Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Захист прав патентовласника в Україні

Захист прав патентовласника в Україні

Назва:
Захист прав патентовласника в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ПЛАН

1. Поняття інтелектуальної власності та її правовий захист

2. Порядок видачі патентів і деклараційних патентів

3. Участь Державного департаменту інтелектуальної власності

у захисті прав патентовласника

Використана література

1. Поняття інтелектуальної власності та її правовий захист

Право промислової власності - це сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини, що складаються у процесі створення, оформлення та використання результатів науково-технічноі творчості.

Відповідно до чинного законодавства України основними об’єктами права промислової власності у сфері космічної діяльності можуть бути: винаходи, корисні моделі, промислові зразки, топографії інтегральних мікросхем.

Законодавство України про охорону прав промислової власності суб’єктів космічної діяльності складається із законів України “Про охорону прав на винаходи і корисні моделі” від 15 грудня 1993р. ( в редакції Закону від 01.06.2000р.), “Про охорону прав на промислові зразки” від 15 грудня 1993р., “Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем” від 5 листопада 1997 року, “Про державну таємницю” від 21 січня 1994 року ( в редакції Закону від 21.09.99р.) та інших нормативно-правових актів.

Важливим джерелом патентного права України є міжна­родні договори і конвенції. Кабінет Міністрів України своєю заявою від 26 серпня 1992 р, проголосив приєднання України до Паризької конвенції з охорони промислової власності, підписаної в Парижі 20 березня 1883 року, яка є чинною в Україні з 25 грудня 1991 року, Договору про патентну кооперацію, підписаного 19 червня 1970 року, який є чинним в Україні з 25 грудня 1991 року.

Органом, що здійснює організаційне забезпечення охорони прав на об'єкти промислової власності є Державний департамент інтелектуальної власності (далі - Держдепартамент), який є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства освіти і науки України відповідно до Положення про Державний департамент інтелектуальної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 р. N 997.

У сфері космічної діяльності функцію правового захисту об'єктів інтелектуальної власності, а також захисту державних інтересів у вирішенні питань використання об'єктів, створених у космічній галузі за рахунок бюджетних коштів здійснює Національне космічне агентство України (п.4 Положення про Національне космічне агентство України, затверджене Указом Президента України від 22 липня 1997 року N 665/97).

Поняття "суб'єкти права на винахід, корисну модель чи промисловий зразок" стосується як автора результату, так і його правонаступників - фізичних і юридичних осіб, яким автор передав своє суб'єктивне майнове право на результати творчої праці. Підприємства, установи та організації, які здійснюють космічну діяльність (суб'єкти космічної діяльності), працівниками яких створено винахід, корисну модель, промисловий зразок чи топографію ІМС у зв'язку з виконанням службових обов'язків чи доручення роботодавця мають право на одержання охоронного документа.

Українські заявники можуть, а іноземні обов’язково діють через представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), правовий статус яких визначено у Положенні про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1994 р. N 545.

Чинне законодавство встановило вимоги, яким мають від­повідати винахід, корисна модель, промисловий зразок і топографія ІМС.

Винахід - це технічне рішення в будь-якій галузі сус­пільно корисної діяльності, яке відповідає умовам патен­тоспроможності, тобто є новим, має винахідницький рівень і придатне для використання. Об'єктом винаходу може бути: продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганіз­му, культура клітин рослин і тварин), спосіб (включаючи біотехнологічні способи).

Винахід є новим, якщо його сутність не відома з рівня техніки. При цьому патентне право закріплює абсолютну (світову) новизну. Не визнається винаходом пропозиція, на яку уже подано заявку або видано авторське свідоцтво чи патент. Причому не має значення, де видано авторське свідоцтво чи патент - в Україні чи за кордоном. Новизна пропозиції втрачається й тоді, коли відомості про її сутність розголошені іншим шляхом до її заявки і роблять можливим її використання третіми особами.

Винахід має винахідницький рівень, якщо для фахівця його сутність не випливає з рівня техніки.

Корисна модель - це конструктивне виконання пристрою, яке відповідає умовам патентоспроможності, тобто є новим і промислово придатним. До пристроїв як об'єктів винаходів чи корисних моде­лей належать машини, механізми, прилади тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Захист прав патентовласника в Україні

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок