Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове положення громадських організацій і політичних партій по законодавству України

Правове положення громадських організацій і політичних партій по законодавству України

Назва:
Правове положення громадських організацій і політичних партій по законодавству України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
101,21 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43 
План

Вступ

Розділ 1. Історія виникнення і розвитку громадських організацій і політичних партій

1.1 . Основні етапи розвитку громадських організацій і політичних партій

1.2 . Поняття та види громадських організацій і політичних партій

Розділ 2. Правове становище громадських організацій і політичних партій по законодавству Україні

2.1 . Громадські організації і політичні партії – як суб’єкти цивільних правовідносин

2.2 . Способи та особливості виникнення громадських організацій і політичних партій, як юридичних осіб

2.3 .Цивільна правосуб'єктність громадських організацій і політичних партій

2.4 . Підстави, порядок і наслідки припинення громадських організацій і політичних партій

Розділ 3. Тенденції розвитку політичних партій України

Висновок

Вступ

Одним із важливіших конституційних прав громадян в демократичній державі є право на об’єднання (свобода спілок та асоціацій) тобто право вільно створювати різного роду об'єднання, приєднатись до них і виходити з них. Майже у всіх країнах (включаючи країни тоталітарного соціалізму) говориться про волю об'єднання в політичні партії, культурні, спортивні та інші громадські організації.

Конституція України гарантує (ст. 36) громадянам нашої держави право на свободу об’єднання у політичні партії, громадські організації для здійснення і захисту своїх прав та свобод і задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів. Права людини – це не дарунок держави, уряду, політичної партії чи її лідера, а суверенний, не відчужуваний атрибут кожної людини, кожної особистості, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, віросповідання, політичних поглядів і переконань, соціального чи походження майнового положення; не народ існує для держави чи уряду, а держава й уряд – для народу, не народ для Конституції, – а Конституція для народу.

Саме через громадські об’єднання, громадсько-політичні рухи, політичні партії до активної державотворчої діяльності залучаються широкі верстви населення, реалізуються й захищаються політичні та економічні інтереси тієї чи тієї частини суспільства (народу, нації, соціальної групи). Вони є формою здійснення зв’язків між громадянським суспільством і державою. Тим самим через партії населення заявляє про свої групові вимоги. Правящі структури теж використовують партії для звернення до народу за підтримкою рішення тих чи інших питань. Громадські об’єднання не залежать від держави, вони здатні впливати на державні інститути і водночас захищати суспільство від необґрунтованого втручання держави в громадське життя.

Конституційне право на свободу об’єднання є юридичною основою створення і діяльності громадських організацій, політичних партій та професійних спілок.

Усвідомлення змісту діяльності громадських організацій та політичних партій, їхнього місця та ролі в суспільстві має не лише науково-пізнавальне, а й практичне значення. Без цього неможливо об’єктивно проаналізувати реалії сьогоденного життя, виявити протиріччя, які виникають в суспільстві.

Саме вищевикладені проблеми підводять нас до мети дипломної роботи – розглянути правове положення громадських організацій і політичних партій. Ця мета диктує і задачі:

• Дати визначення поняттям громадських організацій і політична партія, а так само їх видам;

• Охарактеризувати ознаки громадських організацій і політичних партій як юридичних осіб;

• Визначити порядок виникнення громадських організацій і політичних партій як юридичних осіб;

• Розглянути поняття цивільної правосуб'єктності юридичних осіб;

• Визначити порядок реорганізації і ліквідації громадських організацій і політичних партій як юридичних осіб;

При підготовці до написання представленої роботи я досліджувала дуже багато нормативних документів, таких як закони, кодекси.

Розділ I.

1.1. Основні етапи і розвиток громадських організацій і політичних партій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43 
Реферат на тему: Правове положення громадських організацій і політичних партій по законодавству України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок