходів державного примусу до порушників правових норм. Державний примус полягає в застосуванні таких засобів, які забезпечують стягнення з порушника правових норм — фізичної або посадової особи — нанесених битків або примушують юридичну особу виконати певні зобов'язання стосовно постраждалих — держави, митних та інших органів або посадових осіб.

Таким чином, правоохоронна діяльність митних органів є специфічним різновидом державної діяльності, проявом внутрішніх і зовнішніх функцій держави в сфері митних правопорушень.

Мета цієї діяльності митних органів полягає в забезпеченні дотримання, використання, виконання, застосування норм державного, цивільного, адміністративного митного та інших галузей права в сфері діяльності цих органів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Поняття, зміст і форми правоохоронної діяльності митних органів, контрабанда, порушення, відповідальність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок