Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Патентування деяких видів підприємницької діяльності

Патентування деяких видів підприємницької діяльності

Назва:
Патентування деяких видів підприємницької діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,55 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Необхідність придбання торгового патенту регулюється Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.96 р. № 98 / 96 - ВР (далі - Закон).

Виходячи з положень Закону, для придбання патенту необхідна одночасна наявність декількох умов. Розглянемо їх.

Насамперед, патентуванню підлягають такі види діяльності, як:

- торговельна діяльність за готівкові кошти, з використанням інших готівкових платіжних засобів та кредитних карток;

- діяльність з обміну готівкових валютних цінностей (включаючи операції з використанням готівкових платіжних засобів, виражених в іноземній валюті, та кредитних карток);

- діяльність із надання послуг у сфері грального бізнесу з видачею грошових виграшів в готівковій або майновій формі;

- діяльність із надання побутових послуг за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України (у межах переліку видів послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.98 № 576 (далі - Перелік).

Таким чином, торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності тільки тоді, коли вони здійснюють саме вищезазначені види діяльності. Це — перша умова для придбання торгового патенту.

Оскільки питання читачів стосується операцій із продажу товарів та надання послуг, то надалі ми розглядаємо патентування саме цих видів діяльності.

Отже, якщо підприємство здійснює торговельну діяльність, то для нього виконується перша умова щодо придбання торгового патенту. Другою необхідною умовою є готівкова форма розрахунків за реалізовані товари. До цієї форми розрахунків Законом про патентування віднесено розрахунки готівковими коштами, іншими готівковими платіжними засобами та кредитними картками.

Таким чином, тільки при одночасній наявності цих двох умов суб'єктам підприємницької діяльності необхідно придбавати торговий патент. Проілюструємо це твердження на прикладі.

Приклад 1. Підприємство здійснює торговельну діяльність з оплатою за безготівковим розрахунком. У цьому випадку виконується лише перша умова — вид діяльності, а друга - готівкова форма розрахунків не виконується. Тому патент придбавати не потрібно.

Тепер розглянемо побутові послуги, що підлягають патентуванню. Умовою для придбання торгового патенту є наявність даного виду послугу Переліку. Якщо послуги, що надаються підприємством, у ньому не зазначені, то патент не придбавається.

Приклад 2. Підприємство надає туристичні послуги населенню за готівкові кошти та з використанням кредитних карток. У цьому випадку перша умова не виконується - туристичні послуги не входять до Переліку побутових послуг, що затверджений Кабміном. Тому патент не придбавається.

А ось друга умова - форма розрахунків за такі послуги - виписана в Законі "трішечки" інакше, ніж для торговельної діяльності: під побутовими послугами розуміються послуги, що задовольняють особисті потреби замовника "за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи кредитні картки". Зверніть увагу — не "інші готівкові платіжні засоби", а "інші форми розрахунків". Це дало можливість податківцям стверджувати, що побутові послуги за безготівковим розрахунком також підлягають патентуванню. На нашу думку, у Законі просто допущена неточність, але виправити ситуацію можна тільки внесенням змін у законодавчому порядку. Тому рекомендуємо підприємствам, що надають вищезазначені побутові послуги за безготівковим розрахунком або за бартером, придбати торговий патент.

Крім того, необхідно зазначити ще декілька важливих моментів щодо необхідності придбання торгового патенту. Дія Закону поширюється тільки на суб'єктів підприємницької діяльності - юридичних та фізичних осіб, причому деякі з них при здійсненні окремих видів діяльності торговий патент можуть не придбавати (див. перелік у п. 3 ст. 1 Закону). Також без придбання патенту може здійснюватись торговельна діяльність із продажу окремих товарів вітчизняного виробництва (перелік цих товарів наведений у п.6 ст. З Закону) та деякі інші види діяльності, окремо зазначені у ст. З Закону.

Щодо процедури придбання звичайного торгового патенту. Є два варіанти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Патентування деяких видів підприємницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок