Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття та форми співучасті

Поняття та форми співучасті

Назва:
Поняття та форми співучасті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,84 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Зміст

Вступ

Розділ І. Поняття та форми співучасті.....................................8

1.1. Поняття співучасті....................................................................8

1.2. Форми співучасті.....................................................................10

Розділ ІІ. Ознаки співучасті.......................................................14

2.1. Об’єктивні ознаки співучасті...............................................14

2.2. Суб’єктивні ознаки співучасті...............................................18

Розділ ІІІ. Нормативне визначення організованої злочинної діяльності: теоретичне та практичне значення............................24

Розділ ІV. Кваліфікація групових злочинів............................32

Висновки

Список використаних джерел

Вступ

Криміногенна ситуація в Україні характеризується тенденціями до посилення організованості вчинюваних злочинів. Більше злочинів вчинюється не одноособове, а групами осіб та організованими злочинними групами. Так, у 1997 році правоохоронними органами виявлено 945 організованих злочинних угруповань. Боротьба з організованою злочинністю і контроль за її розвитком та особами, які є осередком організованої злочинності (керівники та організатори злочинів), визнана пріоритетним напрямом боротьби зі злочинністю, про що йдеться, зокрема, у Комплексній цільовій програмі боротьби зі злочинністю на 1996-2000 роки, затвердженій Указом Президента України від 17.09.1996 (№ 837/96). Проте замовчування цієї проблеми протягом десятиліть, відсутність ефективної законодавчої бази для боротьби з організованою злочинною діяльністю, а також чіткого, придатного для роботи правоохоронних органів, визначення організованої злочинності та групових утворень, що входять в її структуру, зумовили низький рівень протистояння даному виду злочинності.

Великого поширення набула зараз організована злочинність. У цілому від ЗО до 40% злочинів вчиняються організованими групами злочинців, а в деяких особливо тяжких злочинах їх питома вага досягає 60%. За перше півріччя 2000 p., наприклад, виявлено більше 600 організованих груп, що вчинили близько 5 000 злочинів. Найчастіше організованими групами вчиняються такі тяжкі й особливо тяжкі злочини, як крадіжки і привласнення у великих і особливо великих розмірах, розбої, злочинне заволодіння зброєю, рекет (вимагання), контрабанда, незаконні дії з наркотичними засобами. Мають місце і вчинення такими злочинними об'єднаннями терористичних актів, тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтувань, захоплення заручників та інших особливо небезпечних посягань. За допомогою інституту співучасті можна визначити відповідальність будь-якої особи, що бере участь в організованій групі.

Для правильного розуміння теми нашої роботи потрібно визначити, що злочин може бути скоєно як однією особою, так і декількома, що діють в співучасті. Інститут співучасті дає можливість вирішити питання: кола осіб, які можуть і повинні нести відповідальність за спільно скоєний злочин, а також встановлення підстав і меж відповідальності цих осіб; співставлення суспільної небезпеки винних з врахуванням характеру і ступеня участі в злочині, а також індивідуальних особливостей окремих злочинців.

Співучасть в злочині розглядається як особлива форма скоєння злочину, що характеризується в ряді випадків більш високим ступенем суспільної небезпеки. Поєднання зусиль декількох осіб для скоєння одного і того ж злочину, взаємна підтримка співучасниками один одного, особливо при попередній змові про злочинну діяльність, не тільки можуть полегшити скоєння злочину, але й дозволяють нерідко спричинити більшу шкоду суспільний підноси нам, забезпечити більшу латентність (скритність) злочину і містять небезпеку для злочинця бути відкритим і покараним.

Для правильного застосування норм КК про співучасть слід, передусім, засвоїти його поняття.

У статті 26 говориться, що співучастю у злочині визнається умисна спільна участь декількох суб'єктів злочину у вчиненні умисного злочину. Це формулювання вироблене в результаті довголітніх теоретичних досліджень і є розвитком поняття співучасті, що містилося у ст. 19 КК 1960 р. Таким чином, співучасть — це об'єднання, коли кілька осіб вчиняють злочин спільно і умисно.

У першому розділі „Поняття та форми співучасті” ми плануємо висвітлити поняття співучасті, та по мірі можливого розкрити питання форми співучасті.

У другому розділі „Ознаки співучасті” ми розкрили такі поняття як об’єктивні ознаки співучасті, так і суб’єктивні ознаки співучасті, дали детальне визначення цих понять та розкрили їх зміст.

У третьому розділі „Нормативне визначення організованої злочинної діяльності: теоретичне та практичне значення” ми намагалися висвітлити поняття організованої злочинної організації, як однієї із форм співучасті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Поняття та форми співучасті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок