Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Підстави виникнення трудових правовідносин

Підстави виникнення трудових правовідносин

Назва:
Підстави виникнення трудових правовідносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,63 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зміст

Вступ.

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ І ПІДСТАВ ВИНИКНЕННЯ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН

1.1 Поняття трудових правовідносин............................................4

1.2. Умови виникнення трудових правовідносин.........................8

1.3. Підстави виникнення трудових правовідносин...................11

1.4. Зміст трудових правовідносин..................................…........21

РОЗДІЛ ІІ. ЗМІНА ТА ПІДСТАВИ ПРИПИНЕННЯ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН:

2.1. Припинення трудових правовідносин з неповнолітніми....27

2.2. Припинення трудових правовідносин з державними службовцями....................................................……..........................30

Висновок...............................................……......................................36

Використана література................................./……….......................37

Вступ

Розпочинаючи розгляд даної курсової роботи, необхідно зазначити, що трудове право – провідна галузь українського права, яка є системою правових норм, що регулюють сукупність трудових відносин працівників із роботодавцями, а також інші відносини, що випливають з трудових або тісно пов’язаних з ними і встановлюють права й обов’язки в галузі на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та відповідальність у разі їх порушення. Складовим елементом є провідна галузь українського права; система правових норм; сукупність трудових відносин працівників з роботодавцями, інші відносини, що випливають із трудових або тісно пов’язані з ними.

Трудові відносини можуть бути різних видів і їх відмінність відбита у видах трудових договорів. Але до предмета трудового права входять їхні суспільні відносини, що тісно пов’язані з трудовим правовідносинами. Деякі з них передують трудовим – це суспільні відносини з працевлаштування, підготовки кадрів, професійного відбору, а інші випливають з трудових, це – суспільні відносини трудового колективу з роботодавцем або його адміністрацією, відносини щодо нагляду й контролю за трудовим законодавством, розгляду трудових спорів.

Отож, я маю сказати, що в трудові відносини може вступити кожен громадянин, незалежно від його громадянства, навіть в законодавстві є певні обмеження щодо віку людини, яка хоче працювати.

Але з трудовими відносинами ми зустрічаємось кожен день, я навіть можу сказати, що наше навчання напевно можна також віднести до певного роду трудових відносин, оскільки потім наше навчання зараховується в трудову книжку до загального стажу.

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА УМОВ І ПІДСТАВ ВИНИКНЕННЯ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН

1.1 Поняття трудових правовідносин.

Отже, необхідно сказати, що зв’язки виникають між людьми, а ці зв’язки і є відносинами. Але вони ще не є правовими. Правовими всупереч волі людей вони стають тому, що для регулювання цих відносин держава прийняла певні правові норми. Отже, правовими відносинами є фактичні суспільні відносини урегульовані нормами права. В розділі „Предмет трудового права України” ми відзначали, що об’єктом регулювання трудового права в період переходу до ринкових відносин є відносини по працевлаштуванню, що можуть передувати трудовим відносинам, трудові відносини у зв’язку із застосуванням праці громадянами як робітниками або службовцями, колективні правові відносини, що є похідними від трудових відносин та відносини, які тимчасово або постійно приходять на зміну трудовим відносинам.

Головним в цій системі відносин є трудові, навколо яких групуються інші відносини. І головними вони є тому, що трудова діяльність по створенню матеріальних і духовних цінностей та наданню послуг є найважливішою сферою життя людей.

Виникнення трудових відносин пов’язується з поєднанням робочої сили із застосуванням цих засобів для створення матеріальних чи духовних благ та надання послуг. Таке поєднання робочої із засобами виробництва визначає характер праці і спосіб залучення працівників до праці.

Характер праці є визначальним у соціально-економічному аспекті місця і ролі працівника, найбільш істотних рис суспільних відносин, що вказують на становище працівника в системі суспільного виробництва, його ставлення до засобів виробництва.

Виробничі відносини поєднання робочої сили із засобами виробництва, безпосереднього створення матеріальних благ і їх розподілу включають до себе суспільні трудові відносини як вольову форму відносин між працівником і власником та його підприємством, що складаються у зв’язку з реалізацією права на працю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Підстави виникнення трудових правовідносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок