Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Судова діяльність в Україні

Судова діяльність в Україні

Назва:
Судова діяльність в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,18 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ЗМІСТ

1. Поняття, основні ознаки та принципи правосуддя в Україні 3

2. Цивільне судочинство 10

3. Господарське судочинство 12

4. Кримінальне судочинство 16

5. Конституційне судочинство 19

Література 22

1. Поняття, основні ознаки та принципи правосуддя в Україні

Третя за традиційною послідовністю гілка державної влади – судова посідає далеко не останнє місце в механізмі держави. Органи судової влади мають свою чітко визначену Конституцією і законами України компетенцію і діють відносно незалежно від органів законодавчої і виконавчої влади, відіграючи винятково важливу роль у загальній системі стримувань і противаг, яка передбачається принципом поділу влади.

Правосуддя – особлива функція державної влади, що здійснюється через розгляд і вирішення в судових засіданнях цивільних справ зі спорів, стосовних до прав та інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань та кримінальних справ і застосування встановлених законом карних заходів щодо осіб, винних у вчиненні злочину, або виправлення невинних.

Традиційно правосуддя визначається як розгляд і вирішення судами кримінальних, цивільних та інших справ, що здійснюються в особливій процесуальній формі. Залежно від характеру тих життєвих ситуацій, які вимагають рішень, розрізняють види здійснення правосуддя – конституційне, адміністративне, цивільне і кримінальне судочинство.

Згідно зі ст.55 Конституції України кожному громадянинові гарантується право на захист у суді його порушених прав і свобод.

Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Суди є самостійною гілкою влади і діють незалежно від законодавчої і виконавчої влади. Делегування функції судів, а також привласнення цих функції іншими органами чи посадовими особами не допускається. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Завданнями правосуддя є:

 всебічне зміцнення законності і правопорядку;

 запобігання злочинам та іншим правопорушенням;

 охорона від будь-яких посягань закріплених у Конституції України суспільного ладу, його політичної та економічної систем, соціально-економічних, політичних та особистих прав і свобод громадян, проголошених і гарантованих Конституцією та законами України, прав і законних інтересів підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань;

 виховання громадян у дусі точного й неухильного виконання Конституції та законів України, додержання дисципліни праці, чесного ставлення до державного і громадського обов'язку, поваги до прав, честі й гідності громадян;

 виправлення й перевиховання осіб, які порушили закон.

До основних ознак правосуддя слід віднести:

 здійснення правосуддя спеціальними державними органами – судами (суддями), які у своїй діяльності є незалежними і підкоряються тільки законові;

 розгляд будь-яких справ у судах із дотриманням особливого порядку, регламентованого процесуальним законом, – порядку судочинства;

 загальнообов'язковість будь-яких судових рішень у справах, що проголошуються ім'ям України і мають силу закону.

Судочинство здійснюється Конституційним судом України та судами загальної юрисдикції. Система судів загальної юрисдикції в Україні будується за принципами територіальності й спеціалізації. Найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Вищими судовими організаціями спеціалізованих судів є відповідні вищі суди. Відповідно до закону діють апеляційні та місцеві суди. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.

Систему загальних судів України складають Верховний Суд України, Верховний суд Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські суди, міжобласний суд, міжрайонні (окружні), районні (міські) суди та військові суди регіонів, Військово-Морських Сил і гарнізонів.

Судочинство провадиться суддею одноособово, колегією суддів чи судом присяжних.

Правосуддя здійснюють професійні судді. Народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних.

Незалежність і недоторканність суддів гарантується Конституцією та законами України. Вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється. Суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом. Судді обіймають посади безстроково, крім суддів Конституційного Суду України та суддів, які призначають на посаду судді вперше.

Принципи здійснення правосуддя – закріпленні в законі основні державно-політичні та правові ідеї щодо завдань і порядку здійснення процесу судочинства, його стадій та інститутів по всіх категоріях справ. Порушення принципів здійснення правосуддя є підставою для скасування судового рішення у справі.

Принципи здійснення правосуддя визначаються ст.129 Конституції України та Законом УРСР “Про судоустрій України”, кримінально-процесуальним та цивільно-процесуальним законодавством України.

Принципи:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Судова діяльність в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок