Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Право власника на забудову земельної ділянки. Самочинне будівництво

Право власника на забудову земельної ділянки. Самочинне будівництво

Назва:
Право власника на забудову земельної ділянки. Самочинне будівництво
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,56 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПЛАН

1. Право власника на забудову земельної дiлянки

2. Самочинне будiвництво

3. Список використаної літератури

1. Право власника на забудову земельної дiлянки

Цивільний Кодекс України у системі відносин власності окремо регламентує право власності на землю (земельну ділянку) і право власності на житло.

Встановлено, що власник земельної ділянки має право використовувати її на власний розсуд відповідно до її цільового призначення - зводити на ній будівлі і споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. При цьому ЦК передбачає норму, відповідно до якої право власника на забудову здійснюється за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.

Суб'єктами права власностi на землю (земельну дiлянку) є фiзичнi особи, юридичнi особи, держава, територiальнi громади.

Iноземцi, особи без громадянства можуть набувати право власностi на землю (земельнi дiлянки) вiдповiдно до закону.

Iноземнi юридичнi особи, iноземнi держави та мiжнароднi органiзацiї можуть бути суб'єктами права власностi на землю (земельну дiлянку) у випадках, встановлених законом.

Права та обов'язки суб'єктiв права власностi на землю (земельну дiлянку) встановлюються законом.

Власник земельної дiлянки має право зводити на нiй будiвлi та споруди, закритi водойми, здiйснювати перебудову, а також дозволяти будiвництво на своїй дiлянцi iншим особам.

Власник земельної дiлянки набуває право власностi на зведенi ним будiвлi, споруди та iнше нерухоме майно.

Право власника на забудову здiйснюється ним за умови додержання архiтектурних, будiвельних, санiтарних, екологiчних та iнших норм i правил, а також за умови використання земельної дiлянки за її цiльовим призначенням.

Правовi наслiдки самочинної забудови, здiйсненої власником на його земельнiй дiлянцi, встановлюються статтею 378 цього Кодексу.

2. Самочинне будiвництво

Власник земельної ділянки має право використовувати її на власний розсуд відповідно до її цільового призначення — зводити на пій будівлі і споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. При цьому ЦК передбачає норму, відповійно до якої право власника на забудову здійснюється за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за ЇЇ цільовим призначенням.

Якщо житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно зведені або зводяться на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належною дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотним порушенням будівельних норм і правил, то вони вважаються самочинним будівництвом. У такому разі забудовник не набуває права власності на нього (ст. 376 ЦК).

Суд може визнати за особою право власності на самочинно збудоване нерухоме майно на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, за умови надання їй цієї ділянки у встановленому порядку під уже збудоване нерухоме майно. Водночас суд може визнати право власності на самочинну будівлю не за тим, хто и збудував, а за власником (користувачем) земельної ділянки, на якій його зведено. Цього слід чекати у разі відповідної вимоги з боку власника (користувача) земельної ділянки і якщо це не порушує права Інших осіб. Щоправда, за самочинним забудовником залишається право вимагати від власника (користувача) земельної дїлянки відшкодування витрат на будівництво.

Кілька варіантів чекає і на забудовника, який під час будівництва самочинно допустив істотні відхилення від затвердженого проекту. По-перше, якщо таке відхилення суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотно порушує будівельні правила і норми, то за позовом відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування суд може своїм рішенням зобов'язати особу, яка здійснила чи здійснює будівництво, провести відповідну перебудову. З цього випливає, що таких наслідків можна уникнути, якщо відхилення не має Істотного характеру, не суперечить суспільним інтересам і не порушує права інших осіб. По-друге, якщо ж перебудова неможлива, то майно за рішенням суду підлягає знесенню. Це саме чекає і на особу, яка відмовляється від перебудови. Знесення самочинно побудованих приміщень здійснюється за рахунок особи-забудовн ика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Право власника на забудову земельної ділянки. Самочинне будівництво

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок