Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Стан злочинності в Івано-Франківській області та по державі в цілому, шляхи її попередження

Стан злочинності в Івано-Франківській області та по державі в цілому, шляхи її попередження

Назва:
Стан злочинності в Івано-Франківській області та по державі в цілому, шляхи її попередження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,56 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
У поточному році на території Прикарпаття зареєстровано 5 786 злочинів, в тому числі по лінії карного розшуку – 4 108 злочинів, з них – 2 146 тяжких.

Зниження злочинності та її стабілізація відмічається на території 14 із 16 міськрайорганів внутрішніх справ Івано-Франківської області, крім Верховинського і Снятинського районів. У розрізі структури злочинів має місце зниження кількості крадіжок, грабежів та хуліганств. Покращилися результати роботи по розкриттю злочинів по ліні карного розшуку, в тому числі тяжких злочинів, зокрема, крадіжок з торгових об’єктів та з помешкань громадян, грабежів, розбоїв, дорожньо-транспортних пригод із смертельними наслідками.

Значну увагу прикарпатські правоохоронці, за словами начальника штабу УМВС в Івано-Франківській області Я.І. Шинкарука, приділяють профілактиці та попередженню злочинів у громадських місцях та на вулиці, проводять відпрацювання населених пунктів зі складною криміногенною ситуацією. З початку року проведено 12 таких відпрацювань, що дало змогу розкрити ряд тяжких злочинів, посилити протидію розповсюдженню наркотичних речовин та зброї. Вжиті заходи призвели до зменшення кількості злочинів карного розшуку, скоєних у громадських місцях, на 13,5%, в тому числі вуличної злочинності – на 11,9%. Стабілізувалась злочинність на ґрунті пияцтва, рецидивна та підліткова злочинність. На сьогоднішній день розкрито 79,8% злочинів лінії карного розшуку, 77,1% – з категорії тяжких та 217 злочинів – із категорії минулих років. Розшукано 394 злочинці, які перебували у розшуку, встановлено місце перебування 157 осіб, які зникли безвісті.

По закінчених розслідуванням кримінальних справах знешкоджено 19 організованих злочинних груп. Їх учасниками (всього 65 чоловік) було скоєно 136 злочинів.

Поряд з тим, в області є і ряд проблем. Зокрема, на 5% зросла кількість навмисних убивств, третину яких скоєно на побутовому грунті. Розкриття злочинів такого характеру складає 84,4%. Вжитими заходами правоохоронцям вдалося розкрити ряд злочинів «за гарячими слідами»: резонансні убивства тренера і сторожа ДЮСШ в Івано-Франківську, ще однієї франківчанки, якій було нанесено 42 ножові поранення.

Переважна кількість злочинів, скоєних на Івано-Франківщині протягом року, – це тяжкі правопорушення. Правоохоронці пояснюють зростання числа пограбувань, нападів і вбивств передусім соціальними чинниками: поглибленням прірви між бідними та багатими, безробіттям, побутовою невлаштованістю, невідповідністю легальних заробітків потребам людей.

За статистикою, рівень злочинності на Прикарпатті залишається одним із найнижчих у державі.

Від початку року зареєстровано 4108 кримінальних злочинів, із них 2146 – тяжкі.

Зросла кількість наркоправопорушень, зокрема тих, які стосуються збуту. Працівники МВС вилучили 105 кг наркотичної сировини.

В області сталося 335 дорожньо-транспортних пригод. Загинула 61 особа, травмовано 345 людей.

Затримано 4 тисячі водіїв, котрі керували транспортом у нетверезому стані.

В Івано-Франківській області значно покращились результати боротьби зі злочинністю на пріоритетних напрямках економіки, де з початку року виявлено 895 злочинів.

Зокрема, у фінансово-кредитній системі за 8 місяців поточного року розкрито на 1,3% більше злочинів, ніж за аналогічний період минулого року; у сфері приватизації – на 13,2%, зовнішньоекономічній діяльності – 5,9%, агропромисловому комплексі – 2,2%, у паливно-енергетичному комплексі – 2,8%. Посилено захист бюджетних коштів від нецільового використання. Крім того, викрито 311 злочинів, пов’язаних із розкраданням або незаконним використанням бюджетних коштів та 46 проявів хабарництва. Прикарпатські правоохоронці також знешкодили 3 організовані злочинні групи, що діяли у сфері економіки.

За порушення Закону України «Про боротьбу з корупцією» стосовно державних службовців та осіб, уповноважених на виконання функцій держави складено 61 адміністративний протокол.

Сума матеріальних збитків по завершених розслідуванням кримінальних справах, порушених за фактами протиправних дій у сфері економіки, становить 4,4 млн грн, реально ж відшкодовано 3,5 млн грн або 80,0%

Однією із відчутно значущих соціальних проблем для України є злочинність. В умовах реформування соціального життя та економіки країни її небезпечність збільшується, особливо у стратегічно важливих сферах: кредитно-фінансовій, зовнішній торгівлі, приватизації, зв’язку, валютному регулюванні, торгівлі нерухомістю, металами, зброєю та ін. Процес збільшення загрози злочинності притаманний багатьом країнам світу. За даними Четвертого огляду ООН, злочинність у світі в середньому збільшується на 5% на рік, тоді як населення збільшується на 1-1,2%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Стан злочинності в Івано-Франківській області та по державі в цілому, шляхи її попередження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок