Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Питання: Поняття і сутність місцевого управління та самоврядування в зарубіжних країнах на прикладі США

Питання: Поняття і сутність місцевого управління та самоврядування в зарубіжних країнах на прикладі США

Назва:
Питання: Поняття і сутність місцевого управління та самоврядування в зарубіжних країнах на прикладі США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,95 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПОНЯТТЯ І СУТНІСТЬ МІСЦЕВОГО УПРАВЛІННЯ ТА САМОВРЯДУВАННЯ В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ НА ПРИКЛАДІ США

Місцеві органи державної адміністрації.

Виконавчу владу в штатах втілює губернатор, який обирається в 46 штатах на чотири роки з можливістю перевиборів на два роки. З поправкою на маштаби голова місцевої адміністрації у більшості копіює повноваження президента. Губернатор представляє свій штат у відносинах з федеральним урядом та урядами інших штатів. Він взаємодіє з державним секретарем штата, казначеєм, генеральним атторнеєм штата, впоноваженим у справах освіти та іншими посадовими особами.

Конституції штатів встановлюють досить мало формальних вимог до кандидатів на пост губернатора. Кандидат повинен бути громадянином США не менше певного строку - від 2 до 20 років. Як правило для кандидатів встановлено віковий мінімум. В більшості штатів він не може бути молодшим 30 років, а і деяких штатах - 21 і 25 років. Тільки в двох штатах кандидат повинен бути не молодшим 35 років.

При висуванні кандидатів у губернатори важливу роль грають політичні партії.

Закони більшості штатів встановлюють, що висування кандидатів у губернатори здійснюється конвентами політичних партій чи прямими праймері, на яких головну роль також грають політичні партії. Обираються губернатори повсюду на загальних виборах. В 47 штатах для обрання необхідно отримати відносну більшість голосів. Лише в трьох штатах, Джорджія, Вермонті і Мені для обрання необхідна абсолютна кількість голосів виборців, які брали участь у виборах.

Посилення впливу губернатора на справи штату можна прослідкувати по збільшенню строку, на який його обирають. Спочатку губернатори обиралися тільки на рік. Тепер в більшості штатів (в 35 штатах) губернатор обирається на 4 роки, в решті штатів на 2 роки. В 27 штатах немає ніяких обмежень для перевиборів губернатора.

В більшості штатів у випадку, коли губернатор не може виконувати свої обов’язки, його посаду займає лейтенант-губернатор. В 12 штатах цю посаду займають інші посадові осби.

За виключенням штату Орегон, конституції всіх штатів передбачають можливість усунення губернатора в порядку імпічменту. Судиться губернатор верхньою палатою законодавчих зборів штату. Покарання при осудженні обмежується відстороненням від посади і забороною займати посади в органах управління штату.

В 12 штатах існує процедура відклику губернатора виборцями. Для того, щоб почати процедуру відклику, необхідно розповсюдити петицію з викладенням обвинувачення посадової осби. Петиція повинна бути підписана визначеним в конституції штату числом виборців і передана державному секретарю штату. Призначається день голсування з цього питання. Голосування не проводиться якщо посадова особа, яка підлягає відклику, сама подасть у відставку.

В конституціях штатів частіше всього вказується, що обов’язком губернатора є “нагляд за тим, щоб закони виконувались”. Ця коротка формула є основною для здійснення губернатором його повноважень, які умовно можна віднести і до виконавчої, і до законодавчої, і до судової гілок влади.

Найважливіший, покладений законом на губернатора, обв’язок - виконання законів. Звідси виходить, що губернатору надано право нагляду за здійсненням управління в штаті, і відповідно нагляду за діяльністю посадових осіб, навіть в тому випадку, якщо вони йому прямо непідпорядковані і не ним призначаються.

В більшості штатів губернатор відповідає за підготовку і подання в законодавчий орган штату проекту бюджету, як правило, однорічного чи дворічного.

Конституції всіх штатів наділяють губернатора правом надзвичайного скликання законодавчого органу.

В усіх штатах за виключенням штату північна Кароліна, губернаторт користується правом вето. Незалежно від форми воно є важливим засобом втручання губернатора в законодавчу сферу.

Отримавши білль губернатор може підписати його, і тоді білль набуває законної сили. Якщо губернатор застосовує право вето, то він повертає білль в палату. В усіх 49 штатах, де губернатор має право вето, його вето може бути скасовано законодавчим органом. Як, правило для переборення вето необхідно більшість в 2/3 голосів кожної з палат законодавчого органу.

Губернатор є голвнокомандуючим збройними силами штату, його поліцією і національною гвардією. Ці сили підпорядковані губернатору, якщо тільки президент не призве їх на службу США.

На відміну від президентського вето губернатори багатьох штатів користуються вибірковим правом, яке використовується проти окремих статей законопроектів. Це право забезпечує губернаторам можливість впливатим на розподіл бюджету. Місцеві органи базуються на основі законодавства штата без формального контролю, на основі самоуправління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Питання: Поняття і сутність місцевого управління та самоврядування в зарубіжних країнах на прикладі США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок