Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Законодавчі акти в системі нормативно-правових актів

Законодавчі акти в системі нормативно-правових актів

Назва:
Законодавчі акти в системі нормативно-правових актів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,21 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗМІСТ

Вступ....................................................................................................................3

Розділ 1. Загальна характеристика нормативно-правових актів....................5

1.1. Поняття нормативно-правових актів.................................................5

1.2. Види нормативно-правових актів......................................................8

1.3. Дія нормативно-правових актів у часі, просторі

й за колом осіб......................................................................................9

Розділ 2. Поняття та види законів....................................................................15

2.1. Поняття закону....................................................................................15

2.2. Види законів........................................................................................16

2.3. Конституція — основний закон громадянського

суспільства і держави.........................................................................22

Розділ 3. Законодавчий процес.........................................................................26

3.1. Поняття законодавчого процесу........................................................26

3.2. Стадії законодавчого процесу............................................................27

Висновки..............................................................................................................30

Список використаної літератури.......................................................................32

ВСТУП

Наш український народ – громадяни України усіх національностей – обрав шлях побудови демократичної держави, тобто держави, в якій буде здійсненно принцип панування права, що грунтується на визнанні прав і свобод людини. Права людини в сучасному світі – це не просто актуальна тема, це проблема. Людство, що пройшло крізь бійню двох світових воєн, безлічі кривавих локальних конфліктів, пережито жорстокі диктатури, дійшло висновку, що не може бути миру и злагоди на Землі, не може бути организованого цивільного життя без поваги до людини, її прав, свобод і потреб. Суспільство, яке покликане захищати основні права людини – це впорядкована система відносин, яка базується на дотриманні всіма суб’єктами цих відносин нормативних актів, тобто Конституції, законів та підзаконних нормативно-правових актів.

Частина ж перша ст. 8 Основного Закону нашої держави проголошує: "В Україні визнається і діє принцип верховенства права." Конституційне закріплення такого підходу до людини і громадянина та права вимагає організації і здійснення діяльності держави, її органів і посадових осіб у повній відповідності з правовими настановами. Ці ж вимоги мають бути орієнтирами й у повсякденному житті кожного громадянина. Все зазначене, а також активні процеси розбудови суверенної Української держави, діяльність, спрямована на створення національної системи права, вимагають глибокого знання і розуміння не тільки змісту приписів чинного законодавства, але й основних принципів, ідей, закономірностей та напрямів розвитку основоположних державно-правових явищ.

Прийняття законів і інших нормативно-правових актів дуже важливо, і має вирішальне значення для запровадження реформ в нашому житті. Сформульовані в законах і інших нормативно-правових актах норми стають живими, якщо вони є обгрунтованими і прийняті належним чином.

Таким чином, ми бачимо наскільки важливою і актуальною для написання є обрана тема курсової роботи.

При написанні курсової роботи була поставлена мета вивчити ряд питань – поняття і видів нормативно-правового акта, поняття, ознак і видів закону, законодавчого процессу.

Для досягнення поставленої мети використовувалися праці: Скакуна О.Ф. “Теория государства и права”, Гусарєва С.Д. “Теорія держави та права. Альбом схем”, Нерсесянца В.С. “Право в системе социальной регуляции”, Лазарева В.В. “Общая теория права и государства”, Марченко М.Н. “Общая теория государства и права” та ряд інших.

Дана тема курсового дослідження складається зі вступу, розділу 1 “Загальна характеристика нормативно-правових актів”, розділу 2 “Поняття та види законів”, розділу 3 “Законодавчий процес” та висновків.

Розділ 1. Загальна характеристика нормативно-правових актів

1.1. Поняття нормативно-правових актів

Правовий акт — акт-волевиявлення (рішення) уповноваженого суб'єкта права, що регулює суспільні відносини за допомогою встановлення (зміни, скасування, зміни сфери дії) правових норм, а також визначення (зміни, припинення) на основі цих норм прав і обов'язків учасників конкретних правовідносин, міри відповідальності конкретних осіб за скоєне ними правопорушення. Він оформляється у встановлених законом випадках у вигляді письмового документа (акта-документа) [11, с.104].

Види правових актів за формою вираження: 1) письмовий (акт — документ); 2) усний (заяви, розпорядження, накази, вказівки); 3) конклюдентний (акт — дія).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Законодавчі акти в системі нормативно-правових актів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок