Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття, зміст, види слідуючи дій податкової міліції

Поняття, зміст, види слідуючи дій податкової міліції

Назва:
Поняття, зміст, види слідуючи дій податкової міліції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,96 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Зміст

Вступ …………………………………………………………………………..4

1. Поняття, зміст і види слідчих дій податкової міліції …………………....6

2. Огляд місця події …………………………………………………………....13

3. Обшук і виїмка …………………………………………………………...16

4. Допит підозрюваного, обвинуваченого, свідка, експерта …………...20

5. Призначення і проведення експертизи ……………………………..….27

Висновок ………………………………………………………………………….35

Список використаної літератури …………………………………………...…37

Вступ

Поняття слідчих дій податкової міліції виникло із прийняттям Закону України “Про внесення змін і доповнень до Закону України ”Про державну податкову службу в Україні.” від 5 лютого 1998 року та Закону України "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв'язку з утворенням податкової міліції".

Таким чином після 5 лютого 1998 року і державна податкова служба отримала своїх слідчих, тому доцільно говорити про таке поняття , як “слідчі дії податкової міліції”, адже у зв’язку із специфікою діяльності податкової міліції виникають і особливості застосування нею слідчих дій: одні застосовуються частіше, інші не застосовуються взагалі.

Слідчі дії є засобами забезпечення ходу проведення попереднього слідства. За їх допомогою дістають необхідну для доказування інформацію. Значна частина даних про вчинення ухилень від сплати податків знаходиться у документах бухгалтерського та іншого обліку. Відповідно, при проведенні попереднього слідства необхідно виявити, встановити, вилучити необхідні документи обліку, провести їх огляд і ознайомитись із змістом.

Тому дана курсова робота, яка визначає і аналізує слідчі дії саме податкової міліції, дуже актуальна і мета її написання дослідити методику застосування слідчих дій податковою міліцією.

Практика діяльності податкової міліції показує, що незнання методики дослідження, наприклад, документальних даних не дозволяє виявляти порушення податкового законодавства, а також виключає можливість їх використання у кримінально-процесуальної діяльності. Документи обліку на підставі ст. 65 КПК у ході слідства можуть використовуватись як джерела доказів.

Така увага до документів викликана і тим, що під час проведення слідчих дій, крім доказової інформації при відповідному аналізі, виявляється інформація, яку можна використати при розробці профілактичних заходів. Отже вивчення, аналіз документів обліку дозволяють розкрити зміст і характер дій, застосованих злочинцями для вчинення ухилень від сплати податків і приховуванні наслідків злочинної діяльності.

1. Поняття, зміст і види слідчих дій податкової міліції.

Для встановлення істини в ході досудового (попереднього) розслідування органами дізнання, попереднього слідства і прокуратури відповідно до закону вживаються заходи, різні за характером, змістом та процедурами. Юридично неточним визначенням “слідчі дії” іноді окреслюються всі дії слідчого, якими забезпечується всебічність, повнота і об’єктивність розслідування [16;68].

Відмінність у підходах до визначення кримінально-процесуального інституту слідчих дій визначає і відмінність висновків про коло таких дій.

Нормативного визначення поняття “слідчі дії” закон не дає, хоч цей термін згадується у нормах КПК України понад 50 разів для спеціального позначення тієї групи процесуальних дій, що безпосередньо призначені для збирання і перевірки доказів у кримінальних справах у стадіях попереднього розслідування і судового розгляду.

Отже, слідчі дії – це частина процесуальних дій, яка пов’язана із виявленням, фіксацією та перевіркою доказів у кримінальній справі.

Право на провадження дій такого виду надано не лише слідчому, але також і особі, яка провадить дізнання, прокурору, суду (судді). Порядок їх провадження у ході дізнання і попереднього слідства регламентовано нормами статей глав 10-18 КПК, а у ході судового розгляду – глави 26 КПК. Особливість юрисдикції вказаних органів дозволяє говорити про певну умовність традиційного найменування цієї групи процесуальних дій лише слідчими.

Умовами обгрунтованості віднесення тієї чи іншої дії до числа слідчих є істотність і внутрішня узгодженість ( несуперечливість) ознак дії. Це означає, що до кола слідчих дій включають тільки ті процесуальні дії, що передбачені КПК, які:

-мають однакове безпосереднє призначення в системі кримінально-процесуальної діяльності;

-за загальним правилом можуть бути використані як спосіб збирання або перевірки доказів тільки після порушення кримінальної справи;

-вимагають застосування однакових форм фіксації ходу та наслідків.

Загальними правовими підставами провадження слідчих дій є:

1. Слідчі дії дозволяється проводити лише після порушення кримінальної справи. До порушення кримінальної справи закон (ч. 2 ст. 190 КПК) припускає тільки огляд місця події у випадках, що не терплять зволікання.

Пропозиції розширити коло слідчих дій, які можна проводити до порушення кримінальної справи, не знайшли законодавчої підтримки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Поняття, зміст, види слідуючи дій податкової міліції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок