Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Обмеження і заборони повязані з переміщенням товарів фізичними особами через митний кордон України

Обмеження і заборони повязані з переміщенням товарів фізичними особами через митний кордон України

Назва:
Обмеження і заборони повязані з переміщенням товарів фізичними особами через митний кордон України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,17 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Згідно глави 13 Митного кодексу України в статті 96. про заборону щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України зазначено:

Ввезення в Україну, вивезення з України та транзит через її територію товарів окремих видів можуть заборонятися законами України.

Не можуть бути пропущені через митний кордон України товари:

1) заборонені до ввезення в Україну;

2) заборонені до вивезення з України;

3) заборонені до транзиту через митну територію України;

4) щодо яких не було здійснено митне оформлення;

5) які переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.

До переміщення через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях забороняються культурні цінності.

Рішення митних органів щодо заборони або дозволу переміщення через митний кордон України конкретних товарів може бути оскаржено до суду.

Стаття 97. Обмеження щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України

У випадках, передбачених законом, на окремі товари можуть запроваджуватися обмеження у разі їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України здійснюється на підставі дозволів уповноважених органів державної влади, що виконують відповідні контрольні функції.

Переліки товарів, переміщення яких через митний кордон України здійснюється на підставі дозволів органів державної влади, а також порядок видачі таких дозволів затверджуються Кабінетом Міністрів України. Органи державної влади, уповноважені видавати такі дозволи, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Порядок переміщення через митний кордон України валютних цінностей встановлюється Національним банком України.

Порядок здійснення митного контролю, оформлення та пропуску через митний кордон України товарів, щодо яких встановлено обмеження, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Спрощений митний контроль застосовується у випадках переміщення громадянами через митний кордон України товарів, які не підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню і не належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження. Застосовують спрощений митний контроль ті митні органи, в яких обладнано зони (коридори) спрощеного митного контролю. Це положення МКУ в цілому відповідає положенням Міжнародної Конвенції щодо спрощення та гармонізації (узгодження) митних процедур, прийнятої у м. Кіото 1 січня 1973 р. (далі – Конвенція Кіото). Остання передбачає право подорожуючих громадян усно декларувати речі (предмети), які переміщують через митний кордон певної країни. Проте митні органи можуть вимагати від особи письмового декларування зазначених предметів, якщо вони за вартістю чи кількістю перевищують обсяги, встановлені національним законодавством.

Для прискорення митного контролю предметів, товарів та речей, переміщуваних громадянами через митний кордон повітряним або водним видами транспорту, Конвенція Кіото передбачає встановлення в аеропортах та морських (річкових) вокзалах двоканальних систем контролю з «червоним» та «зеленим» коридорами.

Двоканальна система з «червоним» та «зеленим» коридорами є спрощеною процедурою контролю. Вона сприяє прискоренню пасажиропотоку та дозволяє ефективно захищати державні інтереси без зниження якості митного контролю та збільшення кількості співробітників митних органів.

До речі, двоканальна система митного контролю була запроваджена в Україні наказом Державної митної служби України «Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення предметів, що переміщуються громадянами авіаційним транспортом, із застосуванням двоканальної системи («зелений» та «червоний» коридори)» від 16 серпня 2001 р. № 561.

Згідно з роз’ясненнями, наданими Державною митною службою України (далі – ДМСУ) у листі «Про митний контроль літаків» від 4 березня 2002 р. №11/4f09–1992fЕП, товари та інші предмети, які громадяни ввозять на літаках, підлягають митному контролю та оформленню в авіаційних пунктах пропуску через кордон у першому місці посадки при прибутті в Україну, незалежно від кількості українських аеропортів за маршрутом польоту.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про перелік відомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разі переміщення ними через митний кордон України товарів та інших предметів» від 15 липня 1997 р. № 748, громадяни, які в’їжджають (виїжджають) в Україну, декларують переміщувані через митний кордон України предмети в усній формі. Винятками є випадки переміщення предметів, які декларуються в обов’язковому порядку, або предметів в обсягах, що підлягають оподаткуванню.

2. Характеристика митного режиму переробки товарів

на митній території

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Обмеження і заборони повязані з переміщенням товарів фізичними особами через митний кордон України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок