Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття об’єкта злочину. Проблеми його визначення

Поняття об’єкта злочину. Проблеми його визначення

Назва:
Поняття об’єкта злочину. Проблеми його визначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,55 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
З М І С Т

ВСТУП 3

РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ОБ'ЄКТА ЗЛОЧИНУ. ПРОБЛЕМИ ЙОГО ВИЗНАЧЕННЯ. 5

РОЗДІЛ 2. КЛАСИФІКАЦІЯ ОБ'ЄКТІВ ЗЛОЧИНУ 17

2.1. Основний об'єкт злочину. 25

2.2. Додатковий об'єкт злочину. 26

2.3. Факультативний об'єкт злочину. 26

РОЗДІЛ 3. ПРЕДМЕТ ЗЛОЧИНУ. 28

ВИСНОВОК 30

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ: 31

ВСТУП

Перш ніж говорити про поняття злочину, їх класифікацію, про те що є предметом того чи іншого злочину і хто при цьому страждає, потрібно зрозуміти всю важливість правильного визначення об’єкта. Адже проблема об’єкта злочину і досі залишається однією із основних в кримінальному праві як України так і закордонних держав.

Якщо проаналізувати деякі статті Кримінального кодексу України, який дійшов до нас ще із радянських часів, то ми помітимо що деякі з них морально застаріли і потребують заміни.

Стаття 1 Кримінального кодексу України визначає його завдання, себто охорона суспільного ладу, його політичної і економічної систем, власності, особи, прав і свобод громадян і всього правопорядку від злочинних посягань. Як бачимо не всі об’єкти охорони є сталі. Вони розвиваються по мірі того як розвивається суспільство. Деякі об’єкти злочину з часом зникають або ж міняють свою форму, набирають або втрачають важливість, а щоб закон був гуманним, відповідно з часом потрібно вносити зміни і доповнення до відповідного законодавства.

Так, з того часу коли Україна стала незалежною суверенною державою з’явилося багато нових об’єктів, які потребують регулювання кримінальним законом. Тому зараз іде підготовка до прийняття нового Кримінального кодексу, який, на мою думку, буде більше відповідати сучасному суспільству. Взагалі то важко переоцінити важливість нововведень, оскільки це не тільки внутрішньо-державна потреба. Так, щоб Україну прийняли в Раду Європи, потрібно відмінити один із видів покарання – смертну кару. А для цього потрібно переглянути ті статті КК, які передбачають виключну міру покарання, досконало вивчити об’єкти злочину, їх вагомість і т.д. і т.п.. Це дуже складна процедура, яка потребує всестороннього розгляду, але без неї не обійтись. Оскільки членство України в Раді Європи є дуже важливим для Українського народу, а держава все робить для добробуту народу.

Далі в своїй роботі я намагатимусь більш повно висвітлити проблему об’єкта, і в деяких випадках запропоную шляхи її вирішення.

РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ОБ'ЄКТА ЗЛОЧИНУ. ПРОБЛЕМИ ЙОГО ВИЗНАЧЕННЯ.

Проблема об'єкта злочину - одна з основних у науці кримінального права. При цьому важливо відзначити, що теорія кримінального права із самого початку свого існування притримується положення, відповідно до якого об'єктом злочину є суспільні відносини. Так, ще в 1925 р. А.А. Піонтковський писав, що об'єктом усякого злочинного діяння виступають суспільні відносини, що охороняються апаратом кримінально-правового примуса.

Проте одностайне визнання суспільних відносин об'єктом злочинного посягання ще не дає підстав вважати дану проблему до кінця вирішеною. Як справедливо відзначав А. Н. Брайнін, приведеним визначенням проблема об'єкта злочину в системі кримінального права аж ніяк не вичерпується. «По суті, вона лише тут починається, так як для вирішення найважливіших для судової практики питань - питань кваліфікації - необхідне вивчення об'єкта як елемента складу конкретної злочинної дії». Це зауваження з повною впевненістю може бути віднесено і до проблеми родового (групового) об'єкта злочину.

Питання ж про зміст і структуру об'єктів конкретних злочинів, «механізмів» заподіяння їм шкоди злочинним посяганням вивчений ще недостатньо. Варто мати на увазі, що комплексні дослідження проблеми об'єкта злочину з'явилися не дуже давно. У даних дослідженнях запропонований ряд нових рішень зазначеної проблеми, структури суспільних відносин, визначені шляхи практичного використання даних рішень Ці роботи послужили надійним фундаментом для подальшого вивчення зазначених питань

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Поняття об’єкта злочину. Проблеми його визначення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок