Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Роль правового захисту інформаційних технологій, його еволюція

Роль правового захисту інформаційних технологій, його еволюція

Назва:
Роль правового захисту інформаційних технологій, його еволюція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,65 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
В Україні проблемам інформаційного права приділяється недостатня увага. Стан наукового осмислення цієї проблематики можна охарактеризувати як мляву поточну дискусію. Серед її учасників є прибічники визначення інформаційного права як окремої галузі та противники, які вважають інформаційне право субінститутом права і складовою правової інформатики. Останні, дотримуючись традиційних уявлень щодо інформатики як діяльності з інформацією, не враховують сучасних реалій, пов’язаних з розвитком інфосфери та змістом інформаційної діяльності.

Поділяючи думку вчених про необхідність виваженого підходу до формування нових галузей права, не можна погодитись з тим, що проблеми інформаційного права доцільно розглядати після повного оформлення традиційних галузей права. Сьогодні Україна перебуває на порозі інформаційного суспільства і тому не можна зволікати з розробкою його правового фундаменту, оскільки це призведе до негативних наслідків [2].

Безумовно, враховуючи наукові досягнення світової науки, юридична наука України має пройти свій шлях і базуватися на конституційній основі. Правові норми, що відповідатимуть усім критеріям феномену, яким є інформація, мають відображати національні цінності, традиції суспільства, передові ідеї й концепції розвитку, щоб створити передумови для цивілізованого інтегрування у світовий інформаційний простір, забезпечуючи захист національних інтересів громадян України у глобальному інформаційному середовищі.

Як свідчать численні джерела, проблемам інформаційного права юридична наука почала приділяти увагу в 60-70 роках ХХ століття. Поступово були окреслені класифікаційні ознаки нової галузі права.

Важливою класифікаційною ознакою галузі є предмет інформаційного права. За визначенням правознавців [3-6], предмет інформаційного права України можна розглядати як частину суспільних відносин, пов’язаних з обігом інформації та інформаційних ресурсів: створенням, формуванням, розвитком, поширенням, використанням; забезпеченням сталого функціонування інфраструктури інформаційного простору України з метою задоволення інформаційних потреб суб’єктів інформаційної діяльності та цивілізованого входження у світовий інформаційний простір; забезпеченням захисту інформаційних ресурсів, засобів комунікацій, інформаційних технологій та інформаційної безпеки суб’єктів суспільних відносин в інформаційній сфері.

Регулювання відносин інформаційного права, як і в інших галузях, є відносини двох або більше суб’єктів, пов’язаних певним інтересом до конкретного об’єкта у сфері, що розглядається. Порядок і правила дій суб’єктів встановлюються державою у відповідних правових нормах з урахуванням інтересів або певного кола суб’єктів інформаційної діяльності.

Таким чином, якщо предметом інформаційного права є частина суспільних відносин, пов’язаних з інформацією та інформаційною діяльністю, то складнішими є питання про методи нової галузі права як засоби правового упорядкування свідомості, поведінки, відносин людей у зв’язку з реалізацією їхніх інтересів.

Феномен інформації, перетворення її на стратегічний ресурс, наявність інформаційної складової в усіх сферах діяльності окремої людини, суспільних організацій, держави в цілому зумовили формування галузі права, яка не є класичним або абсолютно чистим щодо методів регулювання і є складовою третього рівня класифікації. Інформаційне право за наявності чітко окресленої предметної сфери регулювання (інформація, інформаційна діяльність) за своїми методами використовує різні засоби і прийоми, властиві всій системі права, тісно контактує й взаємодіє з усіма іншими галузями права: конституційним, адміністративним, цивільним, кримінальним тощо.

Безперечно, специфікою інформаційного права є безпосередньо конституційне регулювання певних видів діяльності, пов’язаних з інформацією. Конституційними правовими нормами реалізуються і норми міжнародного права. Наприклад, права і свободи людини й громадянина, що проголошенні Загальною Декларацією прав людини та ін.

Застосування адміністративних засобів і прийомів для забезпечення правил інформаційної діяльності регулюється адміністративним правом, а право власності та інтелектуальної власності на інформацію, інформаційні ресурси — нормами цивільного права. Кримінальне право встановлює санкції за злочини в інформаційній сфері. Тому регулювання правових відносин, пов’язаних з інформацією і комунікаційними процесами, спонукає дотримуватися балансу використання різних методів регулювання відносин.

Самостійність галузі права визначається і через такий класифікатор як інститут права. Проблеми інституціоналізму висвітлювали у своїх працях М. Оріу, Ж. Ренар, Ж-Л. Бержель, С. С. Алексєєв, Е. А. Воротилін, О. С. Йоффе, В. С. Якушев, І. Л. Бачило, В. Н. Лопатін, М. А. Федотов та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль правового захисту інформаційних технологій, його еволюція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок