Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Основи житлового права України

Основи житлового права України

Назва:
Основи житлового права України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,28 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Житлове право України: поняття і предмет його правового регулювання

2. Житлове законодавство України, загальна характеристика. Житловий Кодекс України

3. Житловий фонд України та його види. Право громадян на житло і форми його реалізації

4. Список використаної літератури

1. Житлове право України: поняття і предмет його правового регулювання

Житлове право України - це сукупність правових норм, що регулюють житлові правовідносини між громадянами та громадян із державними та громадськими організаціями у процесі реалізації конституційного права людини і громадянина на житло.

Правове регулювання суспільних відносин, що виникають у процесі вирішення житлових питань, забезпечується комплексною галуззю права, котра охоплює норми цивільного, адміністративного, земельного, господарського, сімейного та інших спеціальних галузей права, об'єднання і кодифікація яких утворили нову галузь - житлове право.

Предметом правового регулювання житлового права України є правовідносини, що виникають у процесі: а) реалізації права на житло; б) надання людині й громадянинові жилих приміщень у користування; в) користування людиною жилим приміщенням; г) управління житловим фондом; д) експлуатації та охорони житлового фонду; е) капітального й поточного будівництва житла; є) виключення з житлового фонду жилих будинків і приміщень, що не придатні для проживання; ж) розгляду житлових спорів та ін.

Житлові правовідносини виникають, змінюються і припиняються відносно вже готового жилого будинку чи іншого приміщення, придатного для проживання людини. Вони неоднорідні, і більшість із них мають майновий характер, складаються у сфері розподілу й користування житлом.

Всі вищеназвані житлові правовідносини регулюються системою норм житлових нормативно-правових актів, що складають житлове законодавство України.

2. Житлове законодавство України, загальна характеристика. Житловий Кодекс України

Житлове законодавство України базується на Конституції України і складається з нормативно-правових актів у галузі цивільного, житлового законодавства, цього Кодексу та інших нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у житловій сфері та прийнятих на їх виконання інших нормативно-правових актів. Воно забезпечується розвитком і охороною всіх видів державного житлового фонду, утворенням ринкової системи житлового забезпечення громадян через приватизацію житла, справедливим розподілом жилої площі під контролем громадськості.

Систему нормативно-правових актів, що регулюють житлові відносини в Україні, складають: Конституція України; Житловий кодекс України; Закон України про приватизацію державного житлового фонду та інші закони; укази Президента України; постанови Кабінету Міністрів України та інші нормативно-правові акти.

Конституційне право на житло вважається забезпеченим лише тоді, коли громадянин України має житло, що відповідає установленим нормам і придатне для проживання. За відсутності такої жилої площі та потреби в соціальному захисті громадянин визнається таким, що потребує покращення житлових умов і згідно з чинним законодавством може претендувати на одержання відповідного житла, яке надається за правом наймання державою чи органами місцевого самоврядування безоплатно, або на забезпечення себе і своєї сім'ї житлом за свій рахунок за доступну для них плату.

Основними завданнями житлового законодавства є регулювання житлових відносин із метою:

забезпечення конституційного права громадянина України на житло;

належного використання і збереження всіх видів житлового фонду;

зміцнення законності в царині житлових відносин за ринкової економіки.

Житлове законодавство регулює відносини щодо:

• виникнення, здійснення і припинення права власності на житло;

• обліку громадян, які потребують одержання житла або поліпшення житлових умов;

• реалізації прав власників житла і користувачів житлом;

• забезпечення збереження, утримання, експлуатації і ремонту житлового фонду;

• надання, споживання, оплати житлово-комунальних послуг;

• бронювання житла, яке перебуває у державній та комунальній власності;

• приватизації та реприватизації житлового фонду відповідно до закону;

• забезпечення житлом громадян, які потребують соціального захисту та соціальних гарантій щодо оплати такого житла;

Відносини, пов'язані з відведенням земельних ділянок для житлового будівництва, будівництвом і реконструкцією житлових будинків, наданням кредитів, регулюються відповідним законодавством, будівельними і санітарними нормами з урахуванням норм Житлового Кодексу України.

Житловий кодекс України набрав чинності з дня опублікування, крім: пункту 10) статті 15, який ввівся в дію з 01 січня 2006 року; пункт 1) частини 1 статті 87, який вводиться в дію з 01 січня 2007 року; пункт 4) частини 1 статті 87, який вводиться в дію з 01 січня 2008 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основи житлового права України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок