Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття правоутворення

Поняття правоутворення

Назва:
Поняття правоутворення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
53,33 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Вступ

Становлення Украіни як суверенноі правовоі держави потребує вивчення широкого кола правових проблем з урахуванням вітчизняноі право-творчості і зарубіжного досвіду . Ось чому в теоріі права велике значеннямають праваутворення і правотворчість ,адже вони є всіма формами і засобами розвитку і зміни права. Причому право не в загальносоціальному,

а саме в юридичному значенні. Юридичне “законодавче” право - це штучно

створене право , яке виходить від держави і суспільства , виражене в писаних

нормах , міститься в нормативно- паравових документах : законах, судових

прецедентах ,актах влади.

Оскільки правова, демократична держава засноваується на верховенстві

права , закону,та дуже важливо знати, розуміти і уявляти як виникає розви-

вається, змі нюється право, як воно формуеться, систематизуется, санкціонується.

Майбутнім юристам, з яких, можливо, багато хто буде безпосередньо

Займатися правотворчістю, необхідно закріпити, поглибити, узагальнити знання з даного питання, виробити навички самостійноі роботи.

Термін правоутворення має широке значення, що охоплую своїм змістом процеси виникнення і функціонування права, його існування і фіксованих і нефіксованих (не інституційних) формах. На цій підставі можна визначити, що правоутворення включає:

1. формування стійких соціальних зв’язків між членами суспільства та їх об’єднанями на підставі об’єктивних можливостей співіснування, в результаті чого між ними розподіляються зваємні права та обов’язки (не юридичного походження).

2. ретрансляція моделей цього зв’язку в сферу правової регламентації шляхом перекладу їх мовою юридичних нормативів та надання їх загальнообов’язкового державно-владного характеру.

3. втілення правових принципів, правил поведінки у взаємовідносини індивідів, що надає цім зв”язкам більшої стабільності, впорядкованості і захищеності.

Поняття правоутворення і правотворчості багато в чому являються тотожними, але правотворчість є частиною правоутворенняя і є більш вузьким

поняттям. Якщо правотворчість є правовою формою діяльності держави з

участю громадянського суспільства по по встановленню, зміні чи відміні юри-

дичних норм, то правоутворення є всіма формами і засобами виникненняя,

розвитку і зміни права, в тому числі і правотворчість. Якщо правотворчість

є перш за все формою владно-вольовоі діяльності держави, то правоутворення

є формою виникненняя і буття права, і воно відбуваєтся і поза правотворчості

держави, в рамках громадянського суспільства. Правоутворення також розкриває притаманні правотворчості закономірності, тенденції розвитку державно-правових процесів.

Держава є безпосереднім фактором створення правових настанов і головною силою їх здійснення. Найбільш значний вплив держави на право проявляється в сфері правотворчества, право формується при безпосередній участі держави. Однак держава нестільки формує право скільки завершує правоутвоутворюючий процес, придаючи праву певні юридичні форми (нормативниий акт, судовий чи адмінистративний прецендент). В цьому розумінні держава не є його (права) початковою, глубиною причиною. Держава створює право на ітституціональному рівні. Причини ж виникнення права знаходяться в матеріальному способі виробництва, характері економічного розвитку суспільства, його культурі, історичних традиціях народу. Недооцінка цього дуже важливого положення веде до того, що єдиним джерелом права визнається державна діяльність. Саме в цьому була помилка юридичного позитивізму. Держава визнавалась встановником права, в буквальному розумінні рахувалося, що воно творить право.

Держава, за допомогою правотворчості забезпечує розвиток всієї системи витоків права.

Процес правоутворення включає в себе не тільки правотворчий процес, але і весь підготовчий процес формування права. Необхідність існування останього зумовлена постійно виникаючою необхідністью підвищення рівня виданих актів. Воно залежить не тільки від рівня правотворчої діяльності, але й в більшій мірі від рівня проведених до приняття того чи іншого правого акту підготовчих робіт1.

Для того щоб приймаємий акт в максимальній мірі відповідав вимогам життя суспільство та був ефективним, досить важливо вирішити коло питань стосовно його характеру, форми, внутрішньої структури, місця та роль в системі нормативно-правових актів. Важливо також визначити коло факторів які сприяють, і навпаки заважають, підготовці та прийняттю того чи іншого нормативно-правового акту. Необхідно чітко спрогнозувати позитивні і, можливо, негативні (побічні) наслідки реалізації вимог і установок, розміщених в різних нормативно-правових актах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Поняття правоутворення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок