Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Злочини проти безпеки виробництва Поняття i види злочинів проти безпеки виробництва

Злочини проти безпеки виробництва Поняття i види злочинів проти безпеки виробництва

Назва:
Злочини проти безпеки виробництва Поняття i види злочинів проти безпеки виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,71 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
В сучасних умовах важливе значення має охорона безпеки виробництва. Відступи від нормативних приписів вимог безпеки, що є на підприємствах, шахтах, будовах, в сільському господарстві, заподіюють серйозну шкоду життю i здоров'ю працівників виробництва, сторонніх oci6, власності, довкіллю.

Родовим об'єктом злочинів проти безпеки виробництва є відносини, що забезпечують безпеку виробництва. Виробництво — це складна соціально-економічна i технічна відносно замкнута система, в основі функціонування якої лежить праця людини, спрямована на отримання суспільно корисного результату. Складовим елементом такої системи є технічні та правові норми.

У ході виробничої" діяльності або використання а результат людина зазнає або може бути піддана небезпечним чи шкідливим впливам виробничих факторів самого різного характеру i ступеня: механічним, хімічним, тепловим, електричним, електромагнітним тощо. Наявність на виробництві небезпечних та шкідливих факторів зумовлює потребу в станах (умовах), що необхідні для охорони життя, здоров'я. збереження майна, довкілля. Таким станом на виробництві є його безпека. Безпека виробництва — це такий технічний стан, при якому нейтралізується можливість вражаючого впливу на людей, майно i довкілля небезпечних та шкідливих виробничих факторів. Для забезпечення безпеки виробництва використовуються закони та підзаконні акти, що відносяться до різних галузей права (трудового, природоохоронного, цивільного, господарського, адміністративного, кримінального та ін.), а також технічні норми. В цій системі норми кримінального права охороняють відносини безпеки виробництва від найбільш небезпечних посягань.

Безпосередні об’єкти окремих злочинів проти безпеки виробництва входять в систему відносин родового об’єкта, хоч i мають cвoї особливості. Вони залежать, передусім, від видів безпеки виробництва, рівнів безпеки, характеру можливої шкоди та сфер а поширення.

Необхідною складовою безпеки будь-якого виробництва є безпека пращ, яка поділяється на технічну i санітарну, а за рівнями — на безпеку звичайних i підвищено небезпечних робіт. Деякі виробництва (як технічне ціле), окремі речовини (що е предметами пращ) мають виняткову небезпечність, що вимагає особливих організаційно-технічних режимів їх функціонування (використання), включаючи правове забезпечення. Такими е: вибухонебезпечні виробництва, а також виробництва, в яких використовуються ядерні та радіоактивні матеріали. Нарешті, ряд виробництв здатний заподіяти шкоду позавиробничим інтересам, у зв'язку з використанням готової промислової продукції, а напівфабрикатів, а також експлуатацію збудованих будівель та споруд.

Основним безпосереднім об’єктом цих злочинів є безпека окремих видів виробництв. Додатковими обов'язковими об’єктами всіх злочинів, що посягають на безпеку виробництва, виступають життя i здоров'я людини, а додатковими факультативними об’єктами злочинів, передбачених статтями 272 — 275, — власність i довкілля (екологічна безпека).

Потерпілими від цих злочинів можуть бути або тільки працівники виробництва (статті 271 i 272), або i працівники виробництва, i сторонні особи (статті 273 i 274), або тільки сторонні особи (ст. 275).

3 об’єктивної сторона злочини проти безпеки виробництва сконструйовані однотипно. Всі вони описані в законі як злочини з так званим матеріальним складом, i тому вимагають встановлення діяння, наслідків i причинного зв'язку.

Ням

Суспільно небезпечне діяння як ознака об’єктивної сторони проявляється в порушенні шляхом протиправної та або бездіяльності вимог безпеки, що містяться в правилах безпеки праці та виробництва. При цьому порушення звичайно виглядає не як одиничний акт та (бездіяльності), а представляє сукупність таких актів, систему до порушується не одна, а різні вимоги безпеки. Під порушенням розуміти недотримання або неналежне дотримання вимог безпеки, передбачених правилами, або здійснення в ході виробничої діяльності дій, прямо заборонених правилами.

Злочини проти безпеки виробництва являють собою порушення виключно писаних правил безпеки. Диспозиція статей, що розглядаються є бланкетними, у зв'язку з чим для їx застосування слід звергнутися до інших нормативних актів (правил, інструкцій, стандартів тощо).

Обов'язковою ознакою цих злочинів є наслідки. Вони можуть бути двох видів. Перший вид наслідків закон пов’язує зі створенням загрози загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків (частини перші статей 272—275). Другий вид наслідків складають ті, настання яких пов'язане з спричиненням реальної шкоди. Це: «шкода здоров'ю потерпілого» (частини перші статей 271—275); «загибель людей» (частини другі статей 271—275) та «менш тяжкі наслідки» (частини другої статей 271—275).

Створення загрози загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків має бути реальним, свідчити про появу в конкретному виробничому процесі або внаслідок його такого небезпечного стану (погрози), коли iз необхідністю можуть настати вказані в законі наслідки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Злочини проти безпеки виробництва Поняття i види злочинів проти безпеки виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок