Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття, підстави, види звільнення від кримінальної відповідальноті

Поняття, підстави, види звільнення від кримінальної відповідальноті

Назва:
Поняття, підстави, види звільнення від кримінальної відповідальноті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,09 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗМІСТ

Вступ

Глава 1. Поняття, підстави і види звільнення від кримінальної відповідальності.

Глава 2. Звільнення від кримінальної відповідальності внаслідок відпадання суспільної небезпеки діяння чи особи винної в його скоєнні.

Глава 3. Звільнення від кримінальної відповідальності з притягненням особи до адміністративної відповідальності, передачею матеріалів справи на розгляд товариського суду чи передачею винного на поруки.

Глава 4. Підстави і порядок звільнення неповнолітніх, які скоїли злочин, від кримінальної відповідальності і застосування до них примусових мір виховного характеру.

Глава 5. Звільнення від кримінальної відповідальності внаслідок закінчення строків давності.

Глава 6. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених ч.2 ст.56, ч.3 ст.170, ст.22910 КК України.

Висновок

ВСТУП

Створення демократичної держави Україна передбачає удосконалення і реформу законодавства, в тому числі і кримінального.

Виходячи з цього, що хоча успіх боротьби зі злочинністю визначається вирішенням кардинальних соціально-економічних і культурно-виховних задач, посиленням попереджувально-профілактичної діяльності, яка проводиться на широкій соціальній основі, не втрачають своєї актуальності і засоби кримінально-політичного, законодавчого характеру, міри кримінальної відповідальності і покарання. Стає питання про підвищення ефективності цих мір на основі більш повного виявлення їх соціальної сутності, правового змісту і механізму попереджувально-виховного впливу, а також удосконалення їх законодавчого регулювання і практичного застосування на основах соціальної справедливості.

В загальному курсі по кримінальному праву ці проблеми, на жаль, слабо розроблені, відповідно в підручниках помітно не представленні, хоча в науково-теоретичному плані в останні роки широко обговорюються. Їм присвячена велика кількість наукових публікацій, значні монографічні роботи, матеріали спеціальних дослідженнь.

Враховуючи ці обставини, мною зроблена спроба комплексного розгляду проблеми.

Глава 1

Поняття, підстави і види звільнення від кримінальної відповідальності.

В розвитку кримінально-правової думки в минулому проблемам кримінальної відповідальності не приділялось належної уваги, хоча вона є основоположним інститутом кримінального права, оскільки найпершою функцією кримінального закону є встановлення встановлення кримінальної відповідальності, принципів її диференціації і індивідуалізації, форм її реалізації. Очевидно тут відображається прогалини в самому кримінальному законі, в якому немає норм, які присвяченні поняттю кримінальної відповідальності. Закон побудований по старій і традиційній для всіх правових систем схемі “злочин - покарання” і не містить норм, які б змогли допомогти в визначені ролі феномену відповідальності, розкриттю її сутності і характерних ознак. Але однак мова іде про дуже важливе: вчення про покарання повинно базуватися на понятті і категоріях кримінальної відповідальності. Як правильно визначає В.С. Прохоров, теорія кримінальної відповідальності, яка складається в даний час, не тільки доповнює традиційні поняття вчення про покарання. “Вона значно підвищує загальну теоретичну обладнаність кримінального права, відкриває можливість по-новому, з більш чітких методологічних позицій роздивлятись традиційні питання”.[1]

Для розвитку такої теорії першочергове значення має розгляд і правильне розкриття самого відправного поняттяпро відповідальність в кримінальному праві.

Визначення цього поняття, які зустрічаються в літературі, страждають односторонність, не враховують множинність її ознак, різносторонність властивостей і аспектів, і в кінцевому рахунку зводиться до модифікації традиційного поняття покарання, бачачи сутність кримінальної відповідальності в покаранні, його відбуванні. Так, наприклад, М.Д.Шаргородський в свій час давав наступне визначення: “Кримінальна відповідальність – обов’язок особи, яка скоїла злочин, понести покарання, яке полягає в позбавленнях особистого чи майнового характеру, осуджуюче його за скоєний злочин і маючи на меті його виправлення і перевиховання, а також попередження скоєння нових злочинів як ним, так і іншими особами”.[2]

Суттєво не відрізняється від цього визначенння дефініція, сформульована набагато пізніше і здавалось би, на більш широкій методологічній основі А.І.Санталовим. Він пише: “кримінальна відповідальність розуміється нами як вимушене понесення винною особою негативних наслідків злочину в формі засудження ( державного осуду) і примушення злочинця до цього уповноваженими державними органами”. [3] Добавлення моментів “засудження” і “примус” тут нічого не змінює, оскільки покарання передбачає те і інше. Тому важко відрізнити і цю форму від традиційного поняття покарання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Поняття, підстави, види звільнення від кримінальної відповідальноті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок