Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Боротьба із незаконним розповсюдженням наркотичних засобів. Боротьба з тероризмом

Боротьба із незаконним розповсюдженням наркотичних засобів. Боротьба з тероризмом

Назва:
Боротьба із незаконним розповсюдженням наркотичних засобів. Боротьба з тероризмом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,15 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Людство глибоко стурбоване масштабами і тенденцією зростання незаконного виробництва, попиту і обсягу наркотичних засобів і психотропних речовин, що становлять серйозну загрозу для здоров'я і добробуту людей і здійснюють негативний вплив на економічні, культурні й політичні основи суспільства, а також тим, що діти в багатьох районах світу використовуються як споживачі незаконних наркотичних засобів і психотропних речовин і експлуатуються у ході їх незаконного виробництва та обігу, що є величезною небезпекою.

Держави уклали всеосяжну, ефективну і дійову міжнародну конвенцію, спеціально спрямовану на боротьбу з незаконним обігом, у якій враховуються різні аспекти проблеми в цілому, і зокрема ті з них, що не передбачені існуючими договорами, які стосуються наркотичних засобів і психотропних речовин.

Метою Конвенції є сприяння співробітництву між державами з тим, щоб вони могли більш ефективно вирішувати різноманітні проблеми незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, що мають міжнародний характер. При здійсненні своїх зобов'язань за Конвенцією держави вживають необхідні заходи, включаючи заходи законодавчого та організаційного характеру, відповідно до основних положень своїх внутрішніх законодавчих систем.

Кожна держава вживає заходів, які можуть бути потрібні, з тим, щоб визнати кримінальними злочинами такі дії, коли вони здійснюються навмисно:

• виробництво, виготовлення, екстрагування, приготування, пропозиція, пропозиція з метою продажу, розповсюдження, постачання на будь-яких умовах, посередництво, переправлення, транзитне переправлення, транспортування, імпорт або експорт будь-якого наркотичного засобу або будь-якої психотропної речовини на порушення норм міжнародного права;

• культивування опійного маку, кокаїнового куща або інших рослин з метою виробництва наркотичних засобів на порушення міжнародно-правових норм;

• зберігання або купівлю будь-якого наркотичного засобу або психотропної речовини для цілей будь-якого з видів діяльності;

• виготовлення, транспортування або розповсюдження обладнання, матеріалів або речовин, якщо відомо, що вони призначені для використання з метою незаконного культивування, виробництва або виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин тощо.

Кожна держава за вчинення правопорушення передбачає застосування таких санкцій, як тюремне ув'язнення або інші види позбавлення волі, штрафні санкції і конфіскації.

Держави також можуть передбачити доповнення до засудження або покарання за правопорушення, застосування щодо правопорушника таких заходів, як лікування, перевиховання, подальше спостереження за ним, відновлення працездатності або соціальна реінтеграція.

Держави створюють умови для того, щоб їхні суди та інші компетентні органи, які мають юрисдикцію, могли брати до уваги як обставини, що обтяжують правопорушення, такі фактичні обставини, як:

• участь у правопорушенні організованої групи, до складу якої входить правопорушник;

• участь правопорушника в інших незаконних видах діяльності, яким сприяло вчинення даного правопорушення;

• застосування правопорушником насильства або зброї;

• той факт, що правопорушник є посадовою особою і це правопорушення пов'язане з його посадою;

• заручення або використання неповнолітніх;

• той факт, що правопорушення вчинене у виправній установі або в навчальному закладі, або громадській установі, або в безпосередній близькості від них, або в інших місцях, що використовуються школярами і студентами для проведення навчальних, спортивних і громадських заходів;

• попереднє засудження, особливо за аналогічні правопорушення.

Для боротьби з незаконними фінансовими коштами, зокрема «відмиванням» злочинних коштів, держави вживають заходи для конфіскації:

• доходів, отриманих як результат скоєння правопорушень або власності, вартість якої відповідає таким доходам;

• наркотичних засобів і психотропних речовин, матеріалів та обладнання чи інших засобів, що використовувалися або призначалися для використання будь-яким чином при вивченні правопорушень.

Кожна держава вживає також такі заходи, що можуть бути потрібні, з тим, щоб її компетентні органи могли визначити, виявити та заморозити або арештувати доходи, власність, засоби або будь-які інші предмети з метою подальшої конфіскації.

Для вжиття заходів кожна держава уповноважує свої суди чи інші компетентні органи видавати постанови про надання або арешт банківських, фінансових та комерційних документів. Держава не ухиляється від вжиття заходів, посилаючись на необхідність збереження банківської таємниці.

Держави можуть вживати більш суворі заходи, ніж ті, які передбачені міжнародно-правовими нормами, якщо, на їх думку, такі заходи є доцільними або необхідними для запобігання або припинення незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.

Боротьба з тероризмом

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Боротьба із незаконним розповсюдженням наркотичних засобів. Боротьба з тероризмом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок