Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Система органів Інтерполу

Система органів Інтерполу

Назва:
Система органів Інтерполу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,12 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

Вступ

Генеральна Асамблея – вищий орган Інтерполу

2. Виконавчий Комітет та Генеральний секретаріат Інтерполу

3. Інші складові системи органів Інтерполу

• Інформаційний центр

• Слідчий центр

• Група виконання покарань

• Національні центральні бюро

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Будь-яка організація має певну структуру. Чим більша ця організація, чим серйозніші функції вона виконує, тим складнішою є система її органів. Розглядаючи міжнародну організацію карної поліції – Інтерпол, яка була організована в 1923 р., то слід зазначити що вона має доволі складну і різнофункціонуальну систему органів. Оскільки в міру розвитку міжнародного поліцейського співробітництва Інтерпол став глобальною організацією, яка поєднує в даний час 177 країн світу, то і система органів є досить розгалуженою як територіально, так і галузево.

Так., країни-учасниці Інтерполу за 75 років своєї історії створили широку систему взаємодії - від обміну письмовою інформацією до новітніх інформаційних технологій з розгалуженою мережею комп'ютерних баз даних. Розроблено програму регіонального інформаційного розвитку, ціль якої - забезпечення всіх країн-членів Інтерполу спеціальним зв'язком. Високі професійні якості експертів і інших співробітників Інтерполу знайшли широке визнання у світі. Статус спостерігача Інтерполу в ООН - наочне цьому підтвердження.

В даному рефераті спробуємо розглянути основні складові елементи системи органів Інтерполу, їх повноваження та взаємозв’язок з іншими органами.

1. Генеральна Асамблея – вищий орган Інтерполу

Вищим органом Інтерполу є Генеральна Асамблея.

До складу Генеральної Асамблеї входять представники МВС всіх альянсів – учасників організації. Це може бути як глава відомства, так і у випадку неможливості його активної присутності в Інтерполу, співробітник МВС альянсу.

До складу Генеральної Асамблеї входять представники всіх країн-членів. Кількісний склад делегації ніде не обговорений. Однак устав вимагає включати сюди чиновників карної поліції високого рангу, службовців, функції яких у національному масштабі зв'язані з діяльністю Інтерполу, а також фахівців з питань, включеним до порядку денного чергової сесії Генеральної Асамблеї (стаття 7).

У роботі сесії можуть брати участь у якості спостерігачів представники країн, що не входять в Інтерпол, а також делегати від міжнародних організацій.

Статутні повноваження Генеральної Асамблеї: визначати основні напрямки співробітництва МВС різних альянсів у рамках Інтерполу; готувати і проводити заходу, що полегшують таке співробітництво; обирати посадових осіб організації. Резолюції Генеральної Асамблеї по внутріорганізаційних і процедурних питаннях є обов'язковими для виконання.

Сесії Генеральної Асамблеї проводяться по запиту будь-якого учасника організації, при необхідності колективного рішення чи виборів посадових осіб. Кожен альянс при голосуванні має один голос.

Сесії Генеральної Асамблеї проводяться щорічно, в осінній час, на різних континентах і в різних країнах. Кожна делегація при має один голос.

Статутні повноваження Генеральної Асамблеї: визначати основні напрямки співробітництва поліції різних країн у рамках Інтерполу; готувати і проводити заходу, що полегшують таке співробітництво; приймати нових членів; розглядати і стверджувати план роботи і на майбутній рік, обирати осіб організації і вирішувати фінансові питання. Тут же утворюються постійні і тимчасові комісії зі спеціального вивчення окремих питань боротьби зі неповнолітніх, поширенням та ін. Генеральної Асамблеї по внутріорганізаційних і процедурних питаннях є обов'язковими для виконання, а резолюції на адресу поліцейських органів і - рекомендаційними.

Крім названих сесій, представники держав-членів організації регулярно проводять Регіональні конференції з проблем, що недоцільно виносити на сесію Генеральної Асамблеї. Ряд проблем вимагає попереднього обговорення в країнах даного регіону. Як правило, тут формується єдина точка зору ряду країн по даній проблемі, єдиний підхід до її ,узгоджуються і координуються практичні зусилля по боротьбі з окремими злочинами карного характеру, розповсюдженими в даному регіоні.

Голосування вважається таким що відбулося, якщо проголосувало не менше 60% учасників Асамблеї.

Рішення вважається прийнятим, якщо 80 і більш відсотків учасників із присутніх на Асамблеї проголосували позитивно.

Термін голосування по будь-якому питанню – 1 тиждень.

2. Виконавчий Комітет та Генеральний секретаріат Інтерполу

Виконавчий комітет. Основним робочим відомством Інтерполу є Виконавчий Комітет.

Виконавчий комітет приймає рішення про внесення конкретного учасника в список мережі, наданні допомоги в покаранні і поверненні ресурсів, здійснює прийом нових учасників організації.

Виконавчий комітет складається з обираються учасниками організації Президента і віце-президентів, що курирують визначені напрямки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Система органів Інтерполу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок