Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Я – громадянин України

Я – громадянин України

Назва:
Я – громадянин України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,54 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
З прийняттям Акта проголошення незалежності 24 серпня 1991 р. Україна стала самостійною, суверенною державою, розвиток якої потребував перш за все правового закріплення.

Зокрема, за часів Радянського Союзу не враховувалися найважливіші принципи науки конституційного права, які здобули своє втілення у багатьох конституціях світу:

- ідея народного суверенітету як джерела конституції, інших галузей права та державної влади;

- принцип верховенства закону над іншими нормативними актами;

- принцип розподілу державної влади на законодавчу, виконавчу і судову;

- принцип народного представництва і верховенства парламенту;

- рівність усіх перед законом;

- пріоритет природних прав людини над державою та її органами.

Громадянин був гвинтиком у великій машині, яку величали СРСР, тільки зараз, хочеться вірити, картина починає змінюватися. Люди, які були у Києві на майдані під час помаранчевої революції відчули себе більшими за “гвинтиків” у державному механізмі. Вони відчули, що вони – громадяни цієї держави – і вирішують в якій країні і під чиїм управлінням жити і творити майбутнє.

Хотілося б, щоб сподівання пересічних громадян України виправдалися. Але це вже питання честі і совісті тих, хто стояв на високих трибунах і обіцяв. Обіцянки потрібно виконувати і не обов’язково “через три роки”.

В свою чергу, мені і моїм одноліткам, потрібно робити все, щоб наша країна ставала кращою. Для цього потрібно розуміти, що таке громадянство в Україні, які права та обов’язки мають громадяни України. Для чого це потрібно? Без розуміння своїх можливостей і своїх завдань важко щось зробити корисне для власної країни. Прагнень, сил не достатньо, мають бути знання і елементарна правова культура.

Основна частина населення України — це особлива категорія фізичних осіб — громадян. Правовий статут їх істотно відрізняється від статусу інших осіб, які проживають в країні.

Громадянство — це такий правовий зв'язок особи з державою, який не обмежений у часі і просторі, ґрунтується на юридичному визнанні державою даної особи своїм громадянином і, як наслідок, обумовлений взаємними правами та обов'язками громадян і держави у випадках, зазначених у законі.

Згаданий зв'язок полягає у поширенні на згадану особу суверенної влади держави незалежно від місця її проживання.

Проте, громадян не можна розглядати лише як сукупність осіб, які проживають на території держави, оскільки за цією ознакою утворюється населення країни — категорія демографічна, а не правова.

Не можна визнати громадянами і всіх осіб, на яких поширюється влада держави, оскільки вона є обов'язковою рівною мірою і для іноземних громадян, які проживають на її території.

Відповідно до ст. 2 Закону громадянство України ґрунтується на таких принципах:

- єдиного громадянства — громадянства держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України;

- запобігання виникненню випадків без громадянства;

- неможливості позбавлення громадянина України громадянства України;

- визнання права громадянина України на зміну громадянства;

- неможливості автоматичного набуття громадянства України іноземцем ніж особою без громадянства внаслідок укладення шлюбу з громадянином України або набуття громадянства України його дружиною (чоловіком) та автоматичного припинення громадянства України одним з подружжя внаслідок припинення шлюбу, або припинення громадянства України другим з подружжя;

- рівності перед законом громадян України незалежно від підстав, порядку і моменту набуття ними громадянства України;

- збереження громадянства України незалежно від місця проживання громадянина України.

У зв'язку з розпадом колишнього СРСР, законодавство якого формально визнавало лише принципи єдиного громадянства СРСР, практично існувало ще два різновиди громадянства внаслідок федеративного устрою Союзу РСР — республіканське та громадянство автономних республік. Через це виникла проблема належності відповідних фізичних осіб до громадянства України. На жаль, у законах 1991 та 1997 pp. цю проблему не було вирішено до кінця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Я – громадянин України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок