Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Нагальні проблеми інформатизації судової діяльності

Нагальні проблеми інформатизації судової діяльності

Назва:
Нагальні проблеми інформатизації судової діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,51 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Поточний момент в Україні характеризується широкомасштабним впровадженням інформаційних технологій в усіх сферах правотворчої, правозахисної та правоохоронної діяльності. Розроблені потужні інформаційно-пошукові, інструментальні й операційні системи, які забезпечують оперативний доступ до інформації, а відтак оптимізують діяльність тієї чи іншої правової інституції. Це, звичайно, сприяє зміцненню правової системи держави, захисту прав і основних свобод людини.

Серед усіх правових інституцій нашої країни, що причетні до процедур судочинства, суди, мабуть, найпізніше приступили до впровадження інформаційних технологій, автоматизації діловодства, використання комп’ютерної та телекомунікаційної техніки в процесі розгляду справ й прийняття рішень.

Але "добрий початок – половина діла". На сьогодні, незважаючи на всі фінансові негаразди та проблеми кадрового забезпечення, велика кількість судів України забезпечена комп’ютерною технікою, має вихід в Інтернет і використовує у своїй діяльності електронну пошту. Серйозні системи розроблені для Верховного Суду України1, цікава автоматизована система судового діловодства впроваджена в діяльність господарських судів2.

Узагальнюючи пройдений шлях, з урахуванням міжнародного досвіду можна сформулювати перелік завдань, які, на нашу думку, повинні бути виконані у процесі подальшого впровадження інформаційних технологій в судову діяльність.

"Кожен документ кожної електронної судової справи в будь-якому суді має бути доступним з будь-якого комп’ютера у світі" – ця ідея висувається на етапі розбудови демократичного суспільства для втілення в життя принципів відкритого судочинства та гласності судового процесу. Суддя ухвалює рішення від імені України, отож громадяни нашої держави мають право знати, як здійснюється правосуддя (за винятком визначених законом випадків – справи відносно неповнолітніх, про зґвалтування та ін.).

В аспекті відкритості судового процесу надзвичайно важливим завданням є створення інформаційно-пошукових систем щодо матеріалів судової практики. Це питання, як і взагалі питання доступу до правосуддя, неодноразово висвітлювалося в документах Ради Європи, адже є однією з найважливіших умов справедливого застосування закону. Враховуючи, що комп’ютеризовані та телекомунікаційні системи все частіше використовуються для правових досліджень і що все ширше коло громадян вдома та на роботі має доступ до інформаційних мереж, слід подбати, щоб автоматизовані системи накопичення та пошуку матеріалів судової практики характеризувалися повнотою, об’єктивністю та репрезентативністю. В додатку І до рекомендації № R (95) 11, прийнятої Комітетом міністрів Ради Європи 11 вересня 1995 р., сформульовані основні завдання при розробці та функціонуванні автоматизованих систем судової практики:

• полегшити роботу юристів шляхом швидкого їх забезпечення повною та сучасною інформацією;

• надати інформацію всім особам, які мають пряме чи опосередковане відношення до судової практики;

• якомога швидше розповсюджувати інформацію про нові судові рішення, особливо в нових галузях права;

• сприяти єдності судової практики без привнесення в неї елементів відсталості та зашкарублості;

• надати можливість законодавцям аналізувати практику застосування законів;

• полегшити наукові дослідження в галузі судової практики;

• у певних випадках надати інформацію для статистичного аналізу.

Отже, проблему створення та розповсюдження електронних матеріалів судової практики в Україні слід розглядати як завдання загальнодержавного значення. При цьому виважено мають бути вирішені питання їх добору. Інформація повинна обновлюватися регулярно та в розумні строки. Слід потурбуватися, щоб в бази даних не потрапляли рішення, які йдуть врозріз із тенденціями, що переважають у судовій практиці.

Другим завданням, яке необхідно вирішувати на шляху до інформатизації судової діяльності, є впровадження автоматизованих систем діловодства (АСД) та електронного документообігу (ЕД). Досвід розробки та впровадження АСД у Верховному Суді України продемонстрував цікаві риси судового діловодства, яке відзначається своєю оптимальністю і точністю. Проведення в Україні судової реформи, внесення змін в діловодство при розгляді справ у Верховному Суді України дало можливість переглянути питання структуризації даних та стандартизації документів, в результаті чого вдалося створити систему, інваріантну щодо виду судового провадження. Засобами адміністрування вдається настроїти систему на діловодство при розгляді справ по першій інстанції, при апеляційному, касаційному та при розгляді за виключними обставинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Нагальні проблеми інформатизації судової діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок