Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Система права

Система права

Назва:
Система права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
305,17 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПЛАН

Вступ................................................................................................................5

1. Система права як внутрішня організація права......................................6

А) Поняття системи права. Система права і правова система;.....................................................................................................................6

Б) Структурні елементи системи права.....................................................10

2. Система законодавства:..........................................................................16

А) Поняття системи законодавства її співвідношення з системою права;........................................................................................................................16

Б) Фактори побудови та розвитку системи законодавства в Україні;....................................................................................................................18

В) Галузева структура законодавства;.......................................................22

Г) Систематизація законодавства...............................................................24

Висновок.......................................................................................................26

Список використаної літератури................................................................28

ВСТУП

У даній курсовій роботі розглядається питання систематизація права і систематизація законодавства. Різноманітні види норм права і нормативних актів в національних системах права дуже тісно взаємопов”язані, обумовлені вони системою політичних і економічних відносин які існують в суспільстві.

Право і законодавство будь-якої держави являє собою не просто сукупність правил поведінки, але і певну систему.

Система, як філософське поняття, - це певне цілісне явище, яке складається із частин (елементів), взаємопов”язаних і взаємодіючих між собою. Як ціле не може бути без його складових, так і окремі складники не можуть виконувати самостійні функції поза системою.

В останні роки виділяють такі поняття як „система права”, „система законодавства” і „правова система”. Поняття “правова система” включає в себе всі правові явища: систему права і законодавства, правовідносини, правосвідомість і правову культуру, законність і правопорядок тощо. Тобто система права і система законодавства разом входять в правову систему. Система права і система законодавства взаємообумовлюють і взаємодоповнюють одна одну, оскільки виражають (хоч і в різних формах) єдиний феномен – прово, та мають єдину мету – регулювання відносин між людьми.

1. Система права як внутрішня організація права Поняття системи права. Система права і правова система.

Відносини, в які вступають люди, об'єднання громадян, держава і суспільство знаходяться між собою в тісному взаємозв'язку, утворюючи єдине ціле. Відповідно і право, відображаючи суспільні відносини, їх стійкі ознаки, властивості, являє собою складну , цілісну систему.

Правова система як філософське поняття це певне цілісне явище, що складається з взаємопов'язаних частин (елементів), які взаємодіють між собою. Як ціле неможливе без його складових, так і окремі складові не можуть виконувати самостійні функції поза системою.

Відразу ж потрібно звернути увагу на те, що, незважаючи на подібність висловів, потрібно чітко розрізняти два поняття - «правова система» і «система права». Перше поняття , тобто "правова система" - це система всіх юридичних явищ , які існують у певній державі або групі однотипних держав, сюди входять - і власне саме право, і правова ідеологія, і судова (юридична) практика держави. Поняття «правова система» має істотне значення для характеристики права тієї або іншої країни. Звичайно, в цьому випадку говориться про «національну правову систему», наприклад, Росії, Великобританії, Китаю.

І ось стосовно тієї або іншої країни використання поняття «національна правова система» дуже важливо тому, що в ній поряд з власне правом можуть грати визначальну роль або судова (юридична) практика, або правова ідеологія, від чого в свою чергу залежить весь лад, «весь світ» правових явищ.

Саме тому у зв"язку із цією ознакою виділяють такі сім'ї правових систем:- сім'я нормативно-законодавчих систем континентальної Європи – романо - германське право (в цих системах на першому місці стоїть закон);

- сім'я нормативно-судових , англосаксонських правових систем -

прецидентне право Великобританії, США (в цих системах домінуюче

значення має судова, юридична практика, прецедент);

- сім'я релігійно-традиційних, заідеологізованих систем-мусульманське право, радянське право (в цих системах домінуючу роль відіграє релігія, партійна ідеологія).

До складу правої системи входять:

- різноманітні правові акти(юридичні норми з їх зовнішніми джерелами, об'єктивовані акти тлумачення і застосування цих норм); діяльність відповідних суб’єктів по створенню таких актів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Система права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок