Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Законодавчий вплив та реалізації прав найманих працівників на підприємництвах, захист та можливості бізнесу

Законодавчий вплив та реалізації прав найманих працівників на підприємництвах, захист та можливості бізнесу

Назва:
Законодавчий вплив та реалізації прав найманих працівників на підприємництвах, захист та можливості бізнесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,44 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сьогодні є поширеною хибна думка про те, що Кодекс законів про працю вiд 23 грудня 1970 р. (далі – КЗпП) не регулює трудові правовідносини, які виникають між роботодавцем (власником) та працівником. Це не так, ст. 3 КЗпП зазначає: “Законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами”.

Тобто не важливо, чи ви працюєте на підприємстві державної (комунальної) форми власності, чи ви працюєте на підприємстві приватної чи колективної форми власності ваша трудова діяльність підпадає під регулювання КЗпП України та іншого чинного законодавства. У будь-якого працівника є трудові права, п. 2 ст. 2 КЗпП України зазначає, що “працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Працівники мають право на відпочинок відповідно до законів про обмеження робочого дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові і безпечні умови праці, на об'єднання в професійні спілки та на вирішення колективних трудових конфліктів (спорів) у встановленому законом порядку, на участь в управлінні підприємством, установою, організацією, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, а також у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, на матеріальну допомогу в разі безробіття, на право звернення до суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконуваної роботи або займаної посади, крім випадків, передбачених законодавством, та інші права, встановлені законодавством”.

Звичайно, що цей перелік прав не є вичерпаним, тобто можуть бути і інші права. Треба пам’ятати, що права можуть бути розширені на конкретному підприємстві (установі), натомість дискримінаційні умови є недійсними, відповідно до ст. 9 КЗпП, яка зазначає, що “умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними”.

Наразі набули поширення випадки, за яких під час прийому на роботу з найманим працівником укладають трудовий контракт у простій письмовій формі на конкретно визначений час. Потрібно знати, що під час укладання такого контракту роботодавець (власник) грубо порушує норми КЗпП та права найманого працівника. Так, трудове законодавство передбачає таку форму трудового договору, але відповідно до ст. 21 КЗпП „...особливою формою трудового договору є контракт, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін”.

Сфера застосування контракту визначається законами України, наприклад, з директором підприємства в обов’язковому порядку повинні укладати контракт, часто-густо з найманим робітником роботодавець укладає договір матеріальної відповідальності, при цьому грубо порушуючи вимоги ст. 135-1 КЗпП України, яка зазначає, що “письмові договори про повну матеріальну відповідальність може бути укладено підприємством, установою, організацією з працівниками (що досягли вісімнадцятирічного віку), які обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо пов'язані із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей.

Перелік таких посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. До речі, подібна норма (ст. 244) існує і в Трудовому кодексі Російської Федерації, який був ухвалений в РФ вже в умовах ринкової економіки. Подібна правова позиція також відображена в п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України від 29 грудня 1992 р. № 14: „Розглядаючи справи про матеріальну відповідальність на підставі письмового договору, укладеного працівником з підприємством, установою, організацією, про взяття на себе повної матеріальної відповідальності за незабезпечення цілості майна та інших цінностей (недостача, псування), переданих йому для зберігання або інших цілей (п. 1 ст. 134 КЗпП), суд зобов'язаний перевірити, чи належить відповідач до категорії працівників, з якими згідно зі ст. 135-1 КЗпП може бути укладено такий договір та чи був він укладений».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Законодавчий вплив та реалізації прав найманих працівників на підприємництвах, захист та можливості бізнесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок