Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проблеми створення та розвитку конкурентного права в Україні

Проблеми створення та розвитку конкурентного права в Україні

Назва:
Проблеми створення та розвитку конкурентного права в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,41 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ПЛАН

Вступ

1. Що таке конкурентне право?

2. Конкурентне право України в європейському праві

3. Перспективи подальшого розвитку конкурентного права в Україні

Висновки

Використана література

Вступ

Вступ до СОТ, а у перспективі — і до ЄС є найважливішими стратегічними завданнями для України, визначеними у відповідних документах. По-перше, це Угода про партнерство та співробітництво між Україною та Європейськими Співтовариствами 1994 р., Указ Президента України від 11 червня 1998 р. № 615/98, яким було затверджено Стратегію інтеграції України до Європейського Союзу, та інші, про які йтиметься нижче. По-друге, це рішення № 5 Державної ради з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України від 2 грудня 2003 р. «Про державну програму підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки», Державну програму інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2004-2007 роки; Державну програму інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки. Державною програмою інформування громадськості з питань європейської інтеграції України передбачено, зокрема, ряд заходів щодо проведення досліджень, а також висвітлення у ЗМІ матеріалів з актуальних питань європейської інтеграції.

Головною метою створення Європейського Співтовариства було встановлення Спільного ринку членів-держав ЄС. Досягнення цієї мети передбачало наступні завдання: створення внутрішнього ринку, що характеризується скасуванням між державами — членами ЄС будь-яких перешкод вільному пересуванню товарів, осіб, послуг та капіталу; забезпечення системи справедливої конкуренції між державами-членами ЄС; проведення спільної комерційної політики.

Серед засобів вирішення цих завдань центральне місце належить законодавству Співтовариства про конкуренцію — конкурентному праву ЄС.

1. Що таке конкурентне право?

Конкурентне правом - це сукупність норм, що забороняють:

а) зловживання корпораціями своїм домінуючим становищем на ринку;

б) дії підприємств та компаній, спрямовані на усунення чи послаблення конкурентів, демпінг;

в) дискримінацію малого та середнього бізнесу;

г) антиконкурентні угоди між суб'єктами підприємницької діяльності. Це — антиконкурентні узгоджені дії створення концентрації;

д) надання державної допомоги (субсидування виробництва), яка спотворює конкуренцію.

Конкурентне право містить ряд правил та умов, дотримання яких дає можливість не тільки приєднатися до світового ринку, але й конкурувати на рівних умовах на ринках інших країн. Це право може розглядатися як засіб реалізації економічної політики, базові принципи якої мають на меті забезпечення зони вільної торгівлі. Тому є дуже важливим забезпечити відповідність національного законодавства та його застосування в сфері регулювання конкуренції праву ЄС. Європейське Співтовариство являє собою найбільш інтегроване економічне об'єднання. В ЄС забезпечення рівних конкурентних можливостей для всіх підприємств на території всіх держав — членів Європейського Союзу досягається шляхом централізованого правового регулювання та забезпечується тим, що називається в теорії міжнародного права принципом наднаціональності, який означає, що норми, створені міжнародним об'єднанням, мають перевагу над нормами національного права. Такі норми є частиною національного права, мають пряму силу дії і обов'язкові для застосування, у тому числі в діяльності національних судових органів. Це формує специфічну правову систему, де право ЄС має перевагу над національним правом держав — членів ЄС, тому у разі невідповідності національного права праву ЄС діють принципи верховенства права ЄС і прямої дії норм права ЄС.

В рамках права ЄС забороняються тарифи, квоти та інші подібні обмеження вільної торгівлі, що вводяться іноді державами та перешкоджають досягненню цілей Спільного Ринку Співтовариства. Проте ефективність таких норм була б нікчемною, якби корпорації могли б самі, за згодою між собою, поділяти ринок держав-членів. Тому конкурентне право передбачає контроль обмежень, що встановлюються суб'єктами підприємницької діяльності, виявлення таких, що суперечать цілям Спільного Ринку і включення певних механізмів по усуненню таких дій (Рада Міністрів, Комісія, а головне — суд Співтовариства).

Європейське Співтовариство формує вимоги до національних законодавств, як інструмент для підвищення економічної ефективності та надання однакових можливостей усім товаровиробникам, включаючи малий бізнес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проблеми створення та розвитку конкурентного права в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок