Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття складу злочину. Його значення та зміст

Поняття складу злочину. Його значення та зміст

Назва:
Поняття складу злочину. Його значення та зміст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Зміст

Вступ 3

1. Правопорушення: моральні та правові сторони 5

2. Поняття злочину 6

3. Поняття, значення і зміст складу злочину 8

4. Елементи і ознаки складу злочину 13

5. Види складів злочинів 15

Загальні висновки 20

Література 21

Вступ

Кожна людина має природне право на життя, на фізичну цілісність, на свободу думки, совісті і релігії, на навчання, на свободу пересування, на рівність перед суспільством і законом, на людську честь, гідність і репутацію та їх захист.

Але кожна людина живе не сама по собі, а є членом суспільства і тому, крім природних, має ще й соціальні права, суть яких випливає безпосередньо з природи людського суспільства. Це право на соціальний захист і опіку, на житло, працю та її оплату, відпочинок, їжу, охорону здоров’я, освіту та ін. Дотримання і забезпечення як одних (природних), так і інших (соціальних) прав людини покладається на державу і зокрема на уряд.

Головною цінністю життя є Людина, і закон, визначаючи за нею її права і свободи, надає їй можливості в державні гарантії скористатися ними на практиці. Суспільство і держава повинні бути зацікавлені у використанні громадянами своїх прав і свобод, в активній життєвій позиції кожної людини. Однак і кожний громадянин повинен так будувати свою поведінку, щоб не зачіпати прав, свобод ті інтересів інших громадян, дотримуватись вимог, встановлених у нормах закону. В цьому і полягає важлива роль держави — вона не тільки повинна утримуватись від порушення прав людини, але й мусить захищати кожного громадянина від можливих зазіхань інших громадян.

Основний курс, взятий Української державою на соціально-економічний розвиток країни, не можливий без активної послідовної боротьбі зі злочинністю та іншими антисуспільними проявами. У плані реалізації зазначених вимог велике значення має подальше вдосконалення боротьби з правопорушеннями та злочинами. Боротьба зі злочинністю є органичною частиною загальної системи соціальної діяльності, направленої на удосконалення способу життя народу і громадської дисципліни. Ефективна боротьба зі злочинністю захищає суспільство від осіб, які дезорганізують громадську дисципліну, тобто які ведуть аморальний та протиправний спосіб життя.

Завдання розбудови незалежної Української держави вимагають утвердження українського національного права, в якому були б закріплені віками утверждені загальнолюдські цінності народу.

1. Правопорушення: моральні та правові сторони

Право, як відомо, встановлює правила поведінки людей у суспільстві. Причому характер цих правил носить загальнообов’язковий характер, оскільки їх невиконання тягне за собор юридичну відповідальність особи. У процесі життедіяльності людей так чи інакше трапляються випадки відхилення від загальноприйнятих норм поведінки це є наслідком тієї загальної культури, моралі, традицій, які панують у суспільстві. Чим вища моральність, тим менше відхилень від норми, менше порушень закону, оскільки права без моралі не існує. Шляхом правових приписів держава вдається до примусу.

Звичайно, не всі громадяни потребують примусу. Для значної більшості достатньо свідомості або переконання, що їхні дії є порушенням встановлених правил поведінки, достатньо того, що вони усвідомлюють обмеженість своїх дій під впливом загрози застосування покарання.

Під правопорушенням слід розуміти антисуспільне діяння, яке спричиняє шкоду суспільству і карається законом [26]. Важливо встановити, чи є даний вчинок правопорушенням, чи ні. Для цього існують певні ознаки, серед який: протиправність, ступінь і характер шкоди суспільству, дієздатність особи правопорушника, вина правопорушення, його ставлення до скоєного, караність.

Правопорушення можуть виникати у різних галузях законодавства, тому ці протиправні діяння класифікуються на такі вчинки: дисциплінарні, цивільно-правові проступки і адміністративні. У зв’язку з цим за правопорушення законом передбачені відповідно наступні види відповідальності: дисциплінарна, цивільна, адміністративна, а також матеріальна.

Правопорушення поділяються на вчинки та злочини, причому останні є найбільш небезпечними їх видами.

2. Поняття злочину

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Поняття складу злочину. Його значення та зміст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок