Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття та юридичний аналіз складу хуліганства

Поняття та юридичний аналіз складу хуліганства

Назва:
Поняття та юридичний аналіз складу хуліганства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
72,27 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
З М І С Т

Вступ........................................................................................................................2

I. Глава І. Поняття та юридичний аналіз складу хуліганства.............................4

1.Об’єкт хуліганства..........................................................................................5

2.Об’єктивна сторона хуліганства.................................................................10

3.Суб’єкт хуліганства......................................................................................19

4.Суб’єтивна сторона хуліганства.................................................................21

ІІ. Глава ІІ. Види хуліганства...............................................................................28

1.Злісне хуліганство.......................................................................................29

2.Особливо злісне хуліганство......................................................................42

ІІІ. Глава ІІІ. Застосування покарання за хуліганство.......................................51

Висновок...............................................................................................................61

Список використаної літератури........................................................................64

В С Т У П

Кримiногенна ситуацiя, яка склалася в Украiнi, перетворилася у найбiльше небезпечне соцiальне лихо, що створює серйозну загрозу розбудовi незалежноi держави, а небувале зростання злочинностi зумовлене кризовими явищами в полiтичному i економiчному розвитку в усiх сферах суспiльноого життя, правоовим нигiлiзмом, фактичною безконтрольнiстю за пiдприемницькою, кредитнофiнансовою та банкiвською дiяльнiстю.

Здiйснюванi заходи виявились недостатнiми для ефективного впливу на стан справ, закони, що приймаються, виконуються незадовiльно i не забезпечують своечасного задоволення незрiлих потреб ринкових вiдносин.

Розбалансованiсть економiки, спад виробництва та прогресуюче зростання цiн призвели до падiння життевого рiвня i як наслiдок втягнення у незаконне пiдприємництво значноi частини населення. Спал виробництва та пов"язане з ним зростання безробiття зумовили стрiмке зростання крадiжок, грабежiв, розбiйницьких нападiв, вимагательства, убивств; вчинення корисливих злочинiв все частiше поєднується з використанням вогнепальноi та холодноi зброi.

Одним з небезпечних i все ще досить поширеним посяганням на громадський порядок є хулiганство. Так згiдно довiдки з iнформацiйного бюро УМВС Украiни в Тернопiльськiй областi за 1993-1998 роки на територii Тернопiльськоi областi зареєстровано 1463 кримiнальні справи, порушені за ознаками статтi 206 КК Украiни, i лише 595 iз них направлено до суду. Майже 9% цих кримiнальних справ зупинено згiдно пункту 3 статтi 206 КК Украiни до встановлення особи, яка вчинила злочин. Крiм того, скоюючи хулiганство, винна

особа наносить шкоду громадському спокою i моралi, здоров"ю i тiлеснiй недоторканостi громадян, державному та приватному майну. Нерiдко, хулiганство переростає в iншi, бiльш важкi злочини: вбивство, нанесення тiлесних ушкоджень з хулiганських спонукань та iнш. Скоюючи хулiганськi дii, особа грубо протиставляє себе суспiльству, прийнятим вньому правилам поведiнки. Все це сприяє формуванню в ii свiдомостi антисоцiальних мотивiв, якi пiзнiше проявляються у скоеннi iнших, бiльш важких злочинiв. Тому, боротьба iз злочиннiстю не мислима без активiзацii боротьби з хулiганством.

Не зважаючи на те, що боротьбi з хулiганством придiщено увагу, багато ii питань продовжують залишатись спiрними, iншi з них розробленi не досить глибоко i повно. Це стосується розумiння об"єкта, об"єктивноi сторони, суб"єкта, суб’єктивноi сторони хулiганства, його квалiфiкуючих ознак, вiдмежування даного злочину вiд сумiжних делiктiв. Мае певнi проблеми, а деколи i допкскае помилки при застосуваннi cтаттi 206 КК Украiни i практика. Покращення потребує i саме кримiнальне законодавство, регулюючи вiдповiдальнiсть за хулiганство. Викладене i обумовило вибiр даноi теми в якостi курсової роботи.

Звернемося ж ближче до самоi теми роботи i спробуємо з"ясувати найбiльш двозначнi, суперечливi на даний час питання.

I. ГЛАВА I. Поняття i юридичний аналiз складу хулiганства.

Стаття 62 Конституцii Украiни встановлює: "Особа вважається невинуватою у вчиненнi злочину i не може бути пiддана кримiнальному покаранню, доки ii вину не буде доведено в законному порядку i встановлено обвинувальним вироком суду".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Поняття та юридичний аналіз складу хуліганства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок